Už půl roku nemůžu sehnat práci 😞

terap
12. kvě 2014

Od listopadu aktivně hledám práci, mám zdravotnické vzdělání, 8 let praxe, registraci, řidičák, zdravotní průkaz.... přesto nemůžu stále nic najít. Poslala jsem životopisy do všech možných zařízení v okolí 30km od domova (celkem asi 40), zpět mi přišlo asi 5 odpovědí, že děkují, ale nemají zájem, zbytek bez reakce. Sleduju inzeráty každý den, bohužel mám natolik specifický obor, že je těch míst fakt málo. Absolvovala jsem jsem asi 5 pohovorů, nikde mě nevybrali (kdyby alespoň řekli PROČ?!) Navíc blbý region (Ostravsko, F-M). Už jsem začala reagovat i na inzeráty na prodavačky a servírky a podobně - jenže tam je zase problém to zdravotnické vzdělání, oni chtějí všude vyučenou prodavačku nebo servírku... začínám být zoufalá, tento měsíc dostanu poslední podporu a pak se můžeme jít pást. manžel sice pracuje, ale jeho plat pokryje naše náklády na bydlení a na jídlo už jaksi moc nezbyde.
Sháněly jste někdy práci tak hrozně dlouho? Já jsem z toho už vážně zoufalá, mi vždycky spadla náhodou do klína ještě při mateřské, ale nanaštěstí vždy jen na dobu určitou a pak konec. :(

whitelilith
17. čer 2015

@romantika Když to přeženu a fakt budeš chtít i nižší pozici, tak uveď do CV jen střední školu a ne VŠ a v těch letech studií na Vš nějaké brigády.
Ale je mi jasné, že chceš pracovat za slušné peníze ve své profesi. S těma dětma a ježděním po Praze je to těžké. Uznávám.

barcca5
17. čer 2015

@lu777 díky za radu, ale tohle všechno vím a dělám 🙂 životopis mám zkontrolovaný od paní z úřadu práce, řekla mi, že ho mám velmi pěkně udělaný, přehledný popis mých dosavadních pracovních zkušeností. Dokonce mi poradila, ať tam píšu, že zaměstnavatel na mě dostane dotace od úřadu práce, protože jsem nezaměstnaná víc jak 6 měsíců. Odpovídám pouze na nabídky, kde splňuji požadavky, takže pokud někdo hledá člověka s francouzštinou a já neumím francouzsky ani slovo, tak pochopitelně CV neposílám 🙂 Naslepo posílám CV do firem, které znám a vím, čím se zabývají a vím, že třeba s německy mluvícími zeměmi obchodují. Všechny známé jsem samozřejmě prosila, kdyby náhodou věděli i jen o nějaké brigádě, ať si na mě vzpomenou.
Ale bohužel je to tak, že všichni si vzpomenou jen když něco potřebují a když potřebuju já, tak mě nikdo nezná.
Už jsem dokonce i přemýšlela, že si udělám 2 CV a v jednom neuvedu, že mluvím německy, protože mi připadne, že když hledá zaměstnavatel nějakou admin. sílu do kanceláře a nepožaduje jazyk a já mám v CV že umím německy, tak se mi neozve už z toho titulu, že bych tam ten jazyk nevyužila a že si myslí, že bych stejně po čase odešla.
Ale stále doufám, že se na mě štěstí usměje a brzy práci najdu. Zatím mám čas se věnovat synovi 🙂

binki
9. črc 2015

Teď ale třeba hodně nabírají lesní školky...

mpbk
9. črc 2015

No vidíte, vy nemůžete sehnat práci, a já šílím a hledám lidi co by šli a chodili pravidelně do práce🙂

marecek4
9. črc 2015

já kousnu trošku z druhé strany a rovnou říkám,že to není žádná výhra,ale na přečkání doby,než se najde něco lepšího.... zkuste poštu doručovatelky-a rovnou můžu doporučit UH,po prázdninách se u nás bude hledat

teeerez
9. črc 2015

pripojim se k @mpbk, pri materske byvalemu zamestnavateli shanim zamenstnance a v Praze je zoufaly nedostatek. Jasne, nejedna se sekretarky apod. - na ty je super pretlak a bud je to fyzicky narocne (ten blby uklid ale tak kdyz nemuzu sehnat nic jineho? Plati dobre...) nebo se jedna o praci v noci (nocni recepce ale zase - proc ne kdyz pres den nemam nic jineho?)
Na podminku v inzeratu prace jednou za 14 dnu i o vikendu odpovi lide, ze by hlavne nechteli delat o vikendu, na pracovni dobu 10-17 hod, ze mohou jen do 12, na pozadavek plynuje AJ ze teda jazyky nic moc ale zacinaji s nemcinou...

