Vyplatí se jít na pracák nebo rizikové těhotenství?

smudlinka2019
29. čer 2012

Ahoj holky,prosila bych vás o radu.Hledala jsem informace,ale bohužel jsem pořádně nic nenašla 😒 Nyní jsem ve čtvrtém měsíci těhotenství a v srpnu mi v práci končí smlouva.Prý by mi ji neměli neprodloužit,protože bych marodila,ale víte jak to v týhle době je a navíc známá tam taky šla na rizikové a taky jí smlouvu už neprodloužili.Přemýšlím tedy,jestli se mi vyplatí jít marodit s rizikovým těhotenstvím nebo jít na dva měsíce na pracák a pak jít o dva měsíce dřív na mateřskou(teď nevím,jestli se to přesně nazývá mateřská nebo jinak,ale víte snad co myslím) 🙂 pokud tedy o tom něco víte nebo máte zkušenosti,budu ráda za rady a omlouvám se,jestli jsem tady něco napsala špatně 🙂

lukza
29. čer 2012

já teda co vím tak pokud máš smlouvu na dobu určitou tak ti prostě v daný datum končí at marodíš nebo né mají na to právo jí ukončit a klidně mužeš jít na tu dobu marodit ale vždy ti to ukončí pokud chtějí a na peníze nevím jak to má vliv já byla na neschopence celé těhu a mateřská se mě počítala jen s odracované doby ale jak je to když budeš před tím aji na pracáku fakt nevím.a jak to je dám pokud budeš mít nárok na meteřskou taky nevím když tam budeš jen dva měsíce na UP adřív to bylo když si byla na pracáku musela jsi jít automaticky na 4roky na rodičák a ten ti šel hned od porodu žádný nástup na mateřskou ale hned rodičák ale jak je to letos to netuším třeba někdo poradí více

majka1976
30. čer 2012

Ahoj, rozhodně nechoď na pracák, přijdeš o spoustu peněz. Zůstaň v práci, jdi na neschopenku, teď dostaneš peníze za neschopenku, pak jak Ti skončí smlouva, tak budeš marodit v ochranné lhůtě, pořád Ti půjdou peníze z neschopenky a pak budeš mít mateřskou dovolenou z titulu ochranné lhůty. Po mateřské si teprve zažádáš o rodičák a jak Ti skončí rodičák, tak si zažádáš o podporu. Kdybys šla na pracák, tak na neschopenku už nemáš nárok, čerpáš jen podporu v nezaměstnanosti, která je minimální a na mateřskou bys taky nárok neměla, musela bys hned od nástupu na mateřskou čerpat zrovna rodičovský příspěvek - myslím, že v té 3 leté variantě.