V těhotenství mám zaučovat zástupce. Prý musím

clair.be
7. říj 2007

Ahoj holky, potřebovala bych od vás slyšet názor a poradit . Pracuji v malé firmě v kanceláři. Jsme tady jen dvě kolegyně, tudíž máme práci mezi sebe rozdělenou a každá si dělá své. Nyní jsem ve 3. měsíci těhotenství a už 3 týdny jsem na nemocenské, protože jsem stále nemocná. V práci jsem musela oznámit, že jsem těhotná, protože by jinak šéf mou nemoc nevzal. Pořád nejsem fit a necítím se nastoupit do práce, protože k nám chodí lidi, kteří mohou být nachlazení a já nechci nic riskovat. Navíc chytnu opravdu vše, nemám moc dobrou imunitu. S šéfem jsem o tom mluvila a on už si za mě sehnal náhradu, ale chce po mě, abych mu chodila každý den do práce v čase vycházek a tu novou mu komplet zaučila. Prý to musím udělat. Jenže tím pádem bych nemohla ani nikam jinam jít. On je takový podrazák, že posílá na nemocné zaměstannce kontroly. Já když budu chodit do práce ve vycházkách, tak už nebudu moct nikam jinam. Zaučení si představuje v rozmezí 3 - 4 týdnů. Navíc se ke mě chová, jako bych mu tím, že jsem otěhotněla chtěla zničit firmu. Mám z něj dost špatný pocit a dokonce se mi i o tom v noci zdá. ☹

mikca
7. říj 2007

ahoj, no tak já si myslím že tě nijak nemůže donutit aby jsi tam chodila, byla by to pouze tvá dobrá vůle někoho zaučovat v době nemocenské...jednou si v pracovní neschopnosti, tak není co řešit, klidně bych nu bejt tebou pohrozila , že na to nemá prostě právo tě k něčemu takovému nutit...a kort když se k tobě chová takle...vůbec bych se s ním o tom nebavila, at změní postoj a pak bych o něčem přemýšlela, ale s tímto přístupem..bych na něj bodala, nemůže tě nijka donutit 🙂 ...si myslim já.. 🙂

sisstin
7. říj 2007

mikca: no..ono je to takhle lehké a jasné..ale 😒 já jsem si taky zažila svoje se zaměstnavatelem..ale teda nebyla jsem na PN..a ono je fakt něco jiného, co se NESMÍ a co se DĚLÁ 😒

mikca
7. říj 2007

siss tak to ti věřim, že realita je poněkud jiná...ale já si myslim ,že prostě na clair nijak nemůže...jednou je v pracovní neschopnosti, tak jí nemuže přinutit...nevim jak by to udělal...teda pokud to nemá ve smlouvě, to je jiná...
je to také o to co si člověk nechá líbit a když mi bude někdo dělat něco co se nesmí a mě to nebude vyhovovat tak se prostě OZVU a asi o tom to je...co 🙂

verusky
7. říj 2007

clair, to v zadnem pripade nesmis udelat.uplne se na nej vys.... jedine,co bych mu nabidla,at ta nova kolegyne zajde k tobe domu se specialnimi problemy a ze ji to vysvetlis. do prace nechod v zadnem pripade!!!
jak pise mikca,na to naprosto nema pravo,jeste by te tam zdrzel a poslal na tebe kontrolu.hajzlu je... vysvetli mu,ze nikdy tehotny nebyl,nevi,jak tije a vychazky pouzivas vyhradne k tomu,abys na byla v klidu na cerstvem vzduchu.
drzim palce a bud klidna,k tomu te nedonuti,ale nesmis povolit!!!

