V kolikátém tt jste oznámily těhotenství zaměstnavateli?

karlajasmine
31. bře 2015

Ja to porad resim a premyslim nad tim.. jsem v 9.tt (8+6) a zatim jsem to v praci jeste neoznamila.. nejradeji bych to oznamila az ve 13.tt po screeningu, ale zacinam byt nervozni z toho, jak zamestnavatel zareaguje, tak bych to oznameni uz chtela mit za sebou... ale v soucasne dobe se jeste porad bojim potratu.
V kolikatem tydnu jste to oznamily vy? Jak to v praci vzaly?

chita
31. bře 2015

@karlajasmine Až po screeningu ve 13 tt. No v práci trochu koukali, ale co mohli, vyhodit tě už nesmí.

kris2008
31. bře 2015

Taky sem oznámila po 1.screeningu kolegynim aby sehnali náhradu,te jedné sem to řekla hned po 1 testu ☺ ,záleží taky na tom kde pracuješ. No a od 20.týdne sem na neschopence,takže měli 7 týdnů na zaučení jineho člověka

ludul
31. bře 2015

nejbližší kolegyně to věděly od začátku, zbytku a šéfům jsem to řekla ve 13 týdnu po screeningu a od 18 týdnu jsem na neschopence...mou práci rozdělili mezi kolegy, co vím, tak nového člověka zatím nehledali....

lenula4
31. bře 2015

Já to v práci oznámila v 10tt a to jen z důvodu, že se mě chystali vyhodit, jinak bych taky počkala po 1. screeningu.

petrasipkova1
31. bře 2015

ředitelce v 8 tt - je fajn, takže měla radost, a přišlo mi to fér, aby byl dostatek času na naplánovaní mého zástupu a kdyby mi případně nebylo ok, rodině a ostatním v práci až po screeningu, ten byl 18.12., takže rodině o Vánocích a kolgům až po Novém roce 🙂 Užívali jsme si s manželem naše tajemství 😀

karlajasmine
autor
31. bře 2015

Tak to me uklidnuje, ze je opravdu bezne pockat do toho 1.screeningu 🙂 Pokud bude vsechno v poradku, tak na neschopenku nepujdu, protoze pracuju v kancelari a neni to nijak fyzicky narocne.. navic u nas trva 3 mesice, nez se zaskoli novy clovek, tak jim tim padem aspon dam dost casu, aby nasli nahradu.. tak uvidime. Kazdopadne teda pockam do 1. screeningu.

eldrag
31. bře 2015

v 7tt jediná kolegyně/kamarádka v 9tt šéf - protože mě nutil zvedat těžká břemena. v 12tt nový šef.- který mě dohnal pracovní náplní k rizikovému.

karlajasmine
autor
31. bře 2015

Zatim jedina rizikova cinnost, kterou po me chteji, je jit do zakoureneho prostredi na pracovni akci.. tak jsem si vymyslela, ze uz na ten vecer mam nejaky plany 🙂.. ale kdyby se u nas delalo neco rizikoveho tak bych to samozrejme oznamila driv.

mandarinkka
31. bře 2015

Já to oznámila hned po prvním testu (v 5. tt) nejbližší kolegyni a šéfovi🙂 Ale je pravda, že náš šéf je úplně v pohodě, už věděl, že chceme brzy miminko a navíc mám rizikové pracoviště, takže jsem jim to chtěla co nejdřív, aby si za mě někoho našli.🙂 V práci jsem se domluvila, že od 10 týdne budu doma, právě kvůli rizikům v práci,ale nakonec jsem musela odejít už v 8 tt na neschopenku kvůli krvácení a už jsem doma zůstala..

hany_bany
31. bře 2015

Taky záleží, co děláš... já dělám v laborce, tak jsem to oznamovala asi v 11.tt (po kontrole) a mezitím jsem tu práci v labu nenápadně přehazovala na ostatní a snažila jsem se tam chodit co nejmíň. Jsme potravinářská laborka, tak tam není nic moc škodlivého, kdyby zrovna přišlo něco nebezpečného, s čím bych vážně dělat nechtěla, šla bych s pravdou ven dřív. Miminko je na prvním místě 🙂
Ale pokud máš práci v pohodě, klidně počkej do toho 13. tt, není Tvojí povinností to oznamovat hned. Jen bych brala ohled na to, aby za Tebe stihli někoho najít a abys stihla předat svoji práci... ale na to bude ještě spousta času 😉
Taky jsem se toho oznámení bála - šéfová je dost kariéristka a pro kolegy tahle informace zase znamenala, že moje práce spadne na ně... ale všichni to vzali skvěle, přišlo mi to, že z toho mají radost 🙂

