Výpověď pro nadbytečnost - zrušení pobočky, co čekat?

jainy007
16. srp 2012

Ahoj holky,

potřebuju poradit. 18.8. má syn 3. narozeniny, já jsem do konce měsíce na neschopence. Tedy měla bych 1.9. nastoupit do práce ale není kam. Dělala jsem v pobočce v našem městě, která byla komplet zrušena (v pracovní smlouvě mám místo výkonu práce Liberec)...zaměstnavatel mi nabídl Dohodu se 4-měsíčním odstupným, ale domnívám se, že to stejně není výhodné oproti zákonné Výpovědi pro nadbytečnost (2 měsíční platy + 3-měsíční odstupné). Jde mi o to, že do práce vzhledem k tomu že jsme nedostali školku pro Honzíka, stejně nemohu nastoupit. Může po mně zaměstnavatel chtít, abych ty 2 měsíce (v případě Výpovědi) vykonávala nějakou jinou práci jinde? Nebo bych s tím musela souhlasit, příp. zůstat doma za průměrnou mzdu? Jak je to potom na Úřadu práce, když jsem byla 3 roky doma s malým a nikde jsem nepracovala, dostanu vůbec něco? Prosím, kdo víte, poraďte mi 🙂

j.a.n.i
16. srp 2012

@jainy007 No, může po tobě chtít abys pracovala, ale ty nemusíš přistoupit na práci jinde, než máš určené místo výkonu práce, tj. jinde než v Liberci.
Ad UP, nárok na podporu rozhodně máš, ale nejsem si úplně jistá jaká bude... standardně pokud je dohoda ke konci RD, tak je to pouze ta malá cca 3000,-, ale zase hned. Pokud se pracuje alespoň pár dní, tak je počítaná z platu, ale zas na ní máš nárok až po těch 3 měsících kvůli odstupnému.
Ale jak se tam projeví neschopenka to nevím jistě, tipla bych, že by to byla zase ta malá... a jak by se projevili ty 2 měsíce pokud bys byla doma za plný plat, tak to taky nevím.

jainy007
autor
16. srp 2012

@j.a.n.i I tak moc děkuju za reakci...tak uvidíme, co nakonec bude...

jajina.c
17. srp 2012

@jainy007 - já jsem dostala 2 měsíce výpovědní lhůtu pro nadbytečnost + 3 měsíce dostupného. Vykonávat práci musím - i když ji pro mě nemají, dělám, kdo mi co v kanceláři dá. Dělám i jinde, než předtím, ale pořád v jednom městě. Podle mě Ti alternativu mohou dát. Na pracáku mi řekli, že s emusím u nich hlásit po uplynutí dvou měsíční lhůty ale podporu dostanu, až po dalších 3 měsících, kdy dostanu odstupné. A paní mi řekla, že budu brát 2 měsíce cca 3600, 2 měsíce cca 2800,- a jeden měsíc 2300,- a upozořnuji, že na podpoře jsem byla jen měsíc po škole 😠 . Nejlepší je se zajít zeptat na podporu a uvidíš, co Ti řeknou. Hodně štěstí🙂.

jainy007
autor
17. srp 2012

@jajina.c děkuju za informace...nejsem sice moc nadšená, ale co se dá dělat...:-/ Tak strašně mě to štve, že tu nefunguje žádná podpora pro matky s dětmi...ale to je na jinou diskuzi..Díky holky!

j.a.n.i
17. srp 2012

@jajina.c Pokud ty 2 měsíce výpovědní doby pracuješ, tak ti paní na UP řekla blbost - podpora se ti bude normálně počítat z platu.

jajina.c
19. srp 2012

@j.a.n.i To by bylo super, ale uvidíme, nevyznám se v tom a oni zřejmě taky ne...

jainy007
autor
22. srp 2012

Holky, tak na ÚP mi dnes řekli, že když nepřistoupím na Dohodu a počkám na Výpověď (2-měsíční výp. lhůta a odstupné), tak i když budu doma na překážkách, protože firma tu už pobočku nemá a na práci jinde nemusím přistoupit, tak pak nárok na podporu mít budu normálně výpočtem z platu a nebude se mi nijak krátit...tak teď jen, abych tu výpověď fakt dostala a aby na mě něco ve firmě nevymysleli....

j.a.n.i
22. srp 2012

@jainy007 Díky za info 🙂 hlavně si dávej pozor co podepisuješ 😉

jainy007
autor
22. srp 2012

@j.a.n.i Oni mi to posilaji postou, tak mam vzdycky chvilku cas si to promyslet...nebo dojit na UP se poradit 😉

j.a.n.i
22. srp 2012

@jainy007 Tak to je dobrý 🙂