@barcca5 Hledas jen HPP nebo bys brala i prace na dohody? Co vim tak vetsina zamestnavatelu se HPP boji jak cert dokud cloveka nema opravdu ozkouseneho, bezne jsou na zacatek prace prave na dohody. Informace ze dostane zamestnavatel dotaci od uradu prace by vetsinu z tech pro ktere jsem kdy lidi shanela dost odradila - predstava ze se na ne zameri pozornost od uradu prace je proste neprijemna :D
Pise k zivotopisu i motivacni dopisy k pozici na kterou se hlasis? Nejvic ze vseho kdyz bych otevrela tvuj zivotopis by me jako personalistku zajimalo proc uz 6 mesicu hledas praci. Je to blbe ale proste by to vzbudilo pozornost a ostrazitost ze je u tebe treba neco "spatne" (neber to ted spatne, pisu jen jak bych na to koukala kdyz bych otevrela tve CV)
...dopisu vecer, mala prostetuje :D

xpila
9. črc 2015

@mpbk Jo, to znám. Do práce kolikrát někoho marně hledám, ale přítel by potřeboval změnit práci a nemůže nic najít. A to má VŠ, praxi několik let.

mpbk
9. črc 2015

@teeerez
@xpila
U nás je fakt nouze, už jsem zoufalá, máme poptané všechny úřady po celé ČR, peníze nejsou úplně nejhorší (na to, že nejsou žádné požadavky, to je slušný) a stejně nic. Pak se mi přihlásí pár mamin, a skončej mi po týdnu na očr. Takže pakarna.

xpila
9. črc 2015

@mpbk Já povětšinou skončila u absolventů. Někdy se to vyplatilo, někdy ne. Ale teda požadavky některých byly neskutečné. Místo toho, aby byli rádi za práci, tak si nadiktovali takové podmínky, že ty by neměl ani člověk s desetiletou praxí.

chris_n
9. črc 2015

@mpbk no to je pakárna, na druhou stranu, jak to zařídit, kdyz je to dítě pak nemocné... a jak si ty matky mají najít práci :/ to je začarovaný kruh

mpbk
9. črc 2015

@chris_n jojo určitě. Pro obě strany je to prostě narovinu blbý. Já sháním lidi ke strojům a když půl hodiny před řeším, že dotyčná nepřijde, protože je díte nemocný, tak jsem v háji. Nicméně chápu, že když nemá kdo hlídat tak to jinak nejde.

barcca5
11. črc 2015

@teeerez ano píšu i motivační dopisy a je mi jedno jestli to bude HPP nebo i dohody.
Taky si myslím, že informace o tom, že zaměstnavatel dostane dotaci je docela zbytečná, ale jak říkám, poradila mi to paní na ÚP tak nevím 🙂 Já jsem tu informaci už přestala psát.
Taky se mi stalo, že se mě už na pohovoru ptali, proč jsem tak dlouho doma a co teda dělám, takže jsem už začala být podezřelá, že nemám práci 🙂
Bydlím na Kroměřížsku, mám malé dítě a odpoledne si ho musím vyzvedávat ze školky, takže mám možnosti práce opravdu omezené. A to je ten problém, proč nemám práci, ve Zlíně nebo v UH bych určitě práci našla, ale to už je pro mě z ruky a nevím kdo by mi malého odpoledne vyzvedl. Taky bychom museli mít 2 auta, protože jedním jezdí přítel do práce atd....takže tak...🙂
Jak už jsem psala, němčinu tady teď nikdo nechce a AJ nemám na komunikativní úrovni.

barcca5
11. črc 2015

@teeerez ale teď mi svitla naděje, příští týden mám jít na pohovor kde požadovali německý jazyk, tak uvidím...🙂

anulien
23. lis 2015

Já za sebe můžu doporučit http://www.prace.tips , pomohli mi napsat motivační dopis a doporučili i pár pozic na které bych se sama vůbec nehlásila. No a díky tomu jsem nejen začla chodit na více pohovorů, ale konečně se na mě i usmálo štěstí a jsem zaměstnaná 🙂

bababu
22. únor 2016

Ahoj ja praci take shanim od listopadi lonskeho roku. Odeslala jsem tolik zivotopisu, ze bych to ani nespocitala a ozvalo se mi jen asi pet lidi a to jeste rekli, ze se treba ozvou do pondeli jak se rozhodli a nebyli schopni zvednout telefon a zavolat, ze treba vybrali nekoho jineho. Ja jsem nedostala ani korunu od pracaku, jelikoz nemam oddelany rok v kuse, dela jenom pritel a opravdu mame co delat abychom to zvladali. Uz nemohu psychicky a hlavne me uz ani nebavi tu praci hledat.