izka1
31. bře 2015

taky jsem oznamovala po 1. screeningu-ve 14.tt..nadšení nebyli, ale personalistka to profesionálně zkousla.. 🙂

mon_88017
31. bře 2015

@karlajasmine šéfový jsem to řekla v cca 8 týdnu, abych nemusela jezdit na výjezdy do terénu (fyzicky namáhavá práce) a pracovat s nebezpečnýma chemikáliema. Ředitel se to dozvěděl až kolem pětadvacátýho týdne, když mě potkal na chodbě, já měla zrovna rozepnutej laboratorní plášť a břicho už bylo celkem vidět. Dost se divil, ale bylo mu to více méně jedno, jen se ptal, jak dlouho chci bejt potom doma 🙂

kata1988
31. bře 2015

@karlajasmine ahojky, taky dělám v kanclu, ale kvůli tomu,že chtěl šéfík, abych začala dělat inventuru majetku, včetně výroby kde se dělá s olovem a kyselinou, tak jsem mu to řekla už někdy v 9.tt, + jsem byla krytá, kdybych musela zůstat doma na rizikovém. Šéfa jsem požádala aby neříkal vedení do poloviny února, dokud nebudu za prvním 1.trimestem, no nakonec to oznámil vedení až minulý týden 😀. Myslím,že i jemu se ulevilo, protože jsou u nás tlaky, aby někdo odešel,tak se to vyřešilo samo, část mojí práce si převzala účetní centrála,zbytek si přebírá kolegyně.
Takže jestli sedíš jen v kanclu, nemáš v náplni práce nic rizikového,tak to s klidem můžeš říct až po 1.screeningu ;)

zzuzinda
31. bře 2015

Já to řekla hned 🙂 Pracovala jsem na gyndě, kam jsem hned šla i na prohlídku a chodila jsem tam v obou těhotenstvích. Takže to věděli od pozitivního testu 🙂 Ale asi bych to řekla hned, i kdybych tam nechodila k doktorce, abych nemusela mít služby na operačním sálku, tam se mi fakt dělalo zle a naštěstí hned jak jsem řekla, že čekám mrně, holky si moje služby na sále rozebraly 🙂

kocila
31. bře 2015

Já až ve 22tt.Bříško mi moc nekoukalo a nosila jsem volnější věci, chtěla jsem až po velkém UTZ.

zuzik22
31. bře 2015

My jsme těhotenství s prvníhodcerkou oznámili ve 3.měsící a u druhé jsme si to nechali dlouho pro sebe. Rodina se o miminku dozvěděla až v 5. měsíci. ( Jinak moje maminka už o těhotenství věděla cca od 10. týdne) 🙂

punky
31. bře 2015

ja musela hned jak jsem zjistila ze jsem tehotna delala jsem v nepretrzitem provozu a jeste s jsem letovala cinem a pouivala tavidlo takze hned jsem rekla

berynka
31. bře 2015

Oznámila jsem to ve 20tt, vzali to dobře 😉.

im4fun
31. bře 2015

povinná oznámit to nejsi vůbec, takže buď v klidu. Jen teda je třeba myslet na to, že si za tebe musí stihnout sehnat adekvátní náhradu. Já jsem to zatím neoznamovala (jsem 10+3), poznali to na mě sami - díkybohu, protože kolega podstupoval radioterapii a kdyby se to býval nedomyslel, tak na mě šel zářit dřív, než se k těhotným ženám smí. Ale šéfovi (který to pravděpodobně díky drbům ví) to oficiálně oznámím až po screeningu, a rovnou mu řeknu, ať někoho začne hledat. Takže za mě je po screeningu tak akorát nejvyšší čas, aby se nově nastoupivší zaměstnanec stihl zaučit (i když tady jsou na to třeba tak 2 roky, ale co se dá dělat)

annaluciapetrzel
31. bře 2015

@karlajasmine po sceeningu. predtim nikdy nevis....ptze na me by to nikdo nepoznal do 6.mes :D

dasara
31. bře 2015

já oznámila asi v 8tt. Hlavně z toho důvodu, že jsem byla jediná na pozici účetní, asistentky, admin.prac. atd. a můj šéf si musel najít včas náhradu a já ji zaškolit. Nevěděla jsem, jestli nebudu muset odejít na neschopenku a proto jsem mu to řekla tak brzy. Taky ještě kvůli penězům... Nakonec jsem na neschopence nebyla a z práce jsem odcházela v den prvního termínu porodu 🙂
Takže vždy to záleží na konkrétní situaci...

