Výpověď ještě na RD, nebo do zaměstnání na pár dní?

ofelieee
13. lis 2012

taky si jdu pro radu. Jsem na RD, zvolila jsem si 2r variantu, 2 budou malýmu 22.března. Do své práce se už vrátit nemůžu. Nabízejí mi 2 varianty, ukončit to dohodou, nebo nechat si dát výpověď pro zrušený místo nabo jak se to jmenuje, s odsttupným (zaměstnavatel je nevládka, kde jsem léta měla výborný vztahy, snažíme si vyjít vstříc), na který sice v podstatě nemají peníze, ale když se s nima ne"dohodnu" tak to tak samozřejmě musí být. Snažím se otěhotnět.
Nu a teď na co se ptám - je pro mě výhodný jim říct teď, že volím variantu ať mi dají výpověď, a tím pádem se už vůbec nevrátit do práce? Mělo by nějakej vliv na cokoliv, kdybych tam na den, tejden, max. měsíc nastoupila? Nechce se mi hledat nová práce, protože doufám, že se zadaří emoticon navíc dělám několikero věcí na DPP a věřím, že půjde jen o krátký překlenovací období...
Vysvětlila jsem to srozumitelně? Děkuju za odpověď...

kamimik
13. lis 2012

Já bych si určitě nechala dát výpověď a ne dohodou, pořád dostaneš dva platy🙂 A taky jde o to, jak to máš se zdravotním a sociálním. Pořád je lepší,aby ho za Tebe platili oni,takže když tam budeš měsíc dva, tak to budou paltit oni🙂

naomi6
14. lis 2012

souhlasím s kamimikem

wiwiane
14. lis 2012

výpověď z důvodu zrušení místa tj maš nárok ze zákona na odstupné a bude to mít i vliv na podporu v nezaměstnanosti