V práci mi vyčítají těhotenství, dělají podrazy

n20
16. dub 2010

Ahoj holky,
jsem v 18tt,chodím stále do práce a do jisté doby jsem tam chtěla vydržet co nejdýl,ale začlo mi to být v práci dost vyčítáno (těhotenství) a dokonce mi snížili plat na 10.tisíc hrubého,zjistila jsem to minulý čtvrtek☹naschvály,přetvářka,faleš a nikdo nic neví samozřejmě a lžou mi do očí).Holky klidně a ráda půjdu na neschopenku a budu v klidu doma,ale jak všechny víme vše stojí tolik peněz.No jde o to,že nevím kolik by mi to tak vycházelo nebo jak se to zpětně počítá z platu.Jestli bych na nemocenské neměla kolem 6.tisíc:-(chtěla jsem pořídit co nejvíc věcí pro mimouško.Spousta známých mi říkala,jak měla na nemocenské jen o 500kč méně,vůbec nevím jak se to počítá nebo kolik by mi to hodilo.Nejhorší je,že mi o tom nikdo neřekl pokud bych si toho já sama nevšimnula.On mi každý měsíc k základu dával prémie 4500kč a to mi dělalo 12tisíc hrubého a teď mi napsal prémie 3300kč a kolegyni která nic nedělá,těhule není tak ji dal premie 6410kč!!!!Ptala jsem se jich zda pocítili nějaké snížení platu jak mi on říkal a vůbec,kroutili hlavou a říkali ne.Já bych chtěla zůstat doma,nemůžu se na ně ani podívat,je mi z nich zle,z těch lží a falešnosti.K tomu jsem tam celý den do 9-18.00hod.Holky a nemůžu si dovolit mít jen 4500kč-6000kč,to bysme nezvládli.☹((((((( ☹

bajusik
16. dub 2010

n20: v tvojí situaci jsem sice nikdy nebyla, ale nenapadlo tě zkusit se třeba domluvit s gynekologem, že by si nastoupila na rizikové těhotenství?? To nastupuješ po 3.měsíci těhu a nastupuješ normálně na mateřskou a tam už tě ošidit nemůžou 😉 Nevím jak je to přesně, snad ti tady holky poradí, ale vím že kamarádka to tak udělala. Dělala na směnovém provozu a když se dozvěděla žeje těhu nastoupila v 5tt na neschopenku a v 13tt na rizikové těhotenství i když rizikové nemá. A dostává normálně mateřskou 🙂 Jestli máš v klídku gyndaře tak bych to zkusila asi takhle 🙂 Hodně štěstíčka a hlavně ať je prďola zdravej

kristi
16. dub 2010

jak ti mohli snizit plat bez tveho souhlasu nebo aspon si te meli pozvat a konzultovat. Plat mas ve smlouve, to bys musela podepsat novou,a by ti to mohli snizit

n20
autor
16. dub 2010

No právě on mi snížil prémie a to je pohyblivá složka,se kterou si může on hýbat jak se mu zachce a nemusí to nikomu říkat,teď jsem domluvila s účetní,to vlastně na smlouvě ani nemám☹no hrůza.Zkusím se zeptat toho gynekologa jak to je.

n20
autor
16. dub 2010

Úplně stejnou jako za jiné onemocnění,jste prostě práce
neschopná.Jen pro Vaši útěchu,čím déle budete doma
,tím více to bude.Nestresujte se,peníze
se vždy nějak udělají a Vás teď čeká krásné období.--------Tak tohle je odpověď pro jednu paní,měla otázku,že je na rizikovém těhotenství kolik bude brát nemocenskou. ☹

kristi
16. dub 2010

já jsem před 3,5 lety měla hrubou 18tis. a dostavala jsem mesicne na rizikovym cca 11500

tygrous
16. dub 2010

bajusik: na materskou muzes nastoupit jedine 6-8 tydnu pred terminem porodu. Rizikove tehotenstvi = klasicka neschopenka 😉
n20: Na vypocet, kolik bys mela na neschopence, je na netu spousta kalkulacek, tak si to tam zkus zadat... Ty vypocty se kazdou chvili meni (loni to bylo jinak nez letos...), takze se nerid tim, co mely znami buhvikdy...

