Výplata rodičovské a mateřské v jednom měsíci

chickkky
8. čer 2012

Ahojte holky, chtela jsem se zeptat, jelikoz se mi blizil konec materske, tak jsem si vyridila uz i rodicovskou, at nejsme bez penizku 🙂 a uz mi dosel i potvrzujici zprava ze socialky, ze je to vyrizene a ze mi bude chodit tolik a tolik penez.
No a ja bych chtela ale vedet, zda:
kdyz mi materska skoncila 11.kvetna a ted mi dosla vlastne castka, ktera je jen za tech 11 dni v kvetnu, tak zda dostanu v prubehu tohoto mesice jeste doplaceni za zbytek kvetna uz rodicovskou?? 🙂
Protoze s tim, co mi doslo za zbytek dni materske bych asi tezko vysla 😀 Oni mi totiz v tom dopise tohle nenapsali, ani den, kdy se rodicovska vyplaci ve kterem dni v mesici 🙂
Diky moc za rady a za zkusenosti 🙂

kisasonka
8. čer 2012

ahoj ono to je podle toho jak vysokou si mnela materskou. a jakou variantu rodicovske si si zvolila.Kdyz si si volila 3letou variantu a materska za tech 11dnu je vyssi nez 7600kc tak nedostanes z rodicovske nic za tenhle mesic.
Kdyz je vyska materke nizsi nez vyska zvoleneho rodicaku tak dostanes materskou + ten rozdil ve zvolenem rodicaku.Jinak rodicak mi vzdy prisel kolem 10dne v mesici.

johnatanka
8. čer 2012

RD mi chodí přesně 9. v měsíci a podle mně by jsi měla dostat celý rodičák, takže tipuji pondělí

mifinka
8. čer 2012

MD dostaneš vyplacenou za 11 dní, RD budeš doplacena do zbytku toho, co sis zvolila. Tzn že TŘEBA.. zvolila sis že budeš dostávat 8 tis RD. za 11 dní ještě MD ti přijde 4 tis, tím pádem ti v daný měsíc přijde jako doplatek 4 tis z RD, v ostatních měsících už ti bude chodit ejn 8 tis RD.
Jinak je zvláštní že ti nepřišlo v dopisu napsané kolik ti pošlou, mě přišlo kolik mi pošlou doplatek v měsící kdy se mi láme MD/RD.

petruskaaa
9. čer 2012

mateřskou ti vypočítají poměrnou část (za těch 11 dní) a zbytek ti doplatí rodičovskou do částky kterou sis zvolila,tak že ti vlatně přijde celkem částka kterou budeš pobírat za rodičovskou dovolenou,jenom ti to tento měsíc přije na 2x ze dvou účtů 😉