Výše mateřské dávky. Jak se vypočítává?

hacina
11. črc 2006

Omlouvám se pokud se toto téma už probíralo, ale bohužel jsem ho nikde nanašla☹ Poradíte mi (srozumitelně🙂 ), jak se vypočítává výše mateřských dávek ? a jak to s těmi platbami vůbec je ? Prvních 7 měsíců od narození dítětě platí zaměstnavatel, potom stát ..??? Nemám vůbec tušení, tak bych v tom ráda měla jasno. Je nějaký horní limit, přes který např. dávka nejde ? Děkuju moc za objasnění.

cecetka
20. črc 2006

romcatko: podívej se na výplatní lístek. Musíš tam mít uvedený i denní vyměřovací základ. A z toho se to počítá. Pokud máš příjemnou mzdovou účetní, tak ona to jen zadá do PC a řekne ti hned, jaká částka ti vyjde na den.

kristi
27. črc 2006

holky,ten rodicovsky prispevek dostaneme vsechny? nebo¨je to nejak limitovany prijmem rodiny??

mnauu
27. črc 2006

kristi rodicovsky prispevek nema zadnou souvislost s prijmem rodiny 😉

kristi
27. črc 2006

¨takze staci po materske zazadat a je to? juchu....

mnauu
27. črc 2006

kdyz splnujes podminku celodenni pece o dite, tak jo 🙂

kristi
27. črc 2006

no, tak to je super...

ketka
8. srp 2006

holky, někde jsem slyšela, že když má někdo smlouvu na dobu určitou, tak se dostává menší mateřská, jako kdyby člověk nebyl zaměstnanej vůbec. Trochu jsem to nepochopila. Mohl by mi prosím někdo poradit, jak bych to měla, kdybych otěhotněla a měla se zaměstnavatelem smlouvu na dobu určitou?Díky moc!

kristi
8. srp 2006

ketko, uplne stejne...pocita se poslednich 12 odpracovanych mesicu...nebo min, to jde o to, jak dlouho jsi pracovala...

vercaberca
8. srp 2006

kristi, jak ti to dopadlo se smlouvou? už jsi v práci nahlásila, že jsi těhu? a jak se zachovali?

kristi
8. srp 2006

verco, nenahlasila, ani nehodlam...od pristiho tydne mam dovolenou a pak plynule pujdu na neschöpenku, takze jsem posledni 3 dny v praci...kolegynky to vi, nicmene vedeni je mi u pr....i pres to, ze mi skonci smlouva, tim padem i pr. pomer, tak mi bude jak neschopenku, tak materskou vyplacet puvodni zamestnavatel 😎

vercaberca
9. srp 2006

tak to je asi největší "kompromis", co jsi mohla udělat. jen mě překvapuje, že vaše firma (někde jsi ji psala) by neměla nějaký sociální výhody. taky dělám v nadnárodní firmě a tady dostávají holky po návratu z mateřské 5 platů odstupné, které je sice ze zákona, ale rozhodně s tím nedělají tolik problémů.

kristi
9. srp 2006

delam v Mercedesu...na centrale pro CR a vyhody?? o tech si muzu nechat jen zdat...

vercaberca
9. srp 2006

tak to mě překvapuje 😨
myslela jsem, že tohle je u takových firem samozřejmostí. ale je pravda, že tady taky musím o všechno bojovat. mám dost silné sociální cítění a ty top manažeři (chlapi) tady žijou asi na měsíci. naštěstí nás naši vídenští šéfové vyslechnou všechny a ne jenom chlapy.

ambret
10. srp 2006

Zdravím všechny současné i budoucí maminky. Já si myslím, že ono to s tou mateřskou tak slavné nebude. Vím o čem mluvím. Mám 3děti a vždy když se někde penízky přidávali, tak na druhé straně vám je z něčeho stáhli. Já bych se zas tak neradovala 🤐

anaxy
16. srp 2006

zdarvím a přeji krásný den,,,čtu si tady u vás tu diskusi a napadlo mě se zeptat,jestli náhodou někdo nevíte,jak je to s mateřskou,když jsem ted nezaměstnaná a vedená na úřadu práce a otěhotněla jsem,takže ted vůbec nevím,kdo a jak ji bude platit...kdyste některá věděli...předem děkuji za radu.... 😵

anaxy
16. srp 2006

hihih mám tam chybu..takže omluva a takhle je to správně: věděly.... 😀

rebeka
5. zář 2006

Ahoj holky, co myslite, ponecha nova vlada ty financne prijemne navrhy na porodne a rodicovsky prispevek?