sisstin
7. říj 2007

mikca: no to je pravda, že když je na PN..tak je krytá..mně Dr. PN nedala..tak jsem musela držet hubu a krok 😒

mikca
7. říj 2007

siss tak to ti věřim že s tebou pak akorát vorají...proto bych já nemohla dělat v nějakých fabrikách či obchodních řetezcích kde by se mnou zacházeli jak oni to umí...moc dlouho bych tam asi nevydržela...asi bych se tam hned s každým chytla.. 😠
vím že jsem si s tebou někde o tom psala, že ti mudra nechtěla dát neschopeku...bych jí vyměnila..jinak koukám že už to máš za pár tak přeju zdravoučký a krásný mímo 🙂

sisstin
7. říj 2007

mikca: díky 😵

clair.be
autor
7. říj 2007

Holky díky. V pracovní smlouvě o zaučování v případě odchodu nic nemám, ale chtěla jsem se s ním rozumně domluvit, pokud by to šlo. Ale po mé poslední návštěvě u něho v kanceláři fakt nevím. On prostě řekl, že musím, ale já vím, že nic nemusím. Jde mi jen o to, že mi bude dělat problémy a bude mě zbytečně nervovat. On se v tomhle fakt vyžívá. Já si těď všechno moc zabírám a chce se mi pořád brečet. Já už jsem se s ním párkrát chytla kvůli jeho chování vůči mě. Jemu nedělá problém používat před zaměstnanci sprostá slova a každém říkat, že je p... Vím, že to samé teď říká i o mě. Já jsem si jen chtěla těhotenství užívat a ne se stresovat s šéfem buranem. 😒

binki
7. říj 2007

clair, muzu ti poradit, nechod tam a nikoho nezaucuj za techto podminek, takova PN nema cenu. Mela jsem v praci podobne obtizne podminky, jeste v 7mem mesici mi ani neverili, ze jsem v tom a ze mam nejake zdravotni komplikace, protoze ono se astma a to ze se ti spatne dycha na prvni pohled opravdu nepozna. Nakonec jsem mela zanet, tak jsem zustala doma, ale jeste jsem se tam vratila. Pak jsem se dozvedela, jak mne pomlouvali a slo to hlavne smerem od vedeni a par jedincu. Zavrela jsem jim tim pusu, ale stalo mne to hodne usili a muzu ti rict, ze jsem obcas vahala, jestli to je nejlepsi pro mimi. Dobojovala jsem to, ale taky mi spousta lidicek rekla, ze by do toho nesli za tech podminek. To jsem jeste delala prvni rok skoly. Hm. Takze asi tak...

verusky
7. říj 2007

clair,uplne se na neho vykasli a kdyz zavola,rekni,ze po posledni vasi spolecne debate nemas zajem mu pomahat.a at se zaridi jak chce a hlavne nauci jednat s lidmi.

mikca
7. říj 2007

určitě clair se na něj vybodni, mysli ted jen na SEBE a na MÍMO a ne na nějakého chlapa, kterej je takovej hulvát jak popisuješ, určitě je to ten tip, který si myslí že muže všechno a právě proto bych mu ukázala že to tak není...holt budeš muset dodržovat vycházky, aby tě nenačapal...ale jiným způsobem na zebe nemůže...takže ukaž že jsi lepší než on a bodej na něj...a hlavně si užívej těhu 🙂

madeleine
7. říj 2007

clair.be, velmi jednoducho si pomozes... vyziadaj si od lekarky potvrdenie, ze v tvojom stave nie je vhodne stykat sa s ludmi na pracovisku pre rizikove tehotenstvo... ak mas rozumneho lekara, urcite pochopi, ze takyto stresujuci zazitok denno denn 4 tyzdne ti neprospeje...

povinnost ti z nicoho nevyplyva, a ked nevie ani v tomto pripade zamestnavatel prist s rozumnou ponukou, nech na to zabudne. Skus zostavit zoznam a rozpis svojich pracovnych povinnosti a pripadne pripravit nejake pomocky, preukazes tak svoju ochotu pomoct, ale viac nie, nezasluzi si to. A ak jeho firma na tvojom odchode padne, aj tak to uz nezachranis, si predsa uz tehotna... 😉 uz to neodlozis... 😎