Výpověď na RD. Musím to někde hlásit?

sarusenka777
15. zář 2011

Ahoj holky,prosím o radu.Jsem na RD s dcerou a podepsala jsem výpo z důvodu nadbytečnosti, od 1.10. jsem bez zaměstnavatele a jde mi o to, jestli to musím někde hlásit,na úřadu práce nebo pojišťovně? a ještě jedna věc,jsem těhu a nárok na druhou mateřskou stihnu v ochranné lhůtě,ale ptám se,nárok na proplacení dovolené příští rok asi mít nebudu,co? a jak je to s daněma,které se vrací manželovi za nepracující manželku na RD,ty už taky asi nedostaneme,když dostanu odstupné? moc děkuji za rady 🙂

sarusenka777
autor
16. zář 2011

Fakt nikdo nevíte ☹ ?

simonceli
17. zář 2011

@sarusenka777 Ahoj já jsem taky na RD a dstala jsem výpověď a nikde jsem to nehlásila. NAhládím to až mi skončí rodičák a půjdu se nahlásit na pracák.

sarusenka777
autor
17. zář 2011

simonceli děkuju za radu 🙂

j.a.n.i
17. zář 2011

@sarusenka777 Měla bys to nahlásit na zdravotní pojišťovně, aby si tě přehodili z jedné kolonky do druhé. Jinak na dovolenou logicky nárok mít nebudeš, když ti netrvá smlouva. A ohledně daní, je otázkou kolik dostaneš odstupné a kdy nastupuješ na mateřskou, protože obojí se počítá jako příjem.

sarusenka777
autor
17. zář 2011

j.a.n.i. díky za radu,na pojišťovnu si zavolám...takže když bude odstupné vyšší jak cca 68tis tak daně nedostaneme,chápu to dobře? na mateřskou nastupuju cca v půlce ledna.

j.a.n.i
17. zář 2011

@sarusenka777 Jojo, přesně tak. A příští rok taky ne ☹ , pokud dostaneš mateřskou v součtu vyšší jak těch 68 tis.

sarusenka777
autor
18. zář 2011

j.a.n.i moc děkuju,přesně tohle jsem potřebovala vědět,díky 🙂 😉