Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Výpověď ze zdravotních důvodu

nicoletaaa
7. dub 2018

Dobrý den v lednu 2016 jsem nastoupila na neschopenku ukončila jsem ji v květnu 2016. V práci jsem vydržela do ledna 2017 a doteď jsem doma. Marodím pořád se stejným problémem. Má otázka zni můžu skončit pracovní poměr že dne na den? Naskytla se mi nová pracovní příležitost. Papír od specialisty mám. Další důvod je že se od 1.5. nemám jak do zaměstnání dostávat. Bohužel moje pracovní doba zacina ve 4:30 a to autobus nejezdí. Dekuji

j.a.n.i
7. dub 2018

Ze dne na den můžeš pracovní poměr ukončit pouze dohodou... na druhou stranu, já být tím zaměstnavatelem, tak zaměstnance, kterého mám víc času na PN než v práci pustím na dohodu s nadšením.

nicoletaaa
autor
7. dub 2018

@j.a.n.i to by pro mě byla výhra. Ale bohužel mají málo lidí tak mě asi nepustí.

zelenaesmolda
7. dub 2018

@nicoletaaa a co to nejdriv zjistit?jak dlouho mas vypovedni lhutu podle smlouvy?

nicoletaaa
autor
7. dub 2018

@zelenaesmolda 2 měsíce. Chtěla jsem právě tady poptat zda má někdo zkušenost a výpovědi ze zdravotních důvodu. Sám můj lékař mi řekl že by bylo dobré změnit zaměstnání.

mlynkova85
7. dub 2018

Vždy záleží jak to vezme zaměstnavatel. Kamarádka to teď zrovna řešila také, naštěstí se domluvila, ale zaměstnavatel Vás může poslat k závodnímu lékaři a záleží na něm co napíše on. Jen nevím jestli to nakonec bylo dohodou nebo opravdu dala výpověď ze zdravotních důvodů ale také jí nechtěli pustit i když rok doma marodila a práci na své pozici vykonávat nemohla.

nicoletaaa
autor
7. dub 2018

@mlynkova85 s tím počítám že mě posle k závodnímu doktorovi. 3 roky jsem byla pokladni a nebylo to tak strašný pak jsem povýšila a a nedala jsem ti psychicky a sesypala jsem se. Když jsem byla u závodního lékaře než jsem si té práce nastupovala před 5 roky tak mi řekl že mi to nerad podepíše že k mému zdravotní stavu to není dobrý a dlouho to nevydržím. V pondělí se mi mají ozvat z nového zaměstnání zda mě vezmou a pokud ano tak uvidíme jak to dopadne.

sarkad2856
7. dub 2018

@nicoletaaa Pokud Vás nepustí na dohodu , tak bych šla na neschopenku dala výpověd a dohodla se s novým zaměstnavatelem , Taky záleží zda by na Vás počkal . Nebo se zkusit zeptat na uradu prace .

j.a.n.i
7. dub 2018

@nicoletaaa No, pokud by ti závodní doktor napsal, že tu práci nesmíš vykonávat, že to ohrožuje tvoje zdraví, tak je zaměstnavatel povinen tě převést na jinou práci, která dělat smíš, nebo ti může tedy dát výpověď. A pokud by tě do 15 dnů nepřevedl, tak můžeš pracovní poměr ukončit, ale pokud tě vrátí na tu pokladnu, tak svoje splnil a opět bez dohody hned odejít nemůžeš.

Sem začni psát odpověď...

Odešli