ee.liska
17. dub 2010

n20 čím dřív půjdeš na neschopenku tím víc dostaneš, protože se bude vypočítávat z posledních myslím půl roku platu, takže čím míň těch nižších výplat dostaneš tím líp, bude se ti to počítat ještě z těch nesnížených. tak to mám já, jsem na neschopence od začátku února. budu držet palečky , ať ti všechno vyjde 🙂

n20
autor
19. dub 2010

Příští týden jdu k doktorovi a tam to s ním prokonzultuju a uvidím.Děkuju vám za odpovědi.Moc díky

heliik
21. dub 2010

Jak dlouho pracuješ v té práci??
A souhlasím s tím co píše ee.liska, čím dřív půjdeš tím lépe. 😉
Také záleží, co za tip práce děláš, ja pracovala ve zverimexu jako prodavačka, ale ke každodení práci mi samozřejmě přibylo i čištění zvířat, a to mi doktorks, řekla, že pokud chci, že můžu být doma na neschopence hned, jenže já měle super šéfy, a dobrej kolektiv, tak jsem nršla. 😉

akdar1
23. dub 2010

n20: naprosto te chapu... Dokud jsem nebyla v jinem stavu, byla jsem u reditele fajn a bez problemu... Kdyz jsem mu sdelila, ze jsem tehotna, jako kdyz utne...delala jsem pry jen problemy a chyby a neposlouchala jeho pry dobre minene rady... Aby se me zbavil, vyhrozil mi, ze mi sunda osobni a pujde po mne a ze by bylo vytecne nastoupit na nemocenskou!?! Bohuzel me tato podpasova reakce tak polozila ve zmeti hormonu na kolena, ze jsem na nemocneskou odesla potupena, bez boje ihned asi 5 mesicu pred porodem... Zralo me to priserne dlouho, ale uz to odezniva... Doma je klid a hlavne nemusim se divat na ksichty tech, kteri se po mne jen svezli a vyuzili toho vseho... A ver...penize byly, jsou a budou a ty se s nimi naucis hospodarit...!!!

stanislavas
4. kvě 2010

no a já to neřekla v práci doposud - mám obavu že to dopadne stejně - podpásovky a pod... navíc není nikdo kdo by mě nahradil nebo se rychle naučil moji práci - navíc vyřizujeme hypo a potřebuji každoupodporu z práce že je vše ok kdyby si z banky ověřovali příjmy, ale budu to muset vyklopit co nejdřív jelikož bříško už dlouho neutajím (25tt)

elgereta
7. kvě 2010

já jsem na neschopence od 8tt a chodí mi téměř 10 tis čistýho..v práci jsem brala okolo 12tis čistýho..zas tak rapidní rozdíl to není, takže zůstávám dál doma a užívám si to🙂

haluci
23. črc 2010

@elgereta - a jak chodí ti nemocenská pravidelně? Já jsem už přes 2 měsíce doma a stále mi ze sociálky nic nepřišlo...

elgereta
23. črc 2010

@haluci od prvního měsíce mi chodí včas a opravdu každej měsíc, já si vůbec nemůžu stěžovat, naštěstí🙂 ale moje segra s tím měla taky problémy, první penízky jí přišli asi až po 3 měsících, takže je to fakt různý...no je fakt, že já lístek na peníze nosím většinou do práce v půlce měsíce, tak třeba v tu dobu mají na sociálce míň práce, těžko říct...

macina135
23. črc 2010

Nedá se vlastně říct, že Ti snížili plat, protože na základ šéf nesáhl. Osobní ohodnocení je hezká věc, ale taky ho zaměstnavatel může dát bez nejmenších problémů dolů. ☹
Takhle to je ve spoustě firem - nízký základ a vysoké ohodnocení. Žel bohužel při sebemenší chybě nebo problému, jde ohodnocení dolů. 😖
Nikdo nejsme dokonalý, vždy se najde důvod proč dát peníze dolů. Dokaž, že to bylo kvůli těhotenství.

n20
autor
24. črc 2010

@macina135 Jééé já už jsem na mateřské dovolené,nakonec se to pěkně vyřešilo, promluvila jsem si s šéfem a vše se pak nějak dalo do pořádku samo, byla jsem v práci až do konce.Přeji pěkné těhulkování. 🙂