Výpověď podaná zaměstnancem bez 2měsíční výpovědní lhůty

kaciska
22. kvě 2012

mám dotaz prosím, 10.5.2012 mě skončila zkušební doba v práci ale ted se mě naskytlo lepší místo a už ho mám jisté od 1.6.2012 ve čtvrtek se chystám dát v práci okamžitou výpoved a musím doufat že mě k 31.5. pustí....co by se stalo kdyby dělali problémy a já i přesto skončila a nastoupila do nové práce....co mi můžou udělat když mě nebudou chtít pustit? ale držet mě nemůžou násilím....prosím poradte děkuji 😒

ahojkyy
22. kvě 2012

ahoj, neviem, co sa moze stat, ake to moze mat nasledky zo zakona. ale skus sa s nimi dohodnut normalne na ukonceni dohodou asi to bude najschodnejsia cesta 😉 obavam sa, ze termin "okamzita vypoved" zakon nepozna, teda ak mieris na "bez vypovednej lehoty" proste zakon je zakon. Dohodni sa s nimi.

vojtisek2007
23. kvě 2012

@kaciska budeš se muset dohodnou s vedením, jinak platí 2měsíční výpovědní lhůta - výpověď ze dne na den bez udání důvodu můžeš jen ve zkušební době...pokud se nedohodnete, tak samozřejmě můžeš nastoupit do nového prac.poměru - těch můžeš mít uzavřených třeba 20,ale v tom stávajícím budeš ještě muset zůstat po dobu těch dvou výpovědních měsíců...takže skloubit dohromady to asi nepůjde...Nebyla jsi třeba v té zkušebí době na neschopence....pak by se ti zkušební doba posunula a třeba by jsi mohla ještě dát výpověď ve zkušebce ???? Klidně si napiš do IP- dala jsi to jako otázku, takže každý může reagovat jenom jednou 😉

Jinak samozřejmě může zaměstnanec okamžitě zrušit prac.poměr,ale pozor jenom z důvodů uvedených v ZP a to :
a) jestliže podle lékařského posudku vydaného zařízením závodní preventivní péče nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, nemůže dále konat práci bez vážného ohrožení svého zdraví a zaměstnavatel mu neumožnil v době 15 dnů ode dne předložení tohoto posudku výkon jiné pro něho vhodné práce.
b) zaměstnanec může pro nevyplacení mzdy nebo platu nebo jejich náhrady okamžitě zrušit pracovní poměr 15 dnů po uplynutí „období“ jejich splatnosti - což se tě asi ani jedno netýká......