Z čeho se bude počítat mateřská?

hanussenka
23. čer 2019

Zdravím, chci se zeptat jestli máte některá zkušenosti s přeřazením na jinou pracovní pozici za nižší peníze... Hlavně by mě zajímalo z čeho se vypočítává mateřská? Nebo ji taky dorovnávají? Jsem v tom úplný začátečník 🙂 děkuji všem za odpověď 🙂

radullah
23. čer 2019

Ahoj, mateřská se počítá z průměru celého odpracovaného roku. Takže čím dřív otěhotníš, tím budeš mít vyšší mateřskou, pokud se ti plat bude teď snižovat. 🙂

hanussenka
autor
23. čer 2019

@radullah oni mě chtějí přeřadit z důvodu těhotenství proto se na to ptám 🙂 mám v tom všem guláš 😁

misana155
23. čer 2019

@hanussenka me tedka taky preradili...snizili mi zaklad a do meho zakladu pred prerazenim mi bude doplacet socialka. Taky me zajimalo jak to je s materskou kdyz doplaci socialka a nekde jsem tady cetla ze se materska pocita 12 mesicu pred tim nez ti zacne socialka doplacet. Takze jestli ti doplaci tak by si teoreticky nemela prijit o nic. Ale otazka jestli je to takhle pravda. Vic ti urcite reknou na personalnim nebo na OSSZ 😉

lucyjanek
23. čer 2019
hanussenka
autor
2. srp 2019

@lucyjanek to už jsem četla 😀 ale úplně jsem tam nenašla co hledám 😀

lucyjanek
2. srp 2019

@hanussenka A co tedy hledáte? Svou původní práci nemůžete vykonávat,tak vás přeřadili na vhodnou pozici pro těhotnou..ale za min peněz..takže budete dostávat vyrovnávací příspěvek od socialky...a mateřská se pak počítá z průměru po převedení nebo z průměru na vyrovnavak (tj.z doby před převedením)...podle toho co je vyssi

hanussenka
autor
2. srp 2019

@lucyjanek skvělý 🙂 přesně tohle jsem chtěla vědět 🙂 děkuju 😊 takže o peníze bych přitom neměla 🙂