Za jak dlouho po podání žádosti přijde rodič. příspěvek?

petrusew
11. bře 2012

Ahoj holky, za jak dlouho po podání žádosti mi přijde první rodičovský příspěvek? Nemám nárok na mateřskou, takže mám od narození malé nárok na rodičák, ale žádost jsem si musela podat až s rodným listem malé, což samo trvalo. Jak dlouho má teda pracák na vyřízení mé žádosti a na první výplatu?

mamkamarketa
11. bře 2012

dyt se to dela tak,ze 6-8 tydnu pred nastoupis na materskou a budes od te doby brat rodicak tu 4letou variantu 😕

pejtho
11. bře 2012

U nás pracák vyřídí žádost celkem rychle. Peníze chodí vždy začátkem měsíce, ale přesný termín pro výplatu není.
Pokud si měla nárok na rodičák od narození malé, tak by jsi měla první dostat následující měsíc.
Ale nevím, jestli není rodičák až od 6ti týdnů věku dítěte, když nemáš nárok na mateřskou....To by ti poradili přímo tam a nebo nějaká zkušenější maminka 🙂

hannn
11. bře 2012

Peti,pokud se to nějak nezměnilo,jakože asi jo:-/Ale přesně tyhle změny zrovna moc nesleduju,tak jsem to měla tak,že malej se narodill vlastně 10.11.,hned s rodným listem jsem žádala o rodičák a do 10.12. už byl na účtě 😉

j.a.n.i
11. bře 2012

@petrusew Mají na to 30 dnů, ale většinou to chodí dříve, mě to přišlo myslím asi za necelých 14 dní.

@mamkamarketa Pokud nemá zakladatelka nárok na mateřskou, tak na ni nemůže nastoupit 6-8 týdnů před porodem a na rodičák je nárok až od porodu.

@pejtho Nárok na rodičák je od porodu, pokud není nárok na mateřskou vůbec a nebo pokud je menší než ten rodičák, to se pak bere mateřská a část rodičáku.

maminka1213
30. lis 2016

Ahoj chci se zeptat posílala nějaká z vás žádosti na urad poštou.? A pokud ano..jak vám úřad dal vědět zda byli žádosti schváleny a kdy to přišlo..? Dnes je to týden co jsem posílala a pořád nic a má někdo zkušenosti s vyplacenim dávek složenkou.? Dík za odpovědi 🙂