Vyčerpání rodičáku dříve. Jde to?

zamilovany
29. únor 2012

ahoj maminky mam takovy problem jsme na rodicaku ktery jsem mela automaticky na 4 roky synovi ted budou 2 roky a planuji jit tak nejak za 9 mesicu na novy rodicak.co je na tom pravdy ze muzu jit a poradat o vycerpani rodicaku drive a jak to je co vse pootrebuji atd.otec mimca je jiny nez syna.pocitala jsem si to a kdyby to tak bylo ze muzu ukoncit drive rodicak tak jsem napocitala ze bych mela dostavat mesicne 10500 tech 9 mesicu a pak novy 7600kc je to tak nebo se pletu dekuji moc

zamilovany
autor
29. únor 2012

s mantzele meho 2 leteho syna se rozvadime a syn je v me peci

knuffel
29. únor 2012

Ahoj, vše potřebné si dohledej na www.mpsv.cz , tam to určitě bude. Nicméně Ty už nikam přejít dle mě nemůžeš, protože jedeš podle starého systému, na nový systém vyplácení ses měla přihlásit do konce ledna.

crawler
29. únor 2012

@zamilovany ahoj, já se obávám, že to tak nepůjde - resp. taky bych si to přála a kéž by to šlo - šla jsem na RD z vysoké školy, takže také automaticky na 4 roky a než ji vyčerpám, tak bych ráda znovu otěhotněla...Tak snad poradí někdo znalý...jen mám pocit, že ti, co mají automaticky 4letou variantu žádné podobné výhody nemají...

zamilovany
autor
29. únor 2012

@crawler tak to je jako docela nefer.....by me zajimalo kdy stat dostane rozumja jako samozivitelka nemela narok na nic ted kdyz mam pritele take nemam na nic narok. 😖

knuffel
29. únor 2012

Já teda nevím, holky, ale kde se pořád bere ten názor, že stát se má o mě starat... 😒

zamilovany
autor
29. únor 2012

@knuffel ata tak to mi nikdo ani nerekl ze to slo jen do konce ledna

zamilovany
autor
29. únor 2012

@knuffel a proc se stara o cerny?

knuffel
29. únor 2012

Mně to taky nikdo neřekl, našla jsem si to sama... Ale netuším, jestli bys na to s tou 4letou variantou vůbec měla teoreticky nárok.

knuffel
29. únor 2012

Protože se jich všichni bojí 😒

knuffel
29. únor 2012

Tisíckrát raději bych osekala dávky na všechno možné a peníze dala rodinám s dětmi třeba ve formě daňové výhody ve výplatě pracujícího člena.

j.kriv
29. únor 2012

@zamilovany O změnu se může žádat pořád, já sama měnila na začátku února! určitě ne jen v lednu... ale nevím jistě, ale pokud jsi předtím neměla nárok na volbu, tak leda že bys to udělala přes otce syna, pokud on v době narození splňoval podmínky pro PPM. Musel by nechat potvrdit na OSSZ denní vyměřovací základ a potom bys mohla čerpání volit do max. výše 30-ti násobku 70% toho denního vyměř. základu.

j.kriv
29. únor 2012

@knuffel Však daňové zvýhodnění na děti je i teď 😅

knuffel
29. únor 2012

@j.kriv Já myslela nějaké podstatné 😀

j.kriv
29. únor 2012

@knuffel 😀

knuffel
29. únor 2012

Já na to koukala v lednu a určitě tam měli, že ta změna se má udělat do ledna. Citace z webu mpsv:
Rodičovské příspěvky, na které vznikl nárok podle právní úpravy platné do 31. 12. 2011, mohou přejít na novou právní úpravu kdykoli od ledna 2012 dle rozhodnutí rodiče.

j.kriv
29. únor 2012

@knuffel No však OD ledna, ne do konce ledna 😉 žádala jsem první únorový týden a schváleno, přejít se může kdykoliv 🙂

crawler
29. únor 2012

@knuffel já si nemyslím, že se o nás má starat stát - nic takového jsem v příspěvku nenapsala, ale nepřijde mi fér a ani logické, že ten kdo má 3letou si může rd i dřív vybrat, ale ten kdo 4letou si nemůže měnit nic (jedině to přehnat přes otce, jak bylo řečeno, ale to dótazatelka stejně nemohla, když byla samoživotelka)...Já jen, že bych si to taky zkrátila například na 3 a pak by šel na 2 třeba tatínek...ale chápu to tak, že nemůžeme měnit nic...

knuffel
29. únor 2012

@crawler já se v tomhle nechci zastávat státu, ale prostě vychází z toho, že ty s čtyřletou variantou nepřispěly dostatečně do systému....

crawler
29. únor 2012

@knuffel no ale vždyt všechny v důsledku dostaneme stejně, ne? takže to by nebyl důvod a spíš by mohli být rádi, když si to žena zkrátí na 3 a jde pak do práce než když je doma povinně na 4 roky za 3800kč... jinak věřím, že se ještě napřispívám hodně 😀

knuffel
29. únor 2012

@crawler já myslela tu starou variantu, jinak si taky myslím, že čím dřív do práce, tím líp pro stát 🙂

knuffel
29. únor 2012

ve výsledku to ale stejně dopadne tak, že si to matky natáhnou, protože nedostanou dítě do školky, že? 😒

crawler
29. únor 2012

@knuffel u nás snad se školkou dobrý...asi je to jak kde...no na soukromou bych to finančně neviděla - to by mi bylo peněz líto, tak snad nás vezmou...ještě je čas a tak snad zůstane situace příznivá..