Výše mateřské po PN. Z čeho se počítá?

lin18
3. čer 2009

Ahoj, nevím jestli tu už podobné téma není, zatím jsem k tomuto tématu našla jen odpovědi týkající se situace na Slovensku. Zajímalo by mne pokud teď půjdu na PN (jsem v 15. týdnu) a zůstanu na nemocenské až do nástupu na mateřskou z čeho se mi bude mateřská vypočítávat? Z výše PN anebo z celkového platu, který jsem měla před nástupem na nemocenskou? Byla jsem totiž asi před čtrnácti dny hospitalizovaná a doktor mi říkal ať se nebojím, že mě na nemocenské nenechá, protože bych tím přišla o spoustu peněz na mateřské. Ale vzhledem k tomu, že do práce jezdím každý den přes 100 km a autem tak bych to viděla tak do 25. týdne pak už bych měla s břichem strach jezdit.
Moc díky za odpovědi

vojtisek2007
3. čer 2009

lin18 - mateřská se bere z 12přecházejících hrubých platů před nástupem na mateřskou - když jsi na nemocenské, tak ta se přeskakuje - z té se to nepočítá 😀 , takže neboj, o žádné peníze nepřijdeš

lin18
autor
3. čer 2009

uffff...tak to se mi ulevilo...jsem si to myslela, že ten doktor má blbý informace...no jo no...chlap 😀 .
Moc děkuju za odpověď....aspoň si pak na mateřské polepším oproti tomu co budu brát na PN 😉

adellaide03
11. čer 2009

A nevíte někdo jak je to když jsem v práci odpracovala sedm měsíců a pak šla na PN?

dadous
11. čer 2009

holky a víte že existuje vyrovnavací přispěvek v pracovní neschopnosti a v mateřství?http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/708?uzel...

adellaide03
11. čer 2009

Dad ahoj jak se vede pamatuješ si na mě? Já Ti to řeknu asi tak před týdnem jsem dodělala sociální školu a to vše jsme se tam učili, ale z tohohle jsem prostě zmatená. A vyrovnánací příspěvěk se ale bere jen v těhotenství a mateřství v pracovní neschopnosti o tom teda slyším poprve.

dadous
11. čer 2009

ahoj aduš, jasně že si pamatuju 😀 , jsem to zmotala 😅 ta pracovní neschopnost tam není 😖 v tom těhotenství to chapu, když si ok mužeš chodit do prace , ale jak je to v tom mateřství? 😕

adellaide03
11. čer 2009

Dado ty jo vidíš to mě nikdy nenapadlo proč je tam to mateřství jakože je to myšleno, že ta ženská po porodu půjde hned do práce jo no tak to je vtipné. Vidíš to učím se to jako blázen a tohle mi teda nedošlo 😲