Žádost o vrácení školkovného - jak to funguje?

vikysek123
31. pro 2018

Ahoj holky. Od ledna nastupuju do noveho zamestnani a slysela jsem, ze lze zazadat o vraceni skolkovneho? Jak to funguje? Co je zapotrebi zamestnavateli dolozit? Dale bych chtela pozadat o mesicni slevu na dani. Staci dolozit rodny list? Dekuji 🙂

lv
31. pro 2018

Na slevu na dani ano, rodný list, školkovné se vrací v ročním zúčtování daně, takže to budeš uplatňovat za leden, únor, další měsíce až následující rok. Do max výše 13350, ale je to sleva na dani, takže když odvedes méně, nebude to celý.

vikysek123
autor
31. pro 2018

@lv A kdyz by si skolkovne uplatnil tatinek syna? Co ten by musel dolozit? Co musim ve skolce pozadovat?

andelka
31. pro 2018

@vikysek123 je jedno kdo uplatňuje. U nás stačilo říct v MŠ účetní o potvrzení. Otec to dokládal vždy s daňovým přiznáním na jaře.

lv
31. pro 2018

@vikysek123 jo, může, potvrzení, že jste školkovné hradili.

leniczka23
1. led 2019

@lv muzu se vetrit s dotazem? Jak to funguje? Sleva na dani znamena, ze se spocita kolik jsem odvedla dani celkem, a z toho mi popripade odectou skolkovne a manzelovi treba slevu na vyzivovanou manzelku a pokud to nevyjde do minusu tak nam to vrati? Nebo se to pocita z odvedenych zaloh? Prptoze kdyby se to.pocitalo z odvedenych zaloh tak me nemuzou vracet nic, zalohy mam nula a stejne mi skolkovne vraci.
Dekuju moc za odpoved.

lenoulinkaa
1. led 2019

@leniczka23 pokud není odvedená zálohová daň, tak není možné vrátit školkovné ani nic jiného jako penzijko, životko, úroky z úvěru, krev... Vypočtou ti zálohovou daň, tu ti poníží o slevu na poplatníka 2.070,- a ten zbytek se odvede FÚ a to co se odvádí na FÚ se může uplatnit v daních.

leniczka23
1. led 2019

@lenoulinkaa tak jak je mozny je zalohovou dan jsem mela za cely rok asi 3000kc a vraceli mi 8000kc? A vim stopro ze mam zalohou dan 3000 protoze mam pred sebou komplet vyplatnice.

lenoulinkaa
1. led 2019

@leniczka23 tak to nevím, já jsem tvoje potvrzení o zdanitelných příjmech neviděla, tak nedokážu říct. Uplatňuješ děti ve výplatě?

leniczka23
1. led 2019

@lenoulinkaa me bylo totiz receno ze treba na dite to je bonus a ten jit do minusu muze..tak to bude asi tim.

lenoulinkaa
Autor odpověď smazal
Zobraz
lenoulinkaa
1. led 2019

@leniczka23 s dítětem asi jo..

leniczka23
1. led 2019

@lenoulinkaa no tak mi to nedalo a volala jsem svagrovce co dela na financaku a rikala, ze to je tak ze to delaji ze odectou treba skolkovne, manzelku a az nakonec dite, prave proto, ze kdyby to vyslo do minusu tak aby v minusu bylo to dite😊 je tam teda nejakej limit kolik az je mozno uplatnit bonus ale ten je docela vysokej takze pro zamestnance by to melo vyjit temer vzdy. I tak moc dekuju za odpoved.😊

veroniquecz
1. led 2019

@leniczka23 do minutu lze jen dítě, nic jiného.

leniczka23
1. led 2019

@veroniquecz jj vzdyt to pisu

mialagia
1. led 2019

@lv hele a není to roční zúčtování vždy za ten minulý rok? Že tedy školkovne by šlo uplatnit jen za období do prosince 2018?já se v tom teda ztrácím a vůbec se mi to nechce studovat..a my budeme letos uplatňovat školkovne poprvé tak mě to taky zajímá..

lenoulinkaa
1. led 2019

@mialagia ted bude školkovné za rok 2018 12.200,-

vikysek123
autor
1. led 2019

@lenoulinkaa Muzu se zeptat, jak jste prisla na castku 12.200 Kc?

lenoulinkaa
2. led 2019

@vikysek123 minimální mzda v čr A podle toho se vrací výše skolkovneho.

lv
2. led 2019

@mialagia ano, za leden-červen a září až prosinec 2018

vikysek123
autor
2. led 2019

@lv Dekuji