Vstupní lékařská prohlídka. Poznají těhotenství?

madja
6. kvě 2008

Prosim o radu. Nastoupila jsem do noveho zamestnani, po mesici jsem zjistila, ze jsem tehu. Od zamestnavatele jsem se nyni dozvedela, ze po me bude chtit vstupni lekarskou prohlidku. Da se tehotenstvi z takoveto vstupni prohlidky poznat (jsem v 7tt)? Mam strach, ze dostanu vypoved... Dekuji vsem za nazor. 🙂

kacka.va
3. zář 2008

myslím, že majda už to má vyřešené, když se na to ptala už v květnu 😉

bertica.h
6. zář 2008

ahoj.
Ja si mylsím,že gynekologická prehliadka nepatrí do vstupnej prehliadky v zamestnaní.
Aby mal každý zamestnávateľ svojho gynekologa?to by bolo divné? 😕
Potom by mohli mať svojho očného..myslím,že báť sa nemusíš.

bertica.h
6. zář 2008

jejda..ani som si nevšimla,že to je straší príspevok..no,snád sito ale dobre vyriešila. 😉

lilithia
26. srp 2022

@draga zdravím a co když odebírají moč?Kontrolují i HCG?

lilithia
26. srp 2022

@gabka73 zdravím
Co když na prohlídce chtějí moč
Budou mi kontrolovat HCG z moči? Řeknou to zaměstnavateli? Ještě nevím jestli jsem těhu ale aby mě nepřekvapili
Jela jsem sem přes celou republiku
Tenkrát tu těhotná byla a skončila po týdnu myslím ale to možná tím že se prozradila že o tom mluvila

gabka73
3. zář 2022

@lilithia Ahoj, myslím si, že pokud je potřeba na vstupní prohlídce odevzdávat moč, kontroluje se pouze přítomnost bílkoviny případně stopy nějakého zánětu. Pochybuji, že se u praktického lékaře zjišťuje těhotenství. Každopádně se zjišťuje pouze to, zda jsi nebo nejsi schopna vykonávat danou práci. Těhotenství ani nemůže podle mě praktický lékař potvrdit, musel by to udělat gynekolog - ale je to jen můj názor, mohu se plést. Již nežiji v ČR, tudíž už se touto problematikou několik let nezabývám.

ekou
3. zář 2022

V ramci vstupni prohlidky jsem nemela povineho gynekologa. Jen zavodni lekar na moc/tlak apod

terezamk
21. bře 2024

Ahoj mám podobnou situaci. Nastupuji do nové práce a vím o tom že jsem těhotná. Musím absolvovat zdravotní prohlídku a mám vzít i moč. Otázka tedy zní, zda dokáží z moči poznat že jsem těhu? Nebo ji testují úplně na jiné látky a možné to není? Děkuji za odpověd

terezamk
21. bře 2024

@lilithia Ahoj můžu se prosím zeptat jak to dopadlo? zjistili ti z moči že jsi těhu? 🙂

blondynka400
21. bře 2024

@terezamk určitě se HCG v rámci vstupní prohlídky do zaměstnání neprovádí. A i kdyby, lékař nemá právo něco podobného sdělovat třetí straně. Na prohlídku se udává, zda jsi práce schopná, neschopná a nebo s podmínkou. Těhotenství na toto ale nemá vliv

drep
21. bře 2024

@terezamk moč se testuje papírkem/strojem na cukr, bílkoviny, krvinky. Hcg z ní takto nelze zjistit.