Ve zkušební době v 14tt, je jistý můj nárok na PN?

alag
24. srp 2015

Dobrý den . Mela bych otázku. Jsem ve 14tt a jsem ve zkušební době, ktera mi konci 1 září. Mam dotaz zda muj nárok na nemocenskou je jisty a jak je to s materskou a prispevkama po narození miminka. Dekuju za radu 🙂

rezza
24. srp 2015

Ahoj.. Měla jsem to stejné... Ve zkušební době jsem zjistila, že jsem těhotná... Kvůli mé cukrovce jsem dostala nemocenskou... Pracovní poměr se mnou samozřejmě rozvázali, ale na nemocenské jsem stále... Na nemocenskou vzniká nárok nástupem do zaměstnání na HPP😊 Pokud máš odpracováno to co by mělo být nárok na mateřskou máš... A po narození miminka pak nabíhá rodičovský příspěvek🙂 Pokud nemáš odpracovaný rok tak dostaneš až ten rodičák😊

uciamia
27. srp 2015

Ahoj 🙂 taky to teď řeším a běhám po všech čertech skrz to .. tím spíš, když jsem před PN pracovala v zahraničí 😖 také jsem otěhotněla ve zkušební době a samozřejmě, že se mnou ukončili prac. poměr, když se to "provalilo" ;) ale na neschopence jsem stále a doktor mě nechá v pracovní neschopnosti až do mateřské, tzn. že mě bude až do mateřské platit sociálka. Odpracováno musí mít člověk 270 dní za uplynulé 2 roky celkem 🙂 aspoň teda na Slovensku to tak je, zrovna včera jsem byla na sociálce skrz to 🙂
Po narození mimča je rodičovská, o kterou si musíš zažádat před koncem mateřské.. a také porodné, o které se žádá do 1 roku po porodu 🙂

mvkoty
27. srp 2015

POkud nastoupíš na PN ještě ve zkušebce tak tě prvních 14dní nemůžou vyhodit, poté už ano...když by tě vyhodili, záleží na tom zda plníš podmínku na PPM což je podílet se 270dní na nemocenském pojištění za poslední dva roky před nástupem na mateřskou. Pokud toto nesplníš a budeš na PN až do porodu, tak ti dr 6neděl před porodem ukončí PN, ale od dalšího dne ti napíše další, ta už je spojená s porodem a budeš brát tuším 6neděl před a 6neděl po porodu Dávky spojené s porodem a poté už RP.

lzii
27. srp 2015

Holky a počítá se do mateřské i nemocenská? Jsem zamestana na hpp přes rok a půl a teď jsem ten půlrok na neschopence.. Mám nárok na mateřskou až se nám to povede?

mvkoty
27. srp 2015

@lzii no pokud jsi zaměstnaná tak ano

lzii
27. srp 2015

@mvkoty ano to jsem 🙂 díky