Z jakého úvazku mi vypočítají nemocenskou?

Ahojky všem. Potřebovala bych radu ohledně nemocenské.
V lednu 2012 jsem nastoupila do zaměstnání kde jsem dostala smlouvu na poloviční uvazek na dobu určitou a to na 1 rok do ledna 2013.Od ledna 2013 mi byl doplněn dodatek ke smlouvě o změně ze zkráceného úvazku na plný úvazek. Já tento měsíc zjistila, že jsem těhotná a po lekařské konzultaci mi lékař doporučil jit ihned na nemocenskou, jelikož jsem po dvou samovolných potratech v ranném těhotenství. A tak by mě zajímalo, jak mi nemocenskou vypočítají, zda z polovičního uvazku, nebo již z plného. Předem děkuji za odpovědi a rady!
maximka33
11. únor 2013
@andreajkab určitě to budou brát chronologicky, většinou je ta částka napsaná i na výplatní pásce - mění se každé čtvrtletí. mrkni na to. a jinak prvních 21 dnů ti platí zaměstnavatel.
andreajkabautor
11. únor 2013
@maximka33 No jsem zvědavá na kolik mi to výjde,děkuji 🙂
maximka33
11. únor 2013
@andreajkab no když si to podruhé čtu, tak to ti asi spočítají z toho polovičního, protože se to bere z výdělku za poslední čtvrtletí a to byl asi poloviční.
andreajkabautor
11. únor 2013
maximka@ jono přesně tak ,což bude hruzá teda 😞 podle mě budou brat zpětně leden,prosinec a listopad,takže to,že maám od ledna už plný uvazek mi moc nepomůže,protože mi to spočítají z ttoho mála.
j.a.n.i
11. únor 2013
@andreajkab Těch prvních 21 dní co platí zaměstnavatel moc neumím, ale to co platí OSSZ se počítá podle skutečného příjmu za posledních 12 měsíců, takže se ti to bude počítat z toho polovičního.
andreajkabautor
11. únor 2013
@j.a.n.i děkuji ,no to bude teda pěkně smutné,ale co se dá dělat teda.V dnešní době je to všechno jen k smíchu,co dávají za almužny 🙂 Budou to brát určitě podle vyplatních pásek,asi,že ano?
j.a.n.i
11. únor 2013
@andreajkab Ano, podle výplatních pásek.

Začni psát odpověď...

Odešli