Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Výplata při neschopence necelé 4 000,-?

crazim
13. led 2014

Zdravím,

nevěřila jsem vlastním očím, kolik jsem dostala výplatu za prosinec. Jsem v jiném stavu a od půlky listopadu jsem musela na neschopenku. Za listopad jsem také nedostala nějakou závratnou částku, s tím jsem ani nepočítala, ale přece jen to byla jěště ucházející částka. Ale to co jsem dostala teď mi vehnalo slzy do očí =( . Když jsem chodila normálně do práce, měla jsem tak 13 000 hrubého. Jak je možné, abych měla za měsíc neschopenky jen necelé 4 000,-? Chystám se to tam jít vyřídit..
Zdroj: http://www.poradte.cz/spolecnost/28385-vyplata-...

evter
13. led 2014

@crazim Ahoj, mám podobný problém, tak snad se někdo ozve. Mně zas při platu 21000 čistého přišla nemocenská 8900, což mi opravdu přijde šíleně málo. Třeba se tu najde někdo, kdo tomu trochu rozumí a uvede nás na pravou míru, jak to s tím výpočtem nemocenské je.

gingerone
13. led 2014

Ahoj, já jsem dostávala taky relativně málo, ale něco si můžete přečíst a vypočítat tady: http://www.vypocet.cz/nemocenska Jsou tam pak i v jiné záložce informace "popis výpočtu", to jsem použila já a vycházelo to tak, kolik jsem doopravdy dostala. Ono to závisí i na platu za poslední čtvrtletí a taky od 15. dne pak je menší suma, protože pak uz neplatí zaměstnavatel, ale stát jako dávku. A to je málo.
@crazim
@evter

ipkh
13. led 2014

Koukněte sem: http://www.mpsv.cz/cs/13622
Jsou to kalkulačky MPSV, spočítá vám to ale na jeden den, musíte si znásobit počtem dnů v měsíci.

nikukulita
14. led 2014

Dá se s tim neco delat?? ja od zamestnavatele od 25.11 dostala 2631 kč tak doufam že my přide neco ješte ze socialky? mužu si zažadat o nejaky přispevek,otec ditete semnou nebydli a jsem svobodna čekam teprv mimčo a z tohodle se přece neda žít to je už podle me opravdu smešná častka

antoinet
14. led 2014

A nejsou ty nízké částky jen zbytek neschopenky? Tu dostáváte od zaměstnavatele prvních 21 dní, letos už jen 14 dnů. Nemocenská chodí od státu v jiném výplatním termínu.

Sem začni psát odpověď...

Odešli