Vyřadí mě z úřadu práce, když mám práci na dohodu?

tublatanka
20. dub 2012

Prosím,má někdo zkušenosti se situací,když je člověk veden na úp a má práci na dohodu 2měsíční a až pak dostane hl.prac poměr. Jde mi o to,zda při částce větší než 4000kč měsíčně mě z evidence vyřadí,nebo mohu být stále vedena, a platí zdravotní,nebo si jej po tuto dobu,co budu na dohodě musím platit sama.Je to práce,u které bud zůstanu,či jen na zkoušku,takže je hlavně pro mě důležité,zda toto lze,nebo mě vyřadí. děkujji

vojtisek2007
20. dub 2012

@tublatanka já se obávám že jakmile si najdeš jakýkoliv přivýdělk, tak tě z evidnece úp vyřadí a je jedno jakou smlouvu dostaneš ☹

tublatanka
autor
20. dub 2012

děkuji,já se pořád nikde nemohu dočíst a chápat,jak to nyní je..a taky,když člověka vyřadí,zda je možno,a po jaké době se člověk může přihlásit znova..kolik musí mít oddělaných měsíců,vím že došlo k nějakým změnám ☹

kive76
20. dub 2012

@tublatanka Podpora v nezaměstnanosti a přivýdělek

Od 1.1.2011 již souběh podpory v nezaměstnanosti a přivýdělku není možný.

tublatanka
autor
20. dub 2012

to vím,že člověk nemůže brát podporu,a výdělek,ale spíše o to, zda budu během dohody na úřadu alespoň vedena

kive76
20. dub 2012

@tublatanka tohlejsem našla.: Přivydělat si můžete maximálně čtyři tisíce hrubého měsíčně

Možná se vám stane, že budete marně hledat odpovídající práci a ani úřad práce vám žádnou nenabídne. Jediné, na co občas narazíte, jsou krátkodobé brigády. Pokud na některou z nich kývnete, můžete si měsíčně přivydělat maximálně čtyři tisíce korun hrubého.

Každý takovýto přivýdělek (takzvané nekolidující zaměstnání) musíte úřadu práce nahlásit, a to nejpozději v den nástupu. Pokud to neuděláte, může dojít k sankčnímu řízení, což by mohlo negativně ovlivnit vaši případnou další evidenci na úřadu práce.
Může se hodit

Pokud máte dotaz týkající se zaměstnání ať už budoucího či Vašeho současného, obraťte se na poradnu jobDNES.cz

Pokud si budete přivydělávat a zároveň budete mít ještě nárok na podporu v nezaměstnanosti, vyplácení podpory se vám na dobu přivýdělku zastaví. Obnoví se opět, až váš přivýdělek skončí. Zároveň se vám o dobu, po kterou bylo zastaveno vyplácení podpory v nezaměstnanosti, prodlouží období nároku na podporu.

Zdravotní pojištění za vás stát hradí i v době, kdy trvá vaše krátkodobá brigáda, protože jste stále vedeni v evidenci uchazečů o zaměstnání.

kive76
20. dub 2012

@tublatanka tady k tomu té ž něcoje: http://socialnireforma.mpsv.cz/cs/5

tublatanka
autor
20. dub 2012

děkuji moc za info..jen ještě nevím,zda práce na dohodu je brigáda,jednalo by se o bohužel vyšší částku než ty 4000kč,a to právě nevím,zda budu vedena. Děkuji za odkaz,určitě si to ještě pročtu,abych byla moudřejší.

kive76
20. dub 2012

@tublatanka to si myslím,podle toho co jsem z toho vyčetla, že už nebudeš vedena..

tublatanka
autor
20. dub 2012

tak to je opravdu dilema,také mi to tak připadá,ale v pondělí tam raděj zajdu,ať mi to ještě povrdí.Navíc,pokud u té prace nezůstanu,a to opravdu nevím,zkouším tento druh práce poprvé operátor a vlastně dealer tarifů,takže docela
risk, a kdybych to po dohodě vzdala,či oni,tak se již nemohu zpět přihlásit,chyběly by mi měsíce.,jeslti jsem to správně pochopila. ☹

tublatanka
autor
20. dub 2012

A ještě jednou mooc děkuji za odpovědi, přeji krásné jarní dny 🙂

j.a.n.i
20. dub 2012

@tublatanka Pokud je to s výdělkem vyšší než 4000,- tak se musíš z UP odhlásit, ale pokud to půjde, tak bych se dohodla na začátek smlouvy třeba až od 3.5. a z UP se odhlásila toho 2.5., tím nebudeš muset za květen platit zdravotní 🙂
Jinak zpětně přihlásit se zase můžeš, v tom není problém, pokud už nebereš podporu, tak netřeba řešit odpracované měsíce. Pokud ještě nárok na podporu máš, tak tam je třeba si měsíce pohlídat, ale i tak by ti to mělo vyjít, ne?

bjoucik.15
20. dub 2012

a nejde to zařídit tak, že by ses dohodla v práci papírově na max 4000 a na ruku to ostatní? já to takhle měla když jsem byla na dohodu. Z ÚP mě nevyřadili, ale pozastavili mi podporu, kterou jsem po 2 měsících znovu obnovila, když mi skončila smlouva. Jinak SOC a ZDRAV. mi platil ÚP.

tublatanka
autor
20. dub 2012

jani- teď mi příjde teprve první podpora, ale pořád to zvažuji, odrazuje mě to placení zdravotního, když opravdu nevím,zda se do toho zapracuji. Je to taková nejistá šance,ale moc výhod mi to nedává ☹

j.a.n.i
21. dub 2012

@tublatanka Tak v tom případě bych se fakt zkusila dohodnout třeba na kratší úvazek, aby to bylo do těch 4000,- Ale zas záleží na tom, jak vysokou máš podporu, a jestli bys z těch 4000,- utáhla, co potřebuješ.

tublatanka
autor
23. dub 2012

tak moje možnost je taková, že 2měsíce bude práce na dohodu,ale bude to více než ty 4000kč,a pak práce o pracovní činnosti,započítává se to do důchodu. Jen asi platí,pokud oddělám měně než 12měs,a skončím na úřadu práce,tak nemám nárok na podporu. Bohužel jsem byla u jiné než své poradkyně na úřadu práce,která byla opravdu nepříjemná,arogantní,že se vůbec jdu na něco ptát..ale chtěla jsem se jen ujistit,jak to je ☹ a jinak moc děkuji za rady, hodně jsme to probírali,no nakonec to budu muset asi vzít, i když bysch si to zdravotní zaplatila,zbyde mi stále víc než na podpoře.

j.a.n.i
23. dub 2012

@tublatanka Neplatí, platí, že musíš mít odpracováno 12 měsíců za poslední 2 roky, takže i když odpracuješ méně, tak se ti započítá i část z té práce, ve které si teď skončila 🙂
Tak pokud ti i po zaplacení zdravotního zbude víc jak podpora, tak bych to vůbec neřešila a šla do toho 😎

tublatanka
autor
24. dub 2012

já to zkusím, ťed čerpám ty vyšší měs podpory,pak už je to minimum.Ještě jsem byla pro jistotu na pojišťovně,jak to je,tak uvídíme,zkusím to,ale stále budu hledat úvazek na klasický prac.poměr. Uvidíme,jak toto dám, a jak to
bude probíhat 🙂 😉 měj hezké jarní dny Jana ? 🙂