Z úřadu práce na RD. Mám nárok na pracovní neschopnost?

Dobrý den, před týdnem jsem ukončila RD ještě před nástupem na ni v roce 2009 jsem dala v práci výpověď z důvodu odstěhování se. Nyní chceme další dítě a jsem vedena na úřadu práce. Navíc mi zdravotní stav nedovolí při těhu pracovat. Mám tedy nárok na pracovní neschopnost? Dostanu vůbec něco nebo budu doma zadarmo? Další otázka k tomuto tématu... když nesplňuji podmínky pro PPM ale manžel ano píšu to dobře tak, že si můžeme i zvolit variantu že ano??? Díky
anetadr
10. kvě 2012
Variantu si může volit i manžel - to je teď nově - ještě loni jsem s tím měla dost problém, protože jsem otěhotněla za studia VŠ. Jinak s tím, jestli máš nárok na nemocenskou ti neporadím - do té situace jsem se nedostala.
lucifereeek
10. kvě 2012
myslím si, že těžko můžeš mít neschopenku, když jsi nezaměstnaná. Řekla bych, že žádné peníze do nástupu na RD dostávat nebudeš, a až po porodu budeš dostávat peníze -RD.
j.a.n.i
10. kvě 2012
No, po vyčerpání podpory už nebudeš nic dostávat a jelikož nejsi účastna nemocenského pojištění a nemáš žádný plat, tak ani nemáš nárok na nemocenskou - žádné peníze ti neunikají, tak ti není co nahrazovat.
A pokud má manžel odpracovaných 270 dní za poslední 2 roky a k datu porodu bude zaměstnaný, tak budeš moct volit rodičák.

Začni psát odpověď...

Odešli