Ukončení vyplácení rodič. příspěvku. Mám o to žádat?

illy2009
11. lis 2011

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli je třeba nějakým oficiálním aktem ukončovat rodičák, resp. žádat o ukončení vyplácení rodičovského příspěvku, když končím rodičovskou v řádném termínu (ke dni třetích narozenin dítěte)? Za případné odpovědi děkuji.

petrunka01
11. lis 2011

není třeba,sami ti napíšou,že ztrácíš nárok a přestanou ti ho vyplácet

illy2009
autor
11. lis 2011

No právěže rodičák mi skončil 21. 9. 2011, tak jsem na pár dní nastoupila do práce, pak na pracák. Měla jsem za to, že taky nemusím nic ohledně ukončení rodičáku dál řešit, dnes jsem dostala dopis z UP, že zahájili správní řízení o ukončení vyplácení rodičovského příspěvku ke dni 21. 9 . 2011, tak jsem si zkontrolovala výpisy a oni mi ten rodičák vypláceli ještě minulý měsíc v plné výši. Tak právě nevím, jestli jsem něco zasklila, nebo jestli udělali chybu na pracáku, že mi ho vypláceli navíc.

petrunka01
11. lis 2011

@illy2009 aha,tak to nevím.Možná nějaká novinka,ale spíš myslím,že jejich nepořádek.ALe jistá si teda nejsem,už je to nějaká doba,co jsem byla na rodičáku.Nebo tím prostě myslej,že končej s vyplácením a vyplatili ti ještě za září v říjnu..vyplácí se to zpětně,ne?tím pádem by to bylo v pořádku

illy2009
autor
11. lis 2011

No v pondělí se tam chystám zajít osobně a zjistit co a jak, ale taky si právě myslím, že je to jejich binec. A pokud to bylo v říjnovým výpisu za září, tak to určo nemělo být v plné výši. Jako samozřejmě jim vrátím, co mi poslali navíc, ale potřebuju si sehnat nějaký info, aby si na mě nějak nevyskakovali nebo nechtěli platit třeba pokutu.
Jinak dík za reakci 🙂

petrunka01
11. lis 2011

@illy2009 ale jo,rodičák se nekrátí,poslali ti ho v plné výši správně

petrunka01
11. lis 2011

jinak si teď ale vybavuju,že jsem to měla asi taky tak a byla jsem vyplašená ze správního řízení a ono to jen znamenalo,že to ukončujou

sylvka
11. lis 2011

@illy2009 jak píš petrunka01 😉 mám čerstvou zkušenost 😉

illy2009
autor
11. lis 2011

Tak jsem si tam zavolala a je to jak říkáte. Jen mi jako oznámili, že to ukončují. No ale nemusí kvůli tomu být taková estráda, ne? 😀

j.a.n.i
11. lis 2011

@illy2009 Jojo, je to jen oznámení o ukončení, ale ono je to prostě podle nějakého zákona správní řízení, tak to tak prostě musí nazývat 😉 stejně jako na začátku ti ho ve správním řízení schválili, stejně jako volbu délky.

kali.kal
17. zář 2012

Mě teď vyplašil dopis o zahájení správního řízení. Ale jak to tu čtu, je to asi normální postup, že? Kdyby to napsali aspoň nějak lidsky, aby to pochopila i blondýna s vykojeným mozkem.

maxinkaa
16. bře 2015

Holky, chci se zeptat, když mi skončilo vyplácení rodičovského příspěvku,ale doma budu do 3let dítěte, platí za mě stát sociální a zdravotní do 3let dítěte? Děkuji

primaska
16. bře 2015

@maxinkaa Ahoj, a jsi zaměstnanec? Jestli ano a jsi na rodičovské dovolené, ale už jsi vyčerpala rodičovský příspěvek, pak zdravotní pojištění za tebe dál platí stát. Ty nemusíš nikam nic hlásit.. protože to už udělal zaměstnavatel (nahlásil rodičovskou dovolenou).. státním pojištěncem jsi mj. po celou dobu rodičovské dovolené. Jen v případě, že bys prodlužovala rodičák ze tří na čtyři roky (tj. neplacené volno u zaměstnavatele), tak to ohlásíš zdravotní pojišťovně. Jinak sociální pojištění vůbec neplatíš, to vůbec neřeš..

maxinkaa
16. bře 2015

@primaska jsem zaměstnanec, moc děkuji 🙂

vvvecna
16. srp 2015

Holky potřebuju poradit,jak je to s příspěkem a s rodič.dovolnou:příspěvek mi skončil ten v červenci ale holce nejsou ještě 3 roky to jí budou v prosinci až.Kdy se mám jít přihlásit na pracák?
@primaska