bara_doc
31. bře 2015

Oznamovala bych nejdřív po screeningu (13tt), dřív asi ne. Taky jsem pracovala v kanceláři, ale jako účetní a přesčasy nebraly konce, takže i kancelář taková pecka není. Však uvidíš, jak ti bude..Třeba to zvládneš dlouho 🙂

karlajasmine
autor
31. bře 2015

DIky, utvrzujete me v tom, ze to oznamim v 13.tt po screeningu. Ted jsem byla s kamaradkou v bazenu a nepoznala to na me, tak si myslim, ze to na me v praci zatim taky nepoznaji 🙂 Ja uz to teda na sobe hodne poznam, ale vypadam spis, jako kdybych se hodne prejedla :D
Akorat jsem proste takova zodpovedna, ze mi vadi to, ze vim ze za me budou nekoho hledat tak 2 mesice a pak jeste pri mem odchodu nebude vubec nic umet.. ale to se proste neda nic delat.. kdybych dala vypoved tak ji dam 2 mesice predem a to uz by tuplem nic nestihli, tak muzou snad byt radi aspon za ten 4-mesicni predstih.

ckei
31. bře 2015

@karlajasmine zaměstnavateli a spolupracovníkům jsem to oznamovala někdy ve 28tt-29tt., tedy cca 11týdnů před porodem.

im4fun
31. bře 2015

@karlajasmine s tím zaměstnavatel musí počítat, že lidi odcházejí a jiní přicházejí. U nás se zaučuje tak dva roky minimálně, takže taky nemám šanci si nového kolegu "vychovat"

soleilll
31. bře 2015

@karlajasmine Já to řekla v práci až na přelomu 4. a 5. měsíce, kdy jsem musela začít chodit do rizikové poradny, takže mi narostly absence. Je fakt, že při mé figuře by si toho nikdo nevšiml ještě v 6. měsíci. 😀 Divné reakce se neboj, pokud je nadřízený rozumný, zachová se slušně a korektně. A pokud není, je jedno, jestli bude nepříjemnej teď nebo za několik týdnů.

kaccistar
31. bře 2015

ja som to tiez este neoznamovala a som v 13.tt.. stale v kancelarii hovorim, ze nemozu sa spoliehat, ze sa mi nic nestane, alebo nebudem chora a je nutne, aby bolo dostatok ludi pripravenych vykonavat aj moju pracu.. kedze sa mi zda, ze sef je hluchy, tak mu to zatial ani neplanujem.. ono zalezi aj na tom, ako to u Vas funguje a ake mate vztahy.. ja to kolegyniam (celemu nasmu teamu) ale poviem po screeningu.. sefovi az neskor.. ked sa chova ako blb, tak zase bude nieco vediet ako posledny 😉 a rodine som to tiez este nepovedala, aj ked to by som velmi rada, ale to uz ten tyzden pockam 🙂

happylenulka
31. bře 2015

my oznamovali v 17tt, protože byli Vánoce a přišlo nám to jako hezký vánoční dárek... Ale klidně bych vydržela déle. Poznat to na mě je až tak od 23tt 🙂

hanih
31. bře 2015

@karlajasmine Já to řekla taky ve 13. týdnu, což bylo před týdnem 🙂 Už jsem si ale říkala, že to muselo spoustě lidí dojít - byly nějaké firemní akce, kde jsem se ani nedotkla alkoholu, navíc jsem nabrala za dva a půl měsíce čtyři kila, což začínalo být docela vidět, vzhledem k tomu, že původně jsem měla jen 49 kilo a všechno, co jsem přibrala, šlo do bříška... Ale kupodivu si všimlo jen pár lidí. Jinak šéf byl v pohodě, pogratuloval mi, dokonce se tvářil nadšeně, že je to úžasný. Pak mu došlo, že na mou práci bude těžko někoho nového shánět a z kolegů to nikdo nebude chtít převzít, tak se to nadšení krapet umírnilo 🙂 jinak ale reakce byly veskrze pozitivní.

karlajasmine
autor
31. bře 2015

@hanih No u me je prave problem ten, ze jsem jedina, kdo muze moji praci v soucasne dobe delat (na moji pozici je jenom jedno misto), a taky toho mame cim dal vic a nejspis me chteji od ledna 2016 povysit... uz mi to parkrat rekli a sefova se dokonce ptala, jestli nemam v planu odchazet, tak jsem zamumlala 'ne' a citim se od te doby trapne.. Tak snad to vezme dobre.. nebo snad bude alespon trochu mila..