Z čeho se počítá nemocenská a mateřská?

linh
23. zář 2010

Ahoj holky, jsem tu nová a moc bych Vás chtěla poprosit o radu... Rok a pů jsem pracovala v baru a začátkem září jsem dala výpověď. Hned následující den po výpovědi jsem se nechala zaměstnat v kanceláři a nyný jsem zjistila, že jsem těhotná. Není mi zrovna 2 x dobře a myslím si, že budu muset jít co nejdříve na neschopenku. Z čeho se mi bude počíat nemocenská a následně potom mateřská? Ze současného i minulého zaměstnání, nebo jen z tohoto nového? Děkuju 🙂

j.a.n.i
23. zář 2010

@linh Jen z nového, akorát pokud si ve zkušební době, tak tě mohou vyhodit i na neschopence.

linh
autor
24. zář 2010

Děkuju za odpověď a ještě se zeptám : Jak se nemocenská a mateřská počítá ? Jsem v to nějaká zamotaná ☹

zulik
25. zář 2010

Nemocenská a tedy i mateřká se počítá obvykle z rozhodného období rok zpět před vznikem nemoci nebo nástupu na mateřskou, ale z aktuálního zaměstnání. Tedy pokud jsi ale nastoupila třeba do nového zaměstnání v září 2010 a od října jsi byla nemocná, rozhodné období pro výpočet nemocenské bude vyměřovací základ /hrubá mzda/ z měsíce září krát 60 %. Nic moc.