Výpočet nemocenské a mateřské

jankana13
11. zář 2018

Ahoj holky, chtěla bych se poradit. Do srpna jsem byla na rodičáku. 21.8 jsem už nastoupila na nemocenskou (rizikové těhotenství) to bych měla být do konce října, pak mám nástup na mateřskou.

Potřebuji vědět: Předtím než jsem šla na neschopenku jsem byla 3roky na mateřské/ rodičáku. Smlouvu mám na neurčito. Jak a z čeho mi tedy vypočítají 1) Nemocenskou
2) Mateřskou

Předpokládala jsem , že nejspíš ztoho co jsem si vydělala za dobu kterou jsem pracovala, než jsem odešla na rodičák. Jenže dnes mi za období 21.8 - 31.8 přišlo 1625Kč od zaměstnavatele - je toto možné???? Přijde mi to dost málo, vím jsou tam neplacené dny, ale i tak.
Bojím se aby se mi potom i od této částky neodvíjela mateřská.

U malýho před 3lety jsem na rizikovém pobírala 10500 nemocenskou a mateřskou jsem měla 14000 poté rodičák.
Náš šéf je taková držgrešle, že bych se nedivila, kdyby se mnou chtěl vydupat...

Je tu někdo kdo tomu rozumí???? 🙂

miba10
11. zář 2018

@jankana13 ahoj, jsou tam 3 dny neplacené a nemocenská je snad 80% nebo tak nějak. Ono nějak tak to odpovídá. Se spíš podívej kolik si měla průměrný plat. Do výpočtu mateřské se započítává totiž všechno (bonusy, prémie atd.) Prvni nemocenská je vždycky almuzna, natož když je takhle krátká. Pokud ti to vyplácel zaměstnavatel, tak bys měla mít výplatní pásku. Zkusila bych se zeptat v práci na uctarne 😉

lenoulinkaa
11. zář 2018

@jankana13 to máš náhradu za 6 dní.. Asi tam bude nějaký pravděpodobný průměr pro náhrady. Je to docela málo, ona tvoje hrubá asi nebude moc vysoká. Co se bere od 15 dne na OSSZ, to přesně nevím, jaké období se na přílohu vygeneruje. Ale PPM budeš mít zřejmě stejně vysokou jako u prvního dítěte, když ji nastoupíš do 4 let věku dítěte. Předpokládám, že ti ted, žádný příjem nenaskočí.

wafina
5. říj 2018

@miba10 kdyz se nemocenska pocita z 80% a pak pujde na materskou, ktera se take pocita z prumerneho platu, tak pak materska stoji za prd kdyz jsi na rizikovem?

miba10
6. říj 2018

@wafina ne ne ne, mateřská se vypočítává z platu. Nemocenská se tam nepočítá. Já byla na neschopence od 6.mesice do doby než jsem nastoupila mateřskou a podle výše své mateřské se tam nemocenská nepocitala. A pokud si vzpomínám, tak mi to snad říkala i sestra u dr