Výpověď dohodou na mateřské dovolené

alca22
20. led 2008

Ahojky, potřebovala bych poradit. Nastoupila jsem na mateřskou dovolenou a můj zaměstnavatel chce abych mu podepsala výpověď dohodou. Chtěla bych vědět kdybych mu ji podepsala co by to pro mě znamenalo, kromě toho že bych u něj neměla za 3 roky jisté pracovní místo.. Nechci mít už totiž s tímto člověkem nic společného, protože mi dělá ze života jen peklo.Prosím o rychlou radu. Moc děkuji

switky
20. led 2008

pokud máš pracovní místo na dobu neurčitou, radím ti nepouštět, protože se ti to i tak může hodit, kdybyste hned pak měli další dítko. Jen ať ti ten tvůj zaměstnavatel pěkně platí PPM

mikca
20. led 2008

přesně jak píše switky neopouštět a hlavně pokud do budoucna plánujtete druhé..protože když by jsi stihla s drzhým otěhotnět do těch třech let do kdy ti musí držet místo tak ti bude muset optět platiti mateřskou a držet místo další tři roky....takže když ti dělá ze života peklo tak mu ho taky trošku znepříjemni..vypověd můžeš dát přeci vždycky..takže do budoucna se tím dá lecos dělat 🙂

meni
21. led 2008

Naprosto souhlasím, výpověď dohodou můžeš dát až na konci uplynutí mateřské, když budeš vědět, že další mimčo zatím nechceš nebo není na cestě, ale rozhodně bych mu teď nic nepodepisovala!!!

radost
29. led 2008

alco, já to udělala a teď nemám nárok na to, abych pobírala rodičovské příspěvky po dobu 3 let. Takže to určitě nedělej. Bohužel já nevěděla, že jsem těhotná, lékařka mi to řekla až tři dny po podepsání...Zaměstnavatel to moc dobře ví a chce se tomu vyhnout, aby ti případně platil PPM.

niebau
29. led 2008

ahojte
mám takový dotaz, poradíte mmi některá? když jsem otěhotněla tak jsem byla ve dvouměsíční výpovědní lhůte (výpověd jsem podala já), ještě v té výpovědní lhutě jsem nastoupila na neschopenku ( protože pracuji ve zdravotnictví a má práce je riziková), teďka stále pobírám nemocenskou ale od 8. března jdu na mateřskou, - tak se chci optat-- tu mateřskou bude mi platit stále zaměstnavatel?????? a pokud jo, tak z čeho se ta částka kterou bych měla brát 27týdnu počítá?
a po těch 27týdnech bych měla dostávat rodičovský příspěvek, chtěla bych si ho vzít na ty 3roky ( 7600kč), mám na to nárok????????????????
a do kdy si musím o ten rodičák zažádat?
děkuji vám předem za odpovědi.

mikca
30. led 2008

ahoj bude ti to vyplácet zaměstanvatel, když jsi byla ve výpovědní lhůtě počítá se to z tvého platu(3 měsíce zpět)..ted nevím jak přesně... ☹ ..nárok na tři roky mít budeš, když máš i nárok na mateřskou to je podmínka..takže tři roky ano..no a o rodičák máš nárok po mateřské 🙂 ..

radost
30. led 2008

mateřská je myslím 80% ze mzdy.
O rodičák budeš žádat před ukončením MD.

kacka.va
30. led 2008

radost, já mám pocit, že je to okolo 60% mzdy, podobně jako nemocenská

zuzik03
30. led 2008

radost, kačko, je to 69% ze mzdy, ale je to na každý kalendářní den, tj. nejen na pracovní. ale je tam strop, takže i ten, kdo měl hodně vysoký plat, dostane max něco kolem 11,5 tisíce.

zuzik03
30. led 2008

alčo, nic nepodepisuj, těžko ti může dělat ze života peklo i na mateřské, není jediný důvod, abys teď podepsala, to můžeš kdykoliv.

andilek
30. led 2008

jak říká zuzik03, je to 69% 😉

kacka.va
30. led 2008

jojo, to je ono, já si jen pamatovala přibližně 🙂. o stropu vím.

prcekpet
30. led 2008

alco - proboha nic nepodepisuj a jestli Te prudi, zmen tel. c. 🙂