Vyplácení dávek nemocenské, Praha v roce 2012

neu.sona
4. bře 2012

Ahoj všem, prosím o Vaše zkušenosti s vyplácením nemocenské... Před třemi roky jsem byla na nemocenské, hodně se to tenkrát řešilo, téměř všem chodila výplata na účet pozdě. Tenkrát jsem problém neměla.
Nevíte, jak to bylo minulý rok a i už ten letošní? Mám čekat, že peníze za leden a únor vůbec nedorazí?
Děkuji.

j.a.n.i
4. bře 2012

@neu.sona S výplatou nemocenské by neměl být žádný problém, případné zpoždění se týká jednotlivců, většinou když se někde zabordelí konkrétní lístek na peníze, ale v globále to chodí včas.

neu.sona
autor
6. bře 2012

@j.a.n.i Tak jsem nakonec zjistila, že ačkoliv jsem dala svému účetnímu lístek na peníze za leden 17. února, tak to tam ještě vůbec neposlal :(. Ano, to byla moje chyba, protože sestřička mi říkala, že za leden lístek na peníze nepotřebuju a účetní mi volal 15. že tam lístek ještě nemá.
Ale od toho 17. února jsou to 3 týdny. A to jsem mu dávala rovnou i za únor a to tam samozřejmě taky není :(.
Dá se vůbec proti tomu bránit, když to tam účetní není schopný dát? A není tam ještě vůbec nic.
Když jsem mu dneska volala a on to tam teda možná pošle tento týden, tak peníze dostanu stejně až v dubnu :(.
Mně asi trefí 😖

j.a.n.i
6. bře 2012

@neu.sona No, krom toho prvního je můžeš dávat rovnou na OSSZ a do práce posílat účetnímu pouze kopii, když je neschopný to poslat.

neu.sona
autor
6. bře 2012

@j.a.n.i Hm, asi to tak udělám od příště :(. Děkuju moc za rady.

Ještě mě napadlo, i když to nepatří do tohoto tématu. Když jsem od 4.1. na neschopence a předtím jsem byla na RD mám nárok na nějakou dovolenou? Na výplatnici mám 25 dní. Ale když jsem nic neodporacovala, tak mi to přijde divné. Děkuji.

j.a.n.i
6. bře 2012

@neu.sona No, zatím nárok na dovolenou nemáš, ale pokud budeš v letošním roce na mateřské alespoň 60 pracovních dní, tak ti nárok na celou vznikne, jen se bude možná krátit za tu nemocenskou.

neu.sona
autor
6. bře 2012

@j.a.n.i to budu, v červnu na ní nastupuju. dovolená se vybírá po mateřské? Protože já na ní budu asi do 2.ledna 2013, tak nevím... Děkuji moc Jani!

j.a.n.i
6. bře 2012

@neu.sona Jojo, po mateřské, tak si ji vybereš v tom lednu, to vůbec nevadí a ještě ti tím pádem možná vznikne nárok i na 2 dny za rok 2013, odhadem, nepočítala jsem to.

neu.sona
autor
6. bře 2012

@j.a.n.i No uvidíme, protože prý se mnou na příští rok nebudou prodlužovat smlouvu na rok 2013, tak nevím, jak to bude stejně.

j.a.n.i
6. bře 2012

@neu.sona Tak v tom případě ti ji musí ke konci pracovního poměru proplatit, to si pohlídej 🙂

neu.sona
autor
6. bře 2012

@j.a.n.i Děkuji. Jsi skvělá se svými radami 😀

jjolly
18. bře 2012

ahojík...můžete mi poradit...od 20.2.2012 jsem na neschopence...zajímalo by me kolik budu dostávat nemocenskou po uplynutí 21. dnů od sociálky...na netu jsem zkoušela různé kalkulačky a pokaždé vychází jiná částka, kt se liší i několika tisících...můj plat je 16200,-.Můžete někdo poradit, prosím?

j.a.n.i
18. bře 2012

@jjolly Pokud je těch 16200,- hrubého a máš ho už delší dobu stejný, tak cca 8650,-

jjolly
18. bře 2012

@j.a.n.i mockrát děkuji

evik3
19. bře 2012

Ahoj holky, je nějaký termín vyplácení nemocenské? Výplata mi chodila nejpozdeji 15. v měsíci, ale nemocenská mi zatím nepřišla.

