Výpověď ve zkušební době-mám nárok na podporu v nez.?

popelka.miri
8. kvě 2012

Zajímalo by mě, pokud nastoupím do nové práce (jsem nyní po mateřské evidovaná 4.měsíc na ÚP) a bude mi dána výpověď nebo ji dám já, jestli budu mít potom nárok na podporu nebo ne. Není totiž jasné, jak to půjde v nové práci s pracovní dobou a hlídáním dětí. Školka je jen do 16.30h a zaměstnavatel po mně chce dvakrát do týdne pracovat do 17.30h, do toho na mě dostanou od EU dotaci, že zaměstnají matku po mat.dov. Ale bohužel prac. doba neodpovídá potřebám školky. A proto nevím, jak to bude s hlídáním malé dcery. Jsem s dětmi sama.
V jakém případě nemám nárok na podporu? Děkuji za odpověď.

kajovaevicka
8. kvě 2012

@popelka.miri Podporu zcela jistě nedostaneš, pokud dáš výpověď ty. A myslím, že když ji ve zkušební době dostaneš, tak taky nemáš nárok, protože jsi neodpracovala určitou dobu... A bohužel to neřeší ani dohoda. Prostě nemáš odpracováno, takže pokud budeš opět bez práce, budeš doma zadarmo

popelka.miri
autor
8. kvě 2012

Jaká doba se tedy musí odpracovat, aby mi vznikl nárok na podporu opětovně?

kajovaevicka
8. kvě 2012

@popelka.miri za poslední dva roky musíš mít odpracovaný rok.... Nicméně RD se do té doby myslím taky započítává.... jen teda ale musíš dostat výpověď ty. Když podáš výpověď ty a nebo jdeš dohodou, tak to posoudí, jako že si práce nevážíš a nedostaneš podporu

popelka.miri
autor
8. kvě 2012

Ale z rodinných důvodů , které jsou vážné, což myslím prac. doba a dřívější ukončení prac.doby ve školce je. Aspon jsem to četla na netu. Může se stát leccos, jediná osoba, na kterou jsem v tomto případě odkázaná je moje máma. Ale pokud ta nebude schopna díky svojí práci dlouhodobě odpol hlídat, nemůžu já pracovat nad rámec školky....
Ještě mám zmatek ve výpočtu čisté mzdy. Na netu je několik kalkulaček. : http://www.penize.cz/zamestnani/29322-kdy-lze-d...
Kde si zadám mzdu hrubá 10000Kč a vyjede mi čistá 12251Kč, což nechápu????

brendi
9. kvě 2012

já podporu dostala i po vlastní výpovědi....uplně stejný problém.....pracovní doba neodpovídala prac. době školky.....na pracák jsem šla s tím, že žádnou nedostanu, resp. tu krácenou.......přinesla jsem jen potvrzení zam. o pracovní době a potvr. ze školky o prac. době

douskova
13. kvě 2016

Dobry den mam prozbu bLa sem zamestnana skoro cely rok chybi mi 14 dni do odpracovanyho roku prodlouzit mi to nechtej,stacilo by me kdys me nekdo zamestna na tech 14 dni,a da mi bud na dobu urcitou nebo mi muze dat jen na skusebni dobu a pak me ve skusebce propustit abych mela ofpracovany ten rok,piste na meil douskova.pavla@ seznam.cz

j.a.n.i
13. kvě 2016

@douskova Ano, stačí to, akorát se ti bude podpora počítat jen z platu v tom druhém zaměstnání.

douskova
13. kvě 2016

Dekuji moc

douskova
13. kvě 2016

Dobry den jeste mam prozbu to pracovni misto kde mi to nemuzou prodlouzit je dotovane ,pracovni urad to neprodluzuje ale ta firma mi che prave nak napsat na tech 14 smlouvu tak by me i tak vypocitaly pouze ste druhe smlouvy,dekuji moc za odpoved.

jitule007
13. kvě 2016

Pokud ses na dotace a das vypoved ty, tak te nevemou do evidence ÚP, takze nemas narok na podporu....

douskova
13. kvě 2016

Ne me ta smlouva konci us ale biuzel mi chybi 14dni do odpracovanyho roku,prito mi chtej napsat 14dni na smlouvu.vis.

jitule007
13. kvě 2016

@douskova to byla odpoved pro autorku 🙂 Jasny, to ti muzou prodlouzit...a pak uz narok mit budes 🙂 Dotace s pracovni smlouvou nemaji nic spolecnyho 🙂

douskova
13. kvě 2016

A je lepsi na dobu urcitou nebo ne.

j.a.n.i
13. kvě 2016

@douskova Pokud to bude u toho samého zaměstnavatele, tak si tím vůbec nejsem jistá, tam by se to mohlo počítat z obojího, protože to může být vyhodnoceno jako prodloužení smlouvy, ale fakt jistě nevím.

j.a.n.i
13. kvě 2016

@douskova Z jejich pohledu určitě, protože kdyby dali neurčitou, tak jim nemusíš souhlasit s ukončením a pak by ti museli platit odstupné.

jitule007
13. kvě 2016

@douskova myslim ze kdyz ti to chteji prodlouzit jen o 14 dnu, tak ti stopro daji na dobu urcitou jen do konkretniho data...a podpora se ti bude pocitat z platu ktery si mela po celou dobu...nejedna se o novy pracovni pomer...

douskova
13. kvě 2016

Tak diky moc

romik16
1. lis 2017

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,byla jsem dva a půl roku na RD a pak jsem nastoupila do práce,ve zkušební době,po dvou měsících jsem ale dala výpověď,kvůli mému malému synovi,který má dva roky a sedm měsíců. Mám nárok na podporu ?

j.a.n.i
1. lis 2017

@romik16 A kdy ti skončil ten pracovní poměr?

romik16
2. lis 2017

Pracovní poměr začal 4.9.2017 a skončil 31.10.2017. Zkušební doba,předtim RD.

ejmate
2. lis 2017

@kamcabar A co dvakrát týdně zaplatit paní/slečnu na hlídání, která by dcerku ze školky vyzvedla, odvedla domů a postarala se o ní tu chvilku než by ses vrátila z práce? Určitě by to bylo lepší řešení než odejít z práce.

ejmate
2. lis 2017

aha...odpovídám tady na příspěvek v roce 2012.... 😀 tvl už bych měla ten net vypnout 😀

j.a.n.i
2. lis 2017

@romik16 Tak se seber a okamzite na up, kdyz to stihnes dnes nebo zitra, tak te registruji zpetne od 1. a mas podporu z platu.

romik16
2. lis 2017

Ale to bude jen těch 45 procent,že??? Oni mi napsali také,ukončení k dnešnímu datu 2.11.2017 a to už jsem nepracovala.Tak snad mi to výjde všechno v pořádku.