Vysvetlil by mi niekto údaje na výplatnej páske?

bertica.h
29. led 2009

Nájde sa niekto,kto by bol ochotný?
Dnes mi poslala ekonomka výplatnicu za posl.3mesaice..som na nemocenskej.
Tak som hned porovnávala z výplatnicou spred 3rokov,kedy som bola na nemocenskej tiež.

Ako je to s dovolenkou?
Nikto mi nič nepreplatil..ale pozerám,že napr.pred 3mesaicmi mám na VP celkom 5dní dovolenky,další mesaic jeden deň..aj tento mesiac mi ostal iba jeden deň..
Inak mám nárok na 25dní dovolenky.
Mám uvazok 0,880
Bývam v ČR.
Ďakujem pekne🙂

kacka.va
29. led 2009

bertica: a nepřevedl ti zaměstnavatel dovolenou na letošek? zkus se na to zeptat přímo ekonomky. Neměli jste třeba nějakou nařízenou dovolenou na začátku ledna? nebo mezi Vánocema

bertica.h
autor
29. led 2009

nie,nie..ja práve ani neviem či na nejakú dovolenku nárok mám..ale myslím,že áno..
a to keby mi ju zaplatili by som si určite všimla na peniazoch..neviem..ja som od řijna na neschopenke..predtým sombola 3roky s dcérou na rodičovskej dovolenke a ešte predtým 8mesiacov na neschopenke s prvou dcérou.Asi tam zavolám,aby mi to vysvetlili 😉

gapa
29. led 2009

bertica,
pravdepodobne ti upravili nárok na dovolenku za r.2008 podla skutočne odpracovaných a neodpracovaných dní vzhladom na to, že si bola ešte pred koncom roka PN

na Sk je to tak, že ak máš odpracovaných aspon 60dní, tak ti vznikne nárok na dovol.za kalend. rok (príp. na pomernú časť, ak netrval PP celý kalend.rok) a potom sa zistuje počet neodpracovaných dní. Za prvých 100neodprac.dní sa kráti dovol. o 1/12-tinu a za každých dalších 21dní o dalšiu 1/12-tinu. PN, RD sú neodpracované dni (víkendy sa nerátajú)

ak neodpracuješ aspon 60dní, tak máš nárok len na dovolenku za odprac.dni a to za každých celých 21dní na 1/12-tinu celoroč.nároku

bertica.h
autor
29. led 2009

ďakujem🙂