Výpověď v zaměstnání, pak jen práce na DPP. Poradíte, prosím?

verys
8. kvě 2022

Prosím o radu. Jsem zaměstnaná na HPP a k tomu mám brigádu z domova na DPP. V práci chci podat teď v květnu výpověď a dle zákonné výpovědní lhůty by byl pracovní poměr ukončen 31. 7. Novou práci budu mít až od 1. 9. V současné práci nechci zůstávat až do konce srpna, ale chci podat výpověď už teď, ať co nejdříve skončím. Tím, že pracuji na DPP se nemohu v srpnu registrovat na úřadu práce. Jak bych měla řešit srpen, když nebudu mít práci na HPP a budu mít jen DPP s výdělkem do 10 tis.? Musím si zaplatit jen pojistné na zdravotní pojištění? Nic víc řešit nemusím? Kdybych se snažila vydělat si na DPP více než 10 tis, je to pro mě lepší, že zdravotní a sociální odvede zaměstnavatel, kde mám DPP? Moc děkuji

blondynka400
8. kvě 2022

@verys ano, zaplatíš si zdravotní pojištění a nic víc není potřeba. Když si vyděláš na DPP víc než je minimální plat, tak pak ti bude stačit tento odvod a už by sis žádné zdravotní sama platit nemusela.

sparkles9
9. kvě 2022

@verys Nejlepší by bylo, kdyby sis vydělala nad 10 tis. u zaměstnavatel by tě nahlásil na SP i ZP.
Pokud do 10 tis., tak se sama musíš nahlásit ZP a zaplatit pojistné z minimálního vyměřovacího základu. Tady je k tomu hezký článek: https://www.podnikatel.cz/clanky/kdo-je-osobou-...

kosi_cek
9. kvě 2022

Jestli máš alespoň jedno dítě do 7mi let nebo 2 do 15ti let, tak je to jednoduché, nemusela bys nic řešit, jen se nahlásit na ten měsíc na pojišťovnu jako osoba celodenně pečující o dítě-děti.

verys
autor
9. kvě 2022

@kosi_cek děkuji, mám dvě malé děti a obě do 7 let věku.

kosi_cek
9. kvě 2022

@verys no, tak v tom případě jen omrkni ty podmínky pro pečující osobu a rozhodni se 😉