kristi
5. zář 2006

ponecha, nemam z toho strach..to nemuzou jen tak zrusit, to by musela schvalit vlada a tu nemame. Pokud se opet dostanou k moci oranzovi, tak jsme v pohode a nemusime se o to bat. Ale skrtat muzou jinde, neboj... 😉

rebeka
6. zář 2006

Vlada uz je, len dufam, ze tejto problematike daju pokoj. 😅

e1971
14. zář 2006

Ahoj holky,tak jsem si to tady přečetla a chtěla bych podadit-dneska jsem potkala kamarádku a ta mi říkala,že pokud 9 měsíců před nástupem na mateřskou pracovala,tak dostane větší příspěvek než kdyby neměla odpracovaných těch 9 měsíců.
Chtěla jsem se zeptat se to posuzuje u studentek,kdybych na mateřskou nastoupila hned jak dokončím školu-bude se mé studium považovat jako práce?
Doufám že jsem to nějak nepomotala a napsala to srozumitelně.

poupe
10. říj 2006

Ahoj.kam si vubec zajit pro materskou a kdy?A co rodny list ditete a kdY jit nahlasit dite na zdravotni pojistovnu?Vi to nekdo?

msunny
10. říj 2006

Ahoj holk. Chtěla bych požádat o radu. Nevíte jak je to s mateřskou, když nemám odpracováno těch 9 měsíců? Totiž v květnu jsem odmaturovala a pak nastoupila na letní brigádu-prac.smlouvu do konce srpna,ale v červenci jsem nastoupila na riziko., neschopnost mi zaměstnavatel platí,ale známá říkala, že pokud u nich nemám odpracováno alespoň 270 dní,tak že mateřsakou už mi platit nebudou.
A i když to sem zrovna nepatří,ale nevíte některá,jestli se musí něco zařizovat ohledně toho,aby mohlo mít mimi příjmení otce, když spolu nejsme oddáni?Předem děkuju.

vero
10. říj 2006

Poupe, pokud jsi zaměstnaná, tak Ti mateřskou vyplácí přímo zaměstnavatel v termínu výplat. Dítě bys měla na ZP nahlásit co nejdřív - veškeré změny se hlásí do 8 dnů. A nezapomeň datum porodu nahlásit zaměstnavateli a taky po Tobě asi bude chtít rodný list dítěte. 😉

lemax
11. říj 2006

🙂 msunny Pokud chceš aby se dítě jmenovalo po otci je třeba zajit na matriku a podepsat souhlas s otcovstvím.Musíte jít oba a OP,u nás to byla otázka 10minut.

lemax
11. říj 2006

msunny Oprava s občanským průkazem

semy
27. lis 2006

Chtěla jsem se zeptat,jak to je ,když rodičovský příspěvek beru už půl roku to je 3600korun,budu brát hned v lednu těch 7200 korun nebo až v únoru?Děkuji

ahoja
4. pro 2006

ahoj holky chtěla jsem se zeptat když jsem pracovala na poloviční úvazek a zaměsnavatel mě vyplácí mateřskou nevíte kdo mě to bude doplácet díky

zrzecka
8. pro 2006

semy aby vubec to zvyseni materske bylo,mam pocit že to stale jeste neni stoprocentne doreseno..jinak si myslim,ze az v unoru..Nevite nekdo jak to dopadlo,ja myslim,ze stale jeste jednaji a moc je jim do toho nechce to zvysit..

kristi
8. pro 2006

zrzecko, je to davno schvaleny, oni tedka mozna jednaji o tom, ze by to snizili, nicmene nez bude 100% vlada, ktera bude mit duveru od snemovny, tak si muzou hlasovat jak chteji a stejne to zrusit/snizit nemuzou, takze bud v klidku, v lednu dostanes 7600 😉

zrzecka
11. pro 2006

tak jsem to hledala vcera a fakt by to melo byt ,ale schvalilo se to az ted 8,prosince.Oni to totiz znova projednavali.Porodny chteli dokonce snizit,presto,ze uz je porodne pul roku v platnosti..A ten prispevek rodicovsky chteli odsunout,ale hura melo by to byt ok...