Vyrovnávací přísp. v těhotenství, není pro mě jiná práce

mikulilinka
27. bře 2015

Zdravím holky, opět řeším problém.Tak abych začala od začátku, po zjištění těhotenství a oznámení zaměstnavateli,který mi hned oznámil ,že pro mě druhou práci nemá a mít nebude, tak mám jít na neschopenku.Má doktorka mi pro nic za nic neschopenku nevydá pokud nejsem riziková.Na sociálce jsem si tedy zjistila možnost vyrovnávacího příspěvku, kdy mi potvrdili ,že jsou dva druhy.Jeden při čemž můžete jako těhotná pracovat a oni budou vyrovnávat mzdu, druhý ,že budete doma pokud pro vás nemají opravdu žádnou práci.Po té mi doktorka vyplnila vyrovnávací příspěvek ,kdy zaměstnavatel souhlasil a předal dál s tím ,že jsme to všichni pochopili stejně a domluvili se tedy na tom ,že budu doma a bude mi vyplácena mzda.Šlo to přes účetní(ta je z toho zmatená a vůbec tomu nerozumí), sociálku(kde tohle nikdy neřešili) 😀 a kde zjistili ,že je vše špatně ,že se to tím pádem netýká sociálky ,ale zákoníku práce.Kde teda teď řešit takový problém.Jestli sepsat nějakou dohodu mezi mnou a zaměstnavatelem ,že mi bude vypláce skrz překážku z jeho strany nebo já už nevím.Spoustu těhotných kamarádek šlo právě na tu neschopenku, nebo mohly pracovat.Takže jsem nenašla nikoho kdo by řešil podobnou věc.Jak by jste řešili takovou situaci.Děkuji za odpovědi 🙂

j.a.n.i
27. bře 2015

@mikulilinka Pokud pro tebe zaměstnavatel nemá vhodnou práci, je to překážka na jeho straně a on platí plnou mzdu. Nebo po zjištění, že to bude platit on nějakou najde a když bude za mín peněz, tak ten rozdíl právě doplatí ossz.