• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Výpověď z org. důvodů. Budou mi i tak vyplácet MD?

22. května 2008 
Ahoj, pokud máte někdo zkušenost, chtěla bych poradit ohledně této situace :
jsem těhu, do práce dojíždím daleko a po MD+RD se na toto pracoviště vracet nechci
ve firmě dochází k úspoře prac.míst a bylo mi nabídnuto, jestli bych nechtěla vzít výpověď z org. důvodů (odstupné je 5násobek mzdy)
skončila bych těsně před nástupem na MD

- bude mi MD vyplácet bývalý zaměstnavatel? (měla by být 6měsíční ochr.lhůta)
- mělo by to, že budu nezaměstnaná po dobu MD+RD vliv např. na odpracované roky - důchod, praxi? případně na jiné věci?

Díky
19. kvě 2008 v 18:01  • Odpověz  • To se mi líbí
ilci no sice tomu moc nerozumím, ale myslím si že kdybys přistoupila na tuto dohodu, tak ti MD a RD bude vyplácet stát u RD asi je to jedno ale u MD budeš ztratná podle mě, já bych na to nepřistoupila..ale zkus zabrousit do paragrrafů, tam jsou kočky co ti dokáží poradit :wink:
19. kvě 2008 ve 20:17  • Odpověz  • To se mi líbí
ilci zkus kouknout na tyto stránky, je tam i poradna přes tyhle věci :wink: http://www.aperio.cz/
19. kvě 2008 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj, MD ti bude vyplácet zaměstnavatel, jak píšeš ochranná doba, takže na tom tratit nebudeš.
MD (a snad i RD, ale tonevím přesně) se počítá do odpracovaných let, zavolej na sociálku a poptej se, ale já bych tu výpověĎ s pětiměsíčním odstupným brala. Zvlášt, pokud ani ty se tam nechceš vracet.
A dovolenou, která ti zbude si můžeš buď vybrat, nebo nechat proplatit.
20. kvě 2008 v 09:05  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
paní na sociálce si právě moc jistá nebyla, poradila mi jen ohledně MD
21. kvě 2008 ve 21:25  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj

já měla před nástupem na MD problémy s účetním ohledně proplacení dovolené...na sociálce mi nějak nedokázali poradit, dvě ženský, dva různé názory...ale poradilly mi tohle

http://www.helcom.cz/

Je to "Český Helsinský Výbor", vyslechla mě pracovnice a poté mi vše zjistila a poslala do mailu i kopie příslušných paragrafů.

Tak snad Ti pomůžu :wink:
21. kvě 2008 ve 21:31  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Díky, mrknu na to
22. kvě 2008 v 19:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek