Z čeho se počítají peníze na rizikovém těhotenství?

hrozinka
27. bře 2011

prosím o radu, jsem nyní na MD, která mi končí k únoru 2012 (mám ji na 3roky), chci se zeptat, když bych po skončení 3leté MD ihned nastoupila na rizikové těhu z čeho se mi budou počítat penízky? MD se bere jako výdělek takže 60% z hrubé mateřské? moc díky za info

lojzina
27. bře 2011

ja myslim ze z materske urco ne,ale z posl.platu v zamestnani....

kalo
27. bře 2011

Nejsem si jistá, ale to Mateřská už není, ne? když budeš pokračovat bez toho, že bys mezi tím pracovala...Myslím, že budeš hned pobírat rodičák, podle toho, na jak dlouho si ho zvolíš....Ale 100% netvrdím...

dexonka
27. bře 2011

ahoj tak urcite ted nejsi na MD ale na RD a pracovni neschopnost-rizikove tehotenstvi se ti bude pocitat z tveho platu....ted jeste zalezi na tom jestli mas pracovni pomer nebo ti uz skoncil..... 😉

neu.sona
27. bře 2011

přesně jak píše dexonka. teď jsem to taky zjišťovala, mám v plánu něco podobného 🙂. pokud máš pořád smlouvu ve stejné firmě, tak se Ti to bude počítat z platu před tím, než si nastoupila na MD/RD.

mabe
17. dub 2012

holky, chtela bych se preptat? byla jsem na rodicovske dovolene 2 lete do brezna. nyni jsem doma a staram se o anicku, jsem porad zamestnana. planuji dalsi tehotenstvi, urcite bude rizikove (predchozi potraty), chtela bych se preptat, jestli nekdo nevite, zda jde jit na PN nebo to nejde a budu pobirat az rodicovskou na dalsi dite? dekuju za odpoved.

sebestka
17. dub 2012

Pokud máš pracovní smlouvu a jsi zaměstnaná, tak můžeš být na PN a pobírat potom MD. Já to tak měla. V únoru 2011 mně končila RD, já jsem byla znovu těhotná, šla jsem na PN a pak jsem normálně pobírala MDa teď mám rodičák.