Výpověď v průběhu RD, jaké mě čeká papírování?

katerty
20. led 2015

Ahoj, od zaměstnavatele jsem dostala výpověď z organizačních důvodů (firma končí), jaké mě teď čeká papírování? Mám se nahlásit na úřad práce? Máte některá z vás tuto zkušenost? Předem děkuji za odpověď!

petrajavor
20. led 2015

@katerty no měl by ti dát odstupné, na UP asi nemusíš, ale raději bych tam zašla...oni ti i přesně řeknou jaké máš možnosti a na co máš nárok od zaměstnavatele....

katerty
autor
20. led 2015

jo, odstupné dostanu, jde mi o to, jestli někde nemusím být evidovaná? Např. zaměstnavatel za mě doteď podával daňové přiznání, jak to bude příští rok? Ráda bych, kdyby mi poradila nějaká maminka, která to samé zažila...

j.a.n.i
20. led 2015

@katerty Nikde být evidovaná nemusíš a když nemáš žádné příjmy, tak ani nemusíš podávat daňové přiznání. Akorát bych na ZP nahlásila, že bereš stále rodičák, aby ti stát platil zdravotní.

rennnka
21. led 2015

@katerty Jsem přesně v tý samý situaci. Já jsem odstupné dostala bez problémů. Na úřadu práce jsem se byla ptát co a jak dál - řekli, že až mi skončí rodičák, tak mám přijít. Jinde se hlásit nemusím... tak jsem nikam nešla. Ale mě by teď zajímalo, jestli po rodičáku, který mi končí za měsíc, budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti... jelikož malej půjde do školky až v září, takže bych byla cca půl roku bez peněz....

glimmer
21. led 2015

@rennnka na podporu budeš mít nárok, ale až ti vyprší ta doba za kterou jsi dostala odstupný. Kamarádka dostala odstupný 5 měsíců, tak dostala podporu z ÚP až po těch 5-ti měsícíh, normálně dostávala těch 5 měsíců, na který je nárok, podle věku.

rennnka
23. led 2015

@glimmer To mi vypršela už před rokem - v tý době jsem brala i rodičák. Teď mi skončí rodičák, tak se půjdu přihlásit na úřad práce. Tak asi nějakou minimální podporu budu brát. Snad 🙂