Ukončení PP, nemocenská a pak mateřská. Kolik dostanu?

silvie_z
25. říj 2011

Ahoj holky, potřebovala bych poradit v podstatě o tom, kdy ukončit současný pracovní poměr. Moje místo chtějí výhledově během roku 2012 zrušit. Jsem ale ve třetím měsíci rizikového těhotenství a od Nového roku půjdu pravděpodobně na nemocenskou. Původně jsem přemýšlela o tom, že bych se dohodla se zaměstnavatelem na ukončení k 31.12.2011 a nastoupila na neschopenku. Teď jsem ale zjistila, že bych prvních 21 dnů byla asi bez peněz, protože v té době se nevyplácí nemocenská, ale náhrada mzdy od zaměstnavatele. Takže se mi teď zdá nejvýhodnější nastoupit v lednu na neschopenku, ke konci ledna se dohodnout na ukončení PP (zdá se, že s odstupným) a pak už pobírat nemocenskou až do nástupu na mateřskou. Je to tak? A jak by to pak bylo s výší peněžité pomoci v mateřství a s rodičovským příspěvkem?
Díky za rady 🙂

aloison
25. říj 2011

@silvie_z Zkus se zeptat tady. http://www.mimibazar.cz/diskuse.php?forum=1071
😉 určitě ti někdo poradí

j.a.n.i
25. říj 2011

@silvie_z Jo, to by asi šlo, k tomu konci ledna. Jinak výše mateřské by se ti počítala podle platu v tom zaměstnání a mohla bys volit délku rodičáku.

silvie_z
autor
25. říj 2011

@aloison díky, ani jsem nevěděla, že na mimibazaru jsou diskuze - zkusím to i tam 🙂

silvie_z
autor
25. říj 2011

@j.a.n.i děkuju za ujištění, tak to jsem ráda, že jsem si to nějak sesumírovala správně 🙂