Uvádí se do životopisu doba na rodičovské dovolené?

martasek
6. říj 2013

Hledám si teď jinou práci, v nynějším zaměstnání jsem 10 let, z toho 6 na mateřské. Měla bych to v životopisu uvádět? Já vím, že u pohovoru se zaměstnavatel nemá ptát na děti atd., ale přesto......Děkuji 😉

speedygon
6. říj 2013

Mám dojem, že se zaměstnavatel nesmí ptát pouze na těhotenství...Já mateřskou tuším jednou uváděla....

akdar1
6. říj 2013

Já jsem to uvedla... Byste se divila, na co se nesmí u pohovoru ptát a na co stejně raději odpovíte... 😎

petrajurinova
6. říj 2013

Já jsem hledala práci už v průběhu rodičáku, když jsem věděla, že na původní místo se nevrátím, ale pořád jsem měla platnou prac. smlouvu a měla jsem tam uvedené:

xx.yy.zzzz - dosud : FIRMA, s.r.o. - toho času na rodičovské dovolené.

a u pohovoru do zaměstnání, kde teď zrovna pracuji se mě sice neptali na to kolik mám dětí, nebo jak dlouho jsem byla doma, ale zeptali se na dobu kterou jsem fakticky aktivně strávila při práci pro toho zaměstnavatele - zákon neporušili a dozvěděli se co chtěli vědět. Naštěstí pro ně byly důležité jiné věci, než to, že jsem 6 let byla doma s dětma.

spagatice
6. říj 2013

Já jsem to uvedla do průvodního dopisu. Myslím si, že je lepší od začátku nic netajit. Stejně by na to jednou přišel 😉

nonnni
6. říj 2013

Tak hlavne v zivotopise nemaji byt casove proluky. Nenapises nic a jeste se mohou dohadovat, zda jsi byla na rodicovske, nebo zapiras kriminal. A zeptaji se te nakonec i tak. Akorat to bude vypadat, ze budto neumis sepsat zivotopis, nebo chces cilene mlzit. Radim napsat vse, stejne to neutajis.

veronikaka
6. říj 2013

Já to tam psát nebudu ... pokud budu mít v té době platnou smlouvu. Osobně si myslím, že tě nepozvou ani k pohovoru pokud budeš hledat práci s malýma dětma - (záleží na pozici). Na pohovoru, pokud se zeptaj, tak lhát nebudu.

lucieandrlova
6. říj 2013

Asi bych to napsala jako petrajurinova.
Oni stejně zjistí, co potřebují vědět (i oklikou)... Mě se sice nezeptali, zda mám děti, ale zeptali se, zda budu využívat výhody, které mají jako podnik pro děti (tábory, školka apod.)...
A když se něco zatají, tak pak hrozí vyhazov ve zkušební době a to je určitě horší...

elastiq
9. říj 2013

Dobu mateřské dovolené jsem určitě uvedla, co také s tím prázdným časovým obdobím......