janinka96
8. dub 2016

Ahoj 🙂 Jestli najdeš příští středu od osmi večer čas, zkus se podívat na tohle - https://www.vimvic.cz/webinar/jak-nastartovat-k... Píšou tam, že lektorka prozradí tipy na psaní životopisu, motivačního dopisu a tak. A je to zadarmo. 🙂 Sice se tě nebude týkat asi celý obsah, ale něco užitečného bys tam zjistit mohla. Já se taky chystám. 🙂

jiri7
9. dub 2016

Zkuste dělat Agenta dovolených. Mají prezentaci v Knihcentru Ostrava. Majitel tvrdí, že smlouva je výhodná tím způsobem, že nebudete omezována prací ale zábavou. Součástí smlouvy je 5% částky z dovolené kterou mu zprostředkujete. Objednávání zájezdu funguje přes internetový vyhledávač který má stejnou nabídku jako Invia. Webovky můžete najít na adrese Pláže.info.

tribulus35697
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
klanova2
22. lis 2016
Uživatel klanova2 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klanova2.

Ahoj, já jsem také byla ohledně práce zoufalá, dlouho jsem žádnou práci nemohla najít, poté mi maminka doporučila stránku https://www.airjobs.cz/ kde našla práci i ona, a je pravda, že lepší portál na práci neznám🙂

klanova2
26. lis 2016
Uživatel klanova2 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klanova2.

Ahoj všichni, já také dlouho nemohla sehnat žádnou práci, pak jsem narazila na inzerci http://prace-brigady.biginzerce.cz a práci jsem do měsíce měla. Mohu doporučit.

tichyblazen
1. pro 2016

Pokud by mel nekdo zajem mam privydeleķ s firmou na bio prirodni kosmetiku,vhodnou na lupenku,ekzem.Vhodna je i do kosmetickych a masaznich salonu.

rouss4
1. pro 2016

Ahoj všichni, také už pár měsíců hledám práci, ale bez úspěchu. Nějak se nedaří a nedaří. Občas mě na nějaký pohovor pozvou, ale nikdy nic z toho není, ale většinou se ani neozvou. Už mi z toho začíná hrabat. Je pravda, že nemám skoro žádnou praxi, jsem po RD, vystudovaný obor mám specifický, takže se poohlížím jinde, s věkem to už taky není žádná hitparáda, takže bych chtěla už konečně někam zapadnout, ale ouha, nikde mně nechtějí😒

tichyblazen
2. pro 2016

@rouss4 Jj je to na prd,mne je 36,mam 5 deti,zdrhla jsem 3 mesice pred maturou a praxe temer zadna ,vim o cem mluvis.Tak jsem si nasla aspon neco z domu,zadna hitparada,ale i ty cca 2tis mesicne bodnou a mam pocit ze neco delam ;)

rouss4
2. pro 2016

@tichyblazen já zdrhla taky před maturitou, ale při dětech jsem zjistila, že potřebuju něco dělat, tak jsem se vrhla na studium, občas nějaká ta brigáda, ale je mi 41 a už bych chtěla trošku stability, ale po posledním rodičáku mi přijde, že je to čím dál horší.

klanova2
19. pro 2016
Uživatel klanova2 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klanova2.

Ahoj holky, po mateřské jsem hledala práci, ale nemohla najít žadný pořádný portál. Potom mi kamarádka doporučila http://prace-brigady.biginzerce.cz, kde jsem našla práci okamžitě.

klanova2
21. pro 2016
Uživatel klanova2 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klanova2.

Dobrý den, zajímavé rady a tipy, které se hodí přečíst pokud hledáte práci naleznete zde https://airplus.airjobs.cz/.

martinaiwd
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lennus
20. zář 2017

Říkala mi nedávno kamarádka, že hledá od jara, hledá nižší úvazek, má dvě děti a zaměstnavatele často zajímá, proč hledá na nižší úvazek, ona nechce lhát, tak přizná děti a už se neozvou. Jinou zkušenost má bývalá kolegyně, do CV poctivě uvedla, kdy pracovala a kdy byla na mateřské a nikdo se neozýval, jakmile dala pryč mateřskou, protože ofiko byla samozřejmě pořád zaměstnanec určité firmy, začaly se firmy ozývat. A to jsou případy z Prahy, kde je nezaměstnanost nejnižší.
Já si nemyslím, že dotaz proč tady žijete je úplně mimo, i když se na něj svalila kritika. Samozřejmě není nutné házet po necelém roce flintu do žita, zvlášť pokud není situace kritická, ale je pravda, že Češi nejsou vůbec zvyklí se stěhovat za prací, což je ve světě běžné, a to jsme přitom relativně malá země. Kdybych nemohla najít práci několik let, sama se potřebuju realizovat, určitě bych zvážila i jiný region, minimálně Brno je při ruce.
Zaujal mě nedávno web Maminátor, třeba se může hodit.