Uschopnili někoho na rizikovém chvilku před mateřskou?

mysicka_lb
10. led 2014

Ahoj maminky, jsem momentálně na rizikovém těhotenství a do práce se už vracet nechci. Příští týden jdu na kontrolu, to budu ve 29. týdnu, a 8 týdnů před porodem bych chtěla nastoupit na mateřskou. Zbývají mi tedy necelé tři týdny, na které by mě doktor teoreticky mohl uschopnit. Chci se zeptat, jestli se to takhle někomu pár týdnů před porodem stalo a jestli to bylo třeba i proti jeho vůli?

dezyre
10. led 2014

@mysicka_lb určitě tě doktor neuschopní. Neznám nikoho, koho by dva týdny před nástupem na mateřskou dovolenou uschopnili. Pokud si z nějakého důvodu na rizikovém doma, tak ty důvody určitě budou trvat dál. Já jsem byla na rizikovém taky, ale jen proto, že se mě doktor cca ve 20 týdnu zeptal, jestli chci být doma a já řekla, že jo. A pak jsem plynule přešla na mateřskou 😉

ija1
23. led 2014

Ahojky, chtela bych se na tohle zeptat, dr. me nechala na neschopence kvuli pretrvavajicim nevolnostem. jenze bohuzel jeji pece a nedostatecne vybaveni (utz ve 20tt delala pouze zbezny petiminutovy, kdy vetsinu organu ani nevidela...) a se slovy, ze vic nevidi tak utz ukoncila, tak jsem si nasla novou dr., ktera me vezme i s neschopenkou, ale musim si k te stare dojit pro tu druhou cast neschopenky. mam do nastupu na MD 10 tydnu (8 kdybych nebyla v PN), myslite, ze mi neschopenku ukonci, kdyz duvod pro ktery me ta prvni dr. nechavala na PN stale trva?..... mam proste strach abych o tu neschopenku par tydnu pred MD neprisla.........

mysicka_lb
autor
27. led 2014

@ija1 Snad neuschopní, když řekneš, že je Ti stále zle.... Já se přiznám, že i kdybych měla práci milionovou, už bych to teď v této fázi těhu absolutně nezvládala. Musí být každému jasné, že kdyby Ti teď neschopenku ukončila, za chvíli jsi na ní znova.

ija1
27. led 2014

@mysicka_lb dekuju, no je... porad mam zaludecni problemy, nerikam ze ne takovy jak driv ale co druhy den je mi blbe, a mam strach, aby me po 4m doma neposlala na tech 8t zpet, notabene kdyz uz za me maji nahradu.... sice praci mam moc rada ale v tomhle pocasi jsem radsi doma....

mysicka_lb
autor
28. led 2014

@ija1 Já jsem doma někdy od 5. měsíce a musí říct, že jsem při každé návštěvě trnula, aby mě neposlali zpátky do práce... Ale vůbec se neptali a papíry na pokračování neschopenky mi vždy vyplnila sestra ještě předtím, než mě viděl doktor.... Tak si myslím, že pokud nebudeš vyloženě prosit, abys mohla zpátky do práce, budou neschopenku automaticky prodlužovat. Dej pak vědět, jak jsi dopadla.

antarres
28. led 2014

Určitě to doktor neriskne,pokud jsi na rizikovém, tak není důvod tě uschopňovat, já byla na rizikovém s oběma holčičkami kvůli rizikovému pracovišti. Naopak jsem měla před nástupem na mateřskou komplikace, takže mě hnal dřív do porodnice a doktorka u mého prvního těhu zanedbala důležité vyšetření, takže o uschopnění nemohla být řeč. 🙂 Držím palce, aby porod proběhl rychle. 🙂

marecek4
28. led 2014

to se nedělá,já měla problémy s uschopněním kvůli svatbě,ani už nevím jak to tenkrát dopadlo-svatba byla,ale co s neschopenkou?

ija1
28. led 2014

@mysicka_lb dekuju, jdu tam za tyden...biohuzel jsem musela zmenit doktorku, byla absolutne laxni, utz ve ¨20tt byla katastrofa, jen mimi zmerila, rekla vidim srdce a pater a tim to pro ni skoncilo, mimi nezkontrolovala nic...........mi dosla trpelivost, nebyla to prvni vec, mela jsem problem s nizkou placentou a musela jsem lezet a ona 10tydnu se na to ani nepodivala........... nezajem............
tak jsem si zaplatila soukromy utz a vim, ze mimi je v poradku, ale proc si mam neco platit, kdyz si clovek plati zdravotni pojisteni, a ona za ten utz vyinkasuje nemalou castku....... tka proto jsem zmenila doktorku,......

ludva
28. led 2014

Ahoj, já jsem se do práce vrátila na 3 týdny před mateřskou... Je to tedy už hooodně let. V práci už si neměla kam sednout.. bylo to špatnou gynekoložkou.

mysicka_lb
autor
29. led 2014

@ludva Tak to je mazec. Jak jsi to tam přežila?