Výše nemocenských dávek

petua
13. zář 2008

Zdravím všechny,

právě jsem prodělala šok 😲 , když jsem se podívala na účet, kam mi přišel "plat" za srpen - první týden v sprnu jsem měla dovolenou a zbytek měsíce už jsem byla na neschopence (v těhotenství). Plat jsem měla lehce nadprůměrnej a za srpen mi přišlo na účet něco málo přes 6 tisíc 😲 😲 . Nečekala jsem závratný sumy 😅 , ale vzhledem k tomu týdnu dovolený tam mi to moc nepasuje teda... Jak jste na tom byly vy, neměl to tu někdo podobně?? Než se půjdu hádat na mzdovku, ať navalej víc 😅 😀

esuska
13. zář 2008

Ahoj petua,

takovej blbej dotaz- a lístek na peníze jsi do práce poslala? Těch 6 tisíc jestli není jen za tu dovču, víš? Já když byla s prvním mimi na neschpence tak jsem to vůbec nevěděla, že lístek na peníze musí mzdovka dostat ke konci měsíce a donesla jsem jim ho někdy kolem prvního a následný měsíc jsem se nestačila divit 😒 Ale pak se to vysvětlilo. Doufám, že to bude u Tebe to samé, navíc píšeš termín o prázdninách kdy se za první 3 dny neschopnosti dostávalo 100% platu, takže to už mi nesedí vůbec. No držím palce, aby to dopadlo k Tvé spokojenosti a dej vědět, jaks dopadla. 🙂

nelinkav
13. zář 2008

petu, myslím, že těch 6tis je jen plat za první týden (jak jsi byla na dovči) a zbytek=nemocenskou ti neposílá zaměstnavatel, ale socka nebo tak něco, ne? Nevím, jestli je to u všech firem nebo jen u těch menších - tj.u nás - kde mi ze sociálky přišla složenka s nemocenskou. A jak říká eseska, musíš účetní odevzdat lístek na peníze.

petua
autor
13. zář 2008

Ehm, co je to "lístek na peníze"??? Já v životě nemocná nebyla a nikdo mi nic neřekl... 😅

ajajanku
13. zář 2008

Ahoj když jsi nemocna a nemoc jde i do druheho mesíce tak ke konci každého měsíce si musíš říct lekaři ktery ti neschopenku vystavil o listek na penize a ten dáš do práce jinak nemocenskou nedostaneš

vojtisek2007
13. zář 2008

petua - přesně jak píšou holky, když jsi nemocná a nemoc se ti přehoupne přes 31. (30.) do dalšího měsíce, musí ti dr. vystavit "lístek na peníze" - znamená to, že tvoje nemoc stále trvá a pořád jsi na neschopence, jinak ti neschopnost neproplatí - a jestli má vaše firma míň než 25 zaměstnanců - tak ti nemocenská přijde od OSSZ (okresní správa sociálního zabezpečení) domů složenkou (tyto dávky se vyplácí k 25.dni v měsíce, takže stejně je ještě čas) ale jestli je ve firmě víc než 25 lidí - měla bys to dostat spolu s výplatou tak jak jsi zvyklá - asi na účet....ale divím se, že sám dr. neví, že ti ten lístek musí vystavit....já jsem taky těhu byla na rizikovým a dával mi ho třeba už 20.,když jsem byla na kontrole, abych tam potom koncem měsíce nemusela letět extra....

petronelie
13. zář 2008

Petua: Jste malá organizace do 25 lidí nebo větší? Jestli jste malá,tak ti přišel plat za první týden,kdy si měla dovolenou a za zbytek měsíce ti pošle peníze sociálka. 😉

petronelie
13. zář 2008

Ju,nečtu a teď koukám,že to samé v podstatě už odpověděla vojtisek. 🙂

esuska
13. zář 2008

Jó jó, tak jsem to vypátrala 😀 Je to ten potvora lístek na peníze, těch 6 tisíc na tom účtě, to byl ale vejvar, viď? 😲 Jsem ráda, že se na to přišlo, teď už víš od holek přesně co a jak, tak Tě už nic nepřekvapí 😉

petua
autor
13. zář 2008

Vojtisek:
Tak už je mi to všechno jasný... A jsem teda docela naštvaná, v životě jsem o tom ani neslyšela a neřekli mi to v práci ani u doktora, to je teda dobrý.. Vim, měla bych se zajímat, ale ani jsem nevěděla, že je o co, že...

Petronelie: My jsme velká nemocnice

Holky díky moc, mam v tom jasno.. Jenom doufam, že vyplácí zpětně, že jsem o ty prachy nepřišla 😖 😖

esuska
13. zář 2008

Ne ne vůbec se neboj, i kdybys dala lístek na peníze až třeba za 3 měsíce, tak Ti doplatí ty 3 měsíce zpětně. 🙂

petua
autor
13. zář 2008

Esuska: Dík, balvan je pryč 😅 😀 😀

vojtisek2007
14. zář 2008

petua - tak to dr. pěkně přístě vytmav, ať už si to pamatuje.... 😀 on má vědět, co ti má vystavit, když jsi nemocná, tak přece taky ví, že ti musí napsat neschopenku.....tak je víc než logický, že ti musí vystavit i ten přiblblej lístek na peníze....

denisa31
27. zář 2008

Ahoj holky, takže když jsem nemocná jen pár dní třeba od 15. do 30., tak žádný lístek na peníze nedostanu? A dostanu nějaký doklad o ukončení neschopenky nebo tak něco?

