Výpověď a nedodržení výpovědní lhůty. Máte zkušenost?

ruzova_ruzicka987
30. dub 2022

Cau holky,
mam dotaz. Nemate nektera zkusenost s vypovedi a nedodrzeni 2mesicni vypovedni lhuty? Nasla jsem si novou praci, ale nastup je potreba za mesic, nicmene sef mi odmitnul podepsat dohodu, ze me nepusti. Nova nabidka je za mnohem vic penez a jeste mnohem bliz, takze bych usetrila i za dojizdeni. Mam ted dilema, jestli se proste za ten mesic sbalit a jit(acka v zapoctaku nejsou problem) a nebo se vykaslat na lepsi prachy a zustat. V novym zamestnani na me cekat nemuzou, to uz jsem zkousela.
Diky za nazory!

krisstina93
30. dub 2022

Asi záleží co děláš za práci, zaměstnavatel po tobě může chtít třeba pak proplatit ušlý zisk.

areh
30. dub 2022

Měla jsem to tak. Byla jsem rozhodnutá odejít po měsíci. Nakonec mi šéf to podepsal, ikdyž taky nechtěl. Jinak taky vím, že to udělali tak, že po výpovědi sice chodili do práce, ale nepracovali, takže je nakonec nechali odejít hned a ne až po 2 měsících.🤷🏼‍♀️

anet_98
30. dub 2022

Dělám na personálním a hodně lidí končilo na Áčka, když nechtělo dodržet dvoumesíčku. Platí se pak akorát dluh za socku a zdravotní, které zaměstnavatel zaplatil, ale některé firmy mohou chtít zaplatit ztrátu na zisku.
Záleží také na tom, na jakou pozici budeš nastupovat. Budoucí zaměstnavatel nemusí brát odchod na Áčka jako vhodný.

ruzova_ruzicka987
autor
1. kvě 2022

Do novy prace jsem volala a vysvetlila situaci, acka jim nevadi, pry uz to neni tak neobvykly a nekoukaji na to. Osobne si myslim, ze je to z duvodu, ze jsme meli slecnu, ktera ted skoncila ve zkusebce, tak proto mi to nechce podepsat. Nikdy jsem takhle ve zlym nekoncila, vzdy jsem dodrzela vypovedku a nebo to slo dohodou a ani nechci koncit ze dne na den, ale po mesici. Myslim, ze kdyz si tu prilezitost necham utect, tak toho budu litovat a skoncim stejne. 🙈 je to zapeklita situace, vubec nevim, co delat..

candat
1. kvě 2022

@ruzova_ruzicka987 jestli ti o tu práci hodně jde a nový zaměstnavatel se způsobem jakým skončíš nemá problém, tak bych šla.

amazonkajanik
1. kvě 2022

@ruzova_ruzicka987 mě taky kdysi hrozili, že mě nepustí a že budu mít áčko a nový, respektive staronový zaměstnavatel s tím neměl problém. Tak jsem řekla, že prostě nepřijdu. Tak to zkoušeli jako že nemůžu mít dva HPP , s čímž taky nepochodili, jelikož jsem nastupovala na DPP. Nakonec mě pustili, a do dne bylo mé místo obsazené, oni se tam zaměstnanci dost točili, nebyla to dobře placená práce ( 3 směnný provoz, max 11tis čistého, v roce 2013)

merope
1. kvě 2022

@ruzova_ruzicka987 Ještě mě napadá, jak přesně je pracovní doba a jakou máš pracovní dobu ve smlouvě - zda by se nějak nedalo domluvit, že bys do té nové práce začala sem-tam chodit už třeba dřív - a zda si třeba v té bývalé nevzít celý červen vždy půl dne dovolené denně a nějak by to nevyšlo, že bys vlastně formálně byla v červnu v obou místech.

Pokud jim někdo odešel ve zkušebce, nejdřív vůbec nechtějí, abys odešla, ale s tím nic nenadělají.