Výpoveď před nástupem na MD, kdy jsem na rizikovém těhu

marquett86
31. črc 2012

Prosím pokud máte někdo zkušenost, jak to chodí, když se vás chce firma zbavit ještě před nástupem na MD, ale jsem teď na neschopence? Jedná se mi o to, že když dostanu odstupné platy tak mi nevyplatí příspěvek na MD, ale asi půjdu rovnou na RD,že? Budu ještě volat na sociálku, ale napadlo mě napsat sem...zda mi napíšete své rady a co by jste na mém místě dělaly vy? Nyní jsem na neschopence a na MD mám nastoupit 15.8. Výpověď mi chtějí dát v září, důvod je prodej firmy jiné spol. a tudíž to bude asi dohodou s odstupným, ale pak mi nevyplatí ten půl rok na MD...chápu to dobře?

Děkuji za odpovědi...

sal80
31. črc 2012

@marquett86 Dobré ráno 🙂 Mně neprodložili smlouvu v okmažiku, kdy zjistili, že jsem těhotná. Jsem na PN a sím na ní zůstat až do nástupu na MD, jinak bych dostala jen RD. Nevím však, jak je to s tím odstupným u Tebe ve firmě, ale myslím si, že by to na pobírání MD nemělo mít vliv 😉

mandragora10
31. črc 2012

@marquett86 Ahoj, tak predne si myslim, ze pokud mas smlouvu na dobu neurcitou, tak ti muzou dat vypoved jen kdyz: rusi celou firmu nebo treba kancelar v urcitem miste nebo rusi tvoje pracovni misto, a pak ti nalezi odstupne dle zakoniku prace, podle delky pracovniho pomeru - takze odstupne v tvem pripade urcite. Na vysi materske to vliv nema, pocita se ti jeste dle platu pred nastupem na neschopenku.Takze urcite nejdriv materska, pak rodicovska.

veri25
31. črc 2012

Podle mě ti nemůžou dát výpověď pokud si na nemocenské, já sem byla taky na rizikovém, ale jelikož firma ve které sem dělala šla do konkurzu, tak mě automaticky skončil pracovní poměr a měla sem nárok na rodičovský příspěvek a pak podle manželova denního vyměřovacího základu, sem si mohla vybrat výši RP + přídavky. ale zaměstnavatel by ti měl podle zákona držet místo tři roky a podle mě ti jen tak dát výpověd dát nemůže, ale zkus se zeptat na tý sociálce. 😉

j.a.n.i
31. črc 2012

@marquett86 Při prodeji celé firmy mám pocit, že výpověď dát mohou i na neschopence, nicméně i když skončíš a dostaneš odstupné, tak to nemá na mateřskou žádný vliv, ta ti normálně bude chodit dál, mateřskou platí OSSZ a ne zaměstnavatel, jak si spousta lidí chybně myslí. Akorát tedy pokud bys měla návazně další dítko, tak už nárok na mateřskou nebude.