lucenek
27. zář 2008

denis lístek na peníze se vystavuje pokud pn trvá přes kalendářní měsíc...tzn od 15 do 1 následujícího měsíce to lístek na peníze dostaneš, pokud jsi na pn od 15 do 30 tak dostaneš jako ukončovací doklad část neschopenky kterou odevzdáš zaměstnavateli...ale poenízky dostaneš neboj... 😉

dan8811
29. zář 2008

ahoj holky, poradíte? Zajímalo by mě, z čeho se vypočítává nemocenská, v případě že by mě lékař nechal do mateřské doma. Myslím tím, jestli z platu za poslední měsíc, za poslední tři měsíce, či je to jakýsi roční průměr.... Netuším...

petua
autor
30. zář 2008

Dan8811: Z průměrnýho hrubýho platu za posledních 12 měsíců, když si ho vypočítáš a zadáš do nějaký kalkulačky na netu, tak Ti to přesně spočítají 😉

kacka.va
30. zář 2008

co já vím, tak nemocenská se počítá z posledního čtvrtletí, ne? ale jak se pak počítá mateřská po nemocenské, to nevím.

kacka.va
30. zář 2008

vlastně kecám, tak se počítá dovolená 🙂

zuziett
6. dub 2009

Ahoj holky mohli by jste mi prosím poradit?Jsem poprvé těhotná začla jsem marodit.Dostala jsem od doktorky první lístek na peníze za do bu 14 dnů,ten jsem ihned odevzdala do 25.4.09 a ted si pujdu pro další lístek na peníze za dalších 14dní..kdy se vyplácí nemocenská za těch prvních 14 dní?vždy jsem brala výplatu k 5dni ale ve smlouvě mám až k 20dni.děkuji mockrát za odpověd

vojtisek2007
6. dub 2009

zuziet - prvních 14dnů nemoci platí zaměstnavatel - takže to dostaneš normálně při výplatním termínu se mzdou, a od 15.tého dne tě bude vyplácet OSSZ a ty mají výplatní termíny různý - někde už 10. jinde jako třeba u nás až kolem 25.dne v měsíci.

dadous
6. dub 2009

Ahoj holky chtěla bych se zeptat, mate některa pojištění při pracovní neschopnosti?

achalteke
7. dub 2009

já mám pojištění při pracovní neschopnosti na splátky úvěru, ale na to ses asi neptala 🙂 🙂

dadous
7. dub 2009

achal ne ne ja myslím to pojištění, když marodíš a oni ti pak doplacej do tvyho pruměru. docela mě zajíma, pokud bych byla na rizikovym těhotenství, jestli se to vztahuje i na to 🙂

sweetlucylou
10. dub 2009

Ahoj,tak to jsme na tom podobně.Od poloviny ledna marodím(taky jsem těhotná) a když jsem viděla peníze za leden tak jsem myslela že omdlím,neměla jsem skoro ani polovinu platu.

dadous
10. dub 2009

sveet, ono se ti to trochu zvedne 😅 po 30ti dnech maš víc a po šedesati ještě víc, ale ted nevím ty procenta 😉

monik1
26. srp 2010

Holky, taky moc prosím o radu. Na konci ledna čekám miminko a jsem učitelka. Prac.smlouvu jsem měla do 30.6., pak nás poslali 2 měsíce na pracák. A novou smlouvu u toho samého zaměstnavatele mám od 1.září (s tříměsíční zkušební dobou), zaměstnavateli jsem oznámila, že jsem těhotná a počítá s tím, že tam budu do prosince. Teď se chci tak teoreticky zeptat, kdybych šla dejme tomu od 6.září na nemocenkou z jakého platu se mi nemocenská bude počítat? I z toho zaměstnání,které skončilo k 30.6.?? Na pracáku bych měla v září i v říjnu 6900 Kč. Co je pro mě výhodnější? Nastoupit a chvíli pracovat a nebo zůstat na úřadu práce?? díky moc 😉

smisek21
26. srp 2010

aoj holky, mám otázku:
prosím o radu. Jsem s prním klučíkem na RD na 2 roky, RD mi končí 27.8.2011. Zároven jsem na začátku dalšího těhotenství. Termín porodu mám duben 2011. U zaměstnavatele, u kterého jsem byla před nástupem na mateřskou, mám smlouvu na dobu neurčitou jako zástupce vedoucí. Zároven jsem zapoměstaná nyní u stejného zaměstnavatele s jinou pracovní smlouvou, která je do 26.8.2011 tj¨. než mi skončí RD. Ta smlouva je částečný úvazek - jiná pracovní pozice. TJ. mám u svého zaměstnavatele 2 smlouvy, jednu na neurčito od roku 2007 stále trvající a druhou od března 2010-srpna 2011 apotom bych měla nastoupit opět na tu první pozici. Jak je to ale nyní když jsem těhotná? Bude mi vyplacet PPM z té první smlouvy tj. částku kterou jsem dostávala v tém prvném těhotenství a nebo PPm z tohoto částečného úvazku kde je výdělek děs a hrůza - spíš je to přívýdělek. Nebo mám podle vás sama zrušit tuto smlouvu cca v prosinci, když bych měla mít od února 2011 PPM? Snad to pochopíte🙂
dík za odpověd

j.a.n.i
26. srp 2010

@smisek21 Zrušit tu druhou smlouvu v prosinci, jinak by druhá PPM byla z ní... koukám že se potkáváme na více diskuzích 😉

smisek21
26. srp 2010

@j.a.n.i jo taky koukám🙂a otázečka ještě když bych měla mít PPM cca od 10.února, mohu ukončit smlouvu až v lednu, či raději už v prosinci? dík víš každá koruna dobrá