Za jaké období mi vzniká nárok na dovolenou?

pellullinka
4. lis 2013

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli když mám na mateřskou nastupovat zhruba ke konci února 14, tak mi bude vznikat nárok na dovolenou jen za leden a únor?
dneska mi totiž jedna paní říkala, že si myslí, že se do toho nároku počítají i měsíce na mateřské, tzn. že bych měla nárok na dovolenou za leden - konec mateřské?

děkuji

hojda
4. lis 2013

Myslím, že je v tom zahrnuta i ta mateřská, nastupovala jsem taky na konci února a poroplacená dovolená byla celá. 😉

copa
4. lis 2013

jj, taky jsem šla na mateřskou v půlce února a dovolenou ti proplatí celou, požádej o její čerpání bezprostředně po skončení mateřské, jinak by se ti krátila 🙂

blahova_andrea
4. lis 2013

ano, mateřská se počítá taky jako odpracovaná doba, i za ni ti naskakuje dovolená, ideální je si zažádat o čerpání mezi MD a nástupem na RP (já to tehdy nepobrala a neudělala ☹)

akashka
5. lis 2013

v tvém případě budeš mít nárok na dovolenou za celý rok, vyčerpej ji určitě mezi MD a RD ;)

berynka
5. lis 2013

ještě upřesním - pobírání rodičovského příspěvku se s čerpáním dovolené nevylučuje!

janca_dobi
19. srp 2014

Prosím o radu, 24.6. mi skončil rodičák, od 25.6. jsem byla na neschopence, ta mi skončila 12.8. o od 13.8. jsem na mateřské, termín porodu mám 24.9. Vzniká mi nějaký národ na dovolenou? Děkuji moc. 🙂