Ukončení pracovního poměru - podpora v nezaměstnanosti?

iris
30. čer 2013

Mám dotaz..19.7. mi bude končit rodičák, zaměstnavatel zrušil moje místo z organizačních důvodů a mám 2 varianty, jak ukončit pracovní poměr - klasická výpověď ze strany zaměstnavatele z důvodu org. změn (tím pádem bych do zam nového mohla nastoupit 1.10.) nebo dohodou dle §52 písm.c k 20.7. s tím, že dostanu odstupné..ale jde mi o to, jak to bude s podporou v nezaměstnanosti? Nerada bych se o ni připravila, pokud bych nenašla práci, práci hledám už teď, ale pochybuju, že by někdo na mne čekal do října, ale zas není jistota, že najdu práci teď a navíc to ve straém zam. musím podepsat během příštího týdne...zatím jsem dostala 3 různé odpovědi, takže nevím, co stím.Asi spíš tu výpověď a být doma na překážkách a začít hledat práci později?

xpila
30. čer 2013

@iris Já bych si nechala dát výpověď a zároveň klidně nastoupila do nové práce, nemusíte čekat do října.

iris
autor
30. čer 2013

@xpila to můžu mít 2 zaměstnání souběžně na HPP? jinak teda pro mne bude výhodnější být ve výpovědní lhůtě, páč to jsem defacto zaměstnaná, že? a podpora se teda bude počítat z toho?já jsme z toho jelen, všude je uvedeno něco jinéhoa dle toho, co se píše, si to každý úp hodnotí dle svého 😝 pěkný binec

meo
30. čer 2013

Ahojky, moje kamarádka byla v podobné situaci a měla bys mít nárok na 5.měsíční odstupné. Dva měsíce jako výpovědní lhůta a 3měsíční klasické odstupné. Ale jestli podepíšeš dohodu, tak ti zaměstnavatel bude chtít nacpat třeba jenom 3měsíční. Pokud dostaneš odstupné, tak myslím za 2měsíce podporu nedostaneš - logicky na to je to odstupné.

iris
autor
30. čer 2013

@meo zaměstnavatel je vstřícný, tam problém není, jen mi dali na výběr ze 2 variant, tak zkoumám, která je pro mne lepší, ale evidentně ta s tou výpovědní lhůtou 😉

xpila
30. čer 2013

@iris Už se dávno nerozlišuje HPP a VPP, takže pracovních poměrů můžeš mít, kolik chceš. Já to tak teď budu mít taky. Takže určitě je lepší být ve výpovědní lhůtě, kdybys nesehnala práci, protože bys byla stále ještě zaměstnaná. Případná podpora se ti bude počítat z toho. Nárok na podporu bys stejně měla až po "dočerpání" odstupného.

meo
30. čer 2013

@iris tak to seš jedna z mála, která má vstřídného zaměstnavatele 😀
Ale píšeš, že ti místo zrušili, tak co budeš dělat ty dva měsíce ve výpovědní lhůtě, kdy bys měla být v práci?

xpila
30. čer 2013

@meo Předpokládám, že bude doma na překážkách na straně zaměstnavatele. Takže stejné peníze, jako kdyby byla v práci.

meo
30. čer 2013

@xpila A kdyby si našla práci ještě než jí ta výpovědní lhůta skončí? Tak jak se pak postupuje?

xpila
30. čer 2013

@meo Tak bude mít dva zaměstnavatele souběžně, ničemu to neodporuje.

meo
30. čer 2013

@xpila Aha, tak to jsem myslela, že to nejde 😒

xpila
30. čer 2013

@meo Pracovních poměrů můžeš mít kolik chceš 😉

iris
autor
1. črc 2013

@xpila díky moc! jj, budu na překážkách

dzejnab
2. črc 2013

Nech si dát výpověď. V takovém případě dostaneš odtupné (několik platů - teď bych kecala kolik), Nastoupit na pracák, ten začne vyplácet až po vyplacení odstupného, takže až za několik měsíců, ale budou platit soc. a zdravotní. Pak je nárok na podporu v nezaměstnanosti. Když by jsi dala výpověď sama, budeš dostávat jen minimální podporu, v mém případě to bylo asi 3500Kč.

jajina.c
2. črc 2013

@iris já to měla také tak, výpověď z organizačních důvodů, dva měsíce výpovědní lhůtu, kdy jsem normálně chodila do práce a dostávala plat + 3 měsíce odstupného. Jakmile mi skončila dvou měsíční výp. lhůta, tak jsem se šla přihlásit na ÚP, jelikož jsem jinou práci neměla. Podporu mi poslali až 4. měsíc, to je po 3 měsíčním odstupném. Myslím, že na odstupné je v tomto případě ze zákona nárok, jen někdo to může mít 2, 3 měsíce... to nevím