Výpověď z pracovního poměru dohodou, existuje?

sislik2011
14. čer 2013

Holky,mám smlouvu na dobu neurčitou,jsem na rodičovské dovolené,která mi končí 28.10.2013,t.z.že 29.10.2013 musím nastoupit do práce,jenže situace se změnila,žijeme už s dcerkou na Slovensku a zustáváme tady žít natrvalo t.z.že budu muset ukončit pracovní poměr v ČR,na Slovensku už mám práci,do které bych mohla nastoupit,jen musím vyřešit ČR a teď otázka:existuje něco takového jako výpověď dohodou?nebo jak bych měla postupovat?máte zkušenosti?Díky

lena_1
14. čer 2013

Myslím, že záleží, jak se dohodneš se zaměstnavatelem. Jestli je v pohodě, tak se dá domluvit na výpovědi dohodou, a to můžeš snad hned ukončit pracovní poměr, a nebo bude zaměstnavatel vyžadovat dvouměsíční výpovědní lhůtu, ale jistá si nejsem.

j.a.n.i
15. čer 2013

@sislik2011 Výpověď dohodou neexistuje, existuje buď ukončení pracovního poměru dohodou - to se se zaměstnavatelem dohodnete a ukončíte pracovní poměr k libovolnému datu. Nebo pak je to výpověď z tvojí strany, nemusíš uvádět důvod a je tam 2 měsíční výpovědní doba, ale tu výpověď klidně můžeš podat už během RD, takže si v pohodě.