Z RD na pracák v půlce měsíce, zaplatí mi něco z pracáku?

janinkaves
7. pro 2013

Holky potřebuji poradit, 14.12. končím rodičovskou dovovenou, domluvila jsem se se zaměstnavatelem že ukončíme pracovní poměr dohodou k 17. 12. , a musím to zaobalit tak abych neměla nárok na odstupné, protože to teda nedostanu, na sociálce jsem se ptala a paní mi řekla, že v lednu dostanu celý rodičák za prosinec, že to je jednorázová dávka, ale zapoměla jsem se zeptat , že když budu na pracáku od toho 18. 12. jestli mi zaplatí do konce měsíce ještě něco z prácáku, protože zaměstnavatel mi navrhoval že můžem klidně ukončit poměr až k 31.12, že je mu to jedno, ale samozřejmě plat do konce měsíce nedostanu , navíc je tam dovolená mezi svátkama na kterou taky nemám ještě nárok, tak nevím abych zbytečně nepřišla o nějaké penízky za těch skoro čtrnáct dní kdyby mi je prácák chtěl proplatit. Je tady někdo komu tak končil rodičák u prostřed měsíce, nastoupil na pracák a dostal v tom následujícím měsící poslední dávku rodičáku a i zaplaceno od pracáku za ty dny v evidenci ?

j.a.n.i
7. pro 2013

@janinkaves Počkej, jaké, že plat nedostaneš, když ti bude trvat pracovní poměr - to je nějaký divný, ne? A jinak pokud těch pár dní v práci nebudeš mít normálně zaplacené, tak dostaneš jen tu malou podporu, tedy cca 3500,- na začátku a pak méně... A jinak podpora ti poběží od registrace na UP.

ratatooy
7. pro 2013

za dny v evidenci dostaneš vždycky zaplaceno at je to jedinej den v mesici nebo pulka mesice to je fuk ale spíš ted zaleží jestly ti teda zamestnavatel napíše vyplaty od toho se odvíjí davka podpory

laurital
7. pro 2013

@janinkaves Švagrová to tak měla, RD jí skončila v půli srpna a v září jí přišel celý rodičák plus poměrově podpora z UP.

janinkaves
autor
7. pro 2013

Ano výplatu budu mít napsanou, to už jsme se domlouvali, právě min. jeden den musím být změstnaná abych dostala podporu ze mzdy, kterou bych si byla vydělala kdybych celý měsíc dělala. Mám právě problém že nemám kdo by mi chodil pro děti do školky aby je tam nezamkli, pracovní doba mi trvá dýl a tam musím být tak dlouho, aby zase ráno měli nachystáno, no prostě to blbě navazuje, tak jsme se dohodli na dohodě a teď budou mít mezi svátkama od 20 až do 6. ledna celofiremní dovolenou, na kterou nemám nárok protože na žádnou zatím nemám odpracováno, takhle jsem to myslela, měla bych vlastně odpracováno jen 4dny a to víc dostanu když budu v evidenci ÚP 😠

klaarka
7. pro 2013

Myslim si, ze z UP prachy za prosinec dostanes. Ale necekej moc. Bude to cca 3tis a par drobnych. Moc se s tim nemazou. Budes mit narok na davky jen 5 mesicu a prumerne budes mit 2,5 tis Kc za mesic.

janinkaves
autor
7. pro 2013

Děkuji za odpovědi holky 🙂

j.a.n.i
7. pro 2013

@klaarka Tím, že bude její poslední činností práce, tak bude mít počítanou podporu z platu a ne že dostane ty 3500,-

klaarka
7. pro 2013

@j.a.n.i Já navázala na rodičák prací, půl roku a stejně mi vypočetli podporu z mateřské.

klaarka
7. pro 2013

@j.a.n.i tedy z rodičovské

j.a.n.i
7. pro 2013

@klaarka No a jak dlouho po ukončení té práce ses na UP přihlásila?

klaarka
7. pro 2013

@j.a.n.i druhý den.

j.a.n.i
7. pro 2013

@klaarka Tak v tom případě postupovali protizákonně... pokud tedy ta práce byla na smlouvu, kde se odvádí sociální a zdravotní.

klaarka
7. pro 2013

@j.a.n.i Taky jsem počítala, že mi ta práce podporu trochu zvedne, ale tam je tolik kliček. Jde o splnění nějaké doby, která se započítává do důchodu a blablabla... Normální člověk se v tom nevyzná.

j.a.n.i
7. pro 2013

@klaarka Žádné kličky tam nejsou, je to tam dost jednoznačně stanoveno, ale jestli je to už delší dobu, tak s tím nic nenaděláš, doba na odvolání tipuju bude standardních 15 dní.

klaarka
7. pro 2013

@j.a.n.i Je to rok. Snad na urade vedi, narozdil od nas, jak to maji pocitat.

j.a.n.i
7. pro 2013

@klaarka Na to jsem nikdy nespoléhala ani vůči úřadu, ani zaměstnavateli... Občas není od věci vědět jak to má být, pak se může člověk bránit, pokud má pocit, že je něco jinak než má být.

klaarka
8. pro 2013

Nemam vubec dojem, ze by me osidili. Tuhle titernou castku dostaly vsechny zname, o kterych vim, ze nastoupily po rodicaku na UP. S praci ci bez.