j.a.n.i
19. bře 2012

@evik3 Termín není, mají na to 30 dní od doručení podkladů zaměstnavatelem, takže záleží kdy to odeslali... Jinak mě to chodilo kolem 17. v měsíci, ale nosila jsem to cca 30. přímo na ČSSZ.

evik3
20. bře 2012

@j.a.n.i díky, já jsem lístek na peníze už donesla zaměstnavateli, tak věřím, že to poslal

neu.sona
autor
20. bře 2012

@j.a.n.i Jani a skutečně se musím domluvit ze zaměstnavatelem, jestli budu posílat lístek na peníze sama na čssz? Paní mi říkala, že mi to musí povolit zaměstnavatel a pak teprve to můžu poslat jim a kopii účetnímu. Moc se mi to s ním řešit nechce ☹

j.a.n.i
20. bře 2012

@neu.sona No, asi by ses s ním domluvit měla, na druhou stranu, pokud je takový lempl, tak já bych se s ním "domluvila" větou oznamovací...

anubis
26. bře 2012

Ahoj,já teda nejsem z Prahy-ale od 2.1 jsem na rizikovém a 14.3 mi přišlo 2502kč ze sociálky-doplatek za leden a únor nikde a za chvíli je konec března a taky nic-hlavně,že na to mají měsíc-když volám-nikdo mi to nebere-dám jim ještě 14dní a asi tam dojdu,i když nevěřím,že si pomůžu,nebo,že to nějak urychlím-máte někdo podobné zkušenosti?a lístek na peníze mi odeslali včas-volala jsem naší účetní ☹

j.a.n.i
26. bře 2012

@anubis Zkus zavolat na tu centrální infolinku o nemocenském pojištění, tam by měli být schopni ti zkontrolovat, zda to už je zadané.

anubis
26. bře 2012

@j.a.n.i
Díky,a víš číslo?já volám přímo na naší pobočku a bez úspěchu 😒

salomee
26. bře 2012

@anubis Ahoj, náhodně jsem zahlédla Tvůj dotaz a ač z jiného regionu, taky jsem využila tu centrální infolinku a byli tam moc milí, odpoví všeobecně, ale i konkrétně, co se Tvé nemoc. týče, jen nahlásíš rodné číslo..
840 406 040

anubis
26. bře 2012

@salomee
Díky už jsem se dovolala-a hned se po ránu zdravě vytočila-chyba není na sociálce-ale v mé účetní....lístek na peníze mi posílá se zhruba třítýdenním zpožděním a do telefonu mi samozřejmě tvrdí-že už to na jejím stole neleží ☹ takže lístek za únor dostala sociálka na stůl 22.3 a na vyřízení mají 30dní-takže hurá duben....

salomee
26. bře 2012

@anubis Rozumím... na mě sice, jak jsem už řekla, byli na lince milí, ale lístek za únor vůbec neměli, takže u nás v práci to taky nějak nehrotí... 🙄 🙄 Zítra na kontrole poprosím sestru, ať vystaví ten únor znova, hledat to "někde" asi nemá cenu.

anubis
26. bře 2012

@salomee
Na mě byla paní taky milá-já si myslela,že v tom má bordel sociálka-ale pardon-chyba je u nás ve firmě.Tak to máš taky veselý-když si musíš hlídat lístky a nebo si únor posílat rovnou dvakrát 🤐 já se domluvila s hlavní účetní,že to budu posílat doporučeně přímo jí a že se o to postará-tak uvidím 😉

j.a.n.i
26. bře 2012

@anubis Ještě se dá domluvit, že to budeš posílat přímo na OSSZ a účetní pouze kopii 😉

sarlota1
25. kvě 2012

Ahojky chtěla jsem se zeptat,když marodim od 19.3.2012,kdy dostanu nemocenskou od socialky děkuji za odpověd 🙂

j.a.n.i
25. kvě 2012

@sarlota1 No, tak by ti ji měla sociálka platit od 9.4., takže peníze za duben už bys měla mít, pokud si tedy včas odevzdala oba lístky na peníze.

sarlota1
26. kvě 2012

Oba listky na peníze jsem odevzdala včas,a stále mi nepřišla ani koruna,vubec nevim kam se mám obratit ☹

j.a.n.i
26. kvě 2012

@sarlota1 No, zjistit u zaměstnavatele, zda je přeposlal na OSSZ a kdy a pak zavolat na OSSZ, kam podle sídla zaměstnavatele spadáš a zeptat se.