Z čeho se bude počítat podpora na ÚP? Z RD nebo práce?

valdicek
17. lis 2011

Dobrý večer.potřebovala bych poradit.17.10. mi skončila 3 letá RD.po té jsem nastoupila do zaměstnání kde jsem měla smlouvu na dobu určitou do 31.10.2011.
z čeho se mi bude počítat na ÚP podpora?z RD nebo zaměstnání?
Děkuji za odpověď

j.a.n.i
17. lis 2011

@valdicek Ze zaměstnání.

valdicek
autor
17. lis 2011

@j.a.n.i děkuji za rychlou odpověď,ovšem paní na ÚP mi řekla,že to budou počítat z RD,že za mě nebylo odváděno sociální pojištění po dobu alespoň jednoho roku.tak já tomu nerozumím 😠

j.a.n.i
18. lis 2011

@valdicek Já si myslím, že paní na UP nemá pravdu, viz tenhle paragraf, hlavně jeho konec.

§ 51
(1) Podpora v nezaměstnanosti se uchazeči stanoví za první 2 měsíce ve výši 0,15násobku, další 2 měsíce ve výši 0,12násobku a po zbývající podpůrčí dobu 0,11násobku průměrné mzdy v národním hospodářství za 1. až 3. čtvrtletí kalendářního roku předcházejícího kalendářnímu roku, ve kterém byla podána žádost o tuto podporu, jestliže
a) splnil podmínku doby předchozího zaměstnání [§ 39 odst. 1 písm. a)] započtením náhradní doby a tato doba se posuzuje jako poslední zaměstnání,

valdicek
autor
18. lis 2011

@j.a.n.i dobrý den,opět moc moc děkuji za výstižnou odpověď,ovšem jako laik tomu nerozumím.

j.a.n.i
18. lis 2011

@valdicek No, jde o to, že "z RD" by se ta podpora počítala, pokud by byla RD poslední vykázanou činností, ale tím, že si pak ještě 14 dní pracovala (tedy je potřeba opravdu pracovat, nestačí být třeba na neschopence), tak je tvoji poslední činností ta práce a proto by se podpora měla počítat z ní.