Z čeho se počítá nemocenská?

ewcik
10. říj 2010

Holky,prosím o radu. Na konci června jsem po RD nastoupila zpět do práce, 2 dny v červnu pracovala,celý červenec pracovala, prvních 14 dní v srpnu jsem měla neplacené volno, protože byla dovča a já na ní neměla nárok a po volnu jsem zjistila,že jsem těhu, šla jsem jsem na jeden den po dovče do práce, pak k doktorovi a ten mě nechal hned doma na rizikovym. V září mi přišly z práce 2500.-, což jsem chápala. Dneska mi ale na účet přišlo 1000,– to je jako nemocenská za celý září ? z čeho se to sakriš počítá ?

j.a.n.i
11. říj 2010

@ewcik A těch 1000,- ti přišlo odkud?

puckal
11. říj 2010

@ewcik podle mě ti přišel doplatek od zaměstnavatele, ten platí prvních 14 dní nemoci a potom ti nemocenskou bude posílat OSSZ místně příslušná, a ta ti bude chodit v jiném termínu než je mzda od zaměstnavatele. Více se dozvíš od zaměsntavatele, ten ti dle mě zaplatil za září např. jen 2 dny nemoci a zbytek má platit OSSZ-okresní správa sociálního zabezpečení.

hanulinecka
13. říj 2010

@puckal taky bych měla otázečku 15.listopadu mě končí rodičák pokud otěhotním normálně 16.donesu do práce neschopenku???a z čeho se mě bude vypočítavat nemocenská??děkuji

veruska007
13. říj 2010

Mne to taky zajima... mam dvouletou rodicovskou, chteli jsme si poridit druhe mimco, ale narodilo se predcasne a umrelo. Chceme to zkusit znovu, ale urco budu na rizikovem. Chtela bych vedet, z ceho se pak bude nemocenska pocitat (z vydelku pred nastupem na MD?) a z ceho se posleze bude pocitat materska a budu-li mit na ni vubec narok.

puckal
13. říj 2010

@hanulinecka mělo by se ti to počítat z platu před rodičákem. snad v tomto změna žádná nebyla.

vojtisek2007
13. říj 2010

jojo z platu před, ale jestli byla vyplacená mezitím dovolená, bude se nemocenská brát z toho

hanulinecka
13. říj 2010

@puckal tak to by bylo super kdyby se to počítalo z toho a jěště teda mám na to nárok když jsme zaměstnanec na mateřské tak toho 16 donesu neschopenku nebo jim to mám říct chvilku předtím
@vojtisek2007 děkuji moc a prosím vás ještě jedna otázka pokud neotěhotním tudíž 16 listopadu mě konči rodičák ale moje místo zaniklo podnik funguje dál normálně odstupný dávají těm po mateřských ale nevím co mám pro to udělat
nebo oni si to musí hlídat co komu konči nebo já jim to mám nahlásit vubec se v tom neorientuju

vojtisek2007
13. říj 2010

@hanulinecka a to že místo zaniklo už máte nějak oficiálně ??? Jestli ne, tak dnem po skončení rodičáku buď musíte nastoupit na práce nebo na neschopenku....tak asi by bylo lepší týden před se tam dojít domluvit co a jak. Ale jestli pak budete nezaměstnaná, tak při dalším těhu asi nebudete mít nárok na mateřskou ani na volbu délky rodičáku ☹ A jinak by si to měli hlídat oni, a poslat k tomu datu tedy výpověď pro zánik prac.místa a vyplatit odstupné....

hanulinecka
13. říj 2010

@vojtisek2007 no zaniklo když jsme byla na mateřské tak nevím jak oficiálně by to mělo být
jsme ted po ivf takže do 14 dni budu vědět jestli jsme těhotná tudíž pak bych jim to asi oznámila i když budu na začátku a stát se muže cokoliv takže počítám stou nemocenskou
vím ,že když neotěhotním dají mě teda výpověd a pak musím na pracák a dál se uvidí

vojtisek2007
13. říj 2010

@hanulinecka pokud se IVF povede, můžete dát do práce neschopenku i od dřívějšího data než máte nástup zpět do práce, jen vyplácet se vám bude až od toho 17.11., když to nevyjde, bohužel asi místo nástupu dostanete výpověď , tzn. že potom není nárok ani na nemoc. ani na mateřskou při evidenci na úp

hanulinecka
13. říj 2010

@vojtisek2007 jj moc děkuji to vím,že pak bych neměla nárok na nic jen na to odstupné