Výpočet mateřské 2014 při loňské změně zaměstnání

lasicka46
19. kvě 2014

Dobrý den, mám dotaz co se týče výpočtu mateřské v roce 2014. Chápu že základ je mít odpracováno nějaký počet dnů aby vznikl nárok. Můj dotaz je v tom, že za poslední rok jsem 2 x změnila zaměstnání a teď by mně zajímalo, zda se mateřská vypočítává z průměru všech zaměstnání v uplynulých dvou letech aby to dávalo správný počet dnů, a nebo je výše mateřské odvozená jen z příjmu v posledním zaměstnání. Tu druhou variantu mi totiž v březnu sdělila paní přímo na sociálce, nicméně teď čtu, že by to měl být ten průměr ze všech zaměstnání. Na mzdovce máme velmi "schopnou a příjemnou" paní takže ta mi k tomu nic neřekla, a já pořád řeším s jakou výši můžu zhruba počítat.... ? Díky

mondulka21
28. kvě 2014

já myslím že se to počítá pouze z posledního zaměstnání, ale 100% si tím jistá nejsem...

mariii
28. kvě 2014

@lasicka46 Je to určitě pouze z posledního zaměstnání.

lasicka46
autor
29. kvě 2014

Jj dekuji uz to vim taky na 100% ale zajimave, ze i urednice maji rozlisne info ... ;))

domca89
29. kvě 2014

A můžu se zeptat, když na mateřskou nastupuju až koncem září, ale k 30.6. mi končí smlouva, počítá se mi to pořád z posledního zaměstnání?

zuhra
29. kvě 2014

Ahoj, koncis 30.6. nastoupit materskou musis do 180 dni, tedy stihas. pak je vypocet z posledniho zamestnani, nicmene je tam nejaka podminka, ze jsi pracovala (odvadela nemocenskou konkretni 270 dni za posledni dva roky). hodim ti odkaz, nebo si zavolej na socialku (ceska zprava socialniho zabezpeceni). http://www.finance.cz/duchody-a-davky/socialni-...