Ukončení rod. přísp. - ÚP - další rodič. přísp.

ifulinka
9. led 2011

Zdravím. Chtěla jsem se zeptat,jestli někdo z Vás neví, když mé dceři budou 3 roky v dubnu a další mimi se mi narodí v červnu..tudíž budu mezitím necelý 2 měsíce na pracáku, tak jestli dostanu z pracáku nějakou korunu nebo budu úplně bez financí? Musím podotknout, že před prvním těhotenstvím jsem byla na pracáku a pobírala jsem rovnou rodičovský příspěvěk. Na mateřskou jsem neměla nárok. Díky za odpověď 🙂

vojtisek2007
9. led 2011

@ifulinka nějakou podporu by ti asi dát měli, každopádně zase na mateřskou mít nárok nebudeš a od porodu budeš mít 4letý rodičák.

ifulinka
autor
9. led 2011

Jo jo, to vím. Ale jestli to zase půjde, tak to uděláme jakoby na manžela,abychom si mohli zvolit tu tříletou variantu..

benjik
9. led 2011

@ifulinka já mám pocit,že na podporu nárok nemáš,jestli jsi přertím nepracovala.

ifulinka
autor
9. led 2011

Před prvním jsem byla necelý rok na pracáku..včetně těhotenství.

j.a.n.i
9. led 2011

@ifulinka Měla bys dostat tu nízkou podporu, je to kolem 3000,- neb odpracovanou dobu splníš započtením náhradní doby - péče o dítě do 4 let.

kolca
10. led 2011

Já tomu teda nerozumím - ale švagrová nedostala nic. Na pracáku jí řekli, že ji nezaregistrujou. Že zdravotní jí zaplatí stát, pr pečuje o dítě do 4 let věku a že jako těhotnou ji nemůžou zaregistrovat, pokud nechce nastoupit do práce.

ifulinka
autor
10. led 2011

Tak to jsem ještě teda zvědavá co mi tam řeknou. Na pracák bych šla právě kvůli tomu,aby mi někdo ty dva měsíce platit zdravotní a sociální..

j.a.n.i
10. led 2011

@kolca To, že je těhotná není překážkou pro nástup do práce, takže ji zaregistrovat měli... je tedy otázkou, jestli se opravdu netvářila, že kvůli těhu nastoupit nemůže...

kolca
11. led 2011

@j.a.n.i tak to nevím 😅

@ifulinka - zdravotní ti zaplatí stát, i když zaregistrovaná nebudeš, jen musíš nahlásit na zdravotní pojišťovnu, že pečuješ o dítě do sedmi let věku (o straší dítě)