Zaměstnavatel dal přednost ženě s dítětem

yogino
12. bře 2013

Ahojte nedá mi to a potrebujem sa vyventilovať po tom čo som zažil a počuť vaše názory. Našiel som si prácu v jednej firme kde som makal na skušku tri mesiace. Firma super, aj kolektív + super zamestnávatelia (manželka a manžel). Práca ma veľmi bavila a na moju adresu boli pozitivne ohlasy. Samozrejme aby som sa zapáčil zamestnávateľom robil som aj nadčasy cez víkendy ( pri čom trpela najviac priateľka), prípadne cez obed som bol šefke zbehnuť pre obed. Zlom nastal keď vzali do firmy dalšiu posilu. Bola to 20 ročná mlada baba. Samozrejme povedal som si okej veď zmluvu mám vo vačku mesiac ešte a daju mi zmluvu natrvalo. Baba samozrejme si hneď padla do oka zo šefkou ale že by sa šla v práci pretrhnuť to by sa nedalo povedať. Na to sme zistili, že ma dieťa. Teda 4 ročnú dcéru. A tu je kameň úrazu. Mlada nebola vydatá mala IBA priateľa, žili v trojizbovom byte. Jej priateľ bol programator a neboli, že by zrovna nudzou trpeli (hlavne nove bmw). Na to kočka došla, že nema kde malu dať lebo je chorá a že do školky ju nemôže a bla bla bla. Šefka jej dovolila malu nechať u nas v kancelarii. Ja mám deti rád ale toto decko bolo čosi príšerne. Lietalo po celej kancelárii, pištalo, vrešťalo a keď ju viaceri upozornili, že je v práci nech malu nejak zabavy na každého začala vyskakovať, že ale to je dieťa atď. V deň D keď som konečne mal dosť zmluvu. Na tej práci mi hrozne záležalo pretože som tu prácu potreboval viac než čokolvek ine. Keď končila pracovna doba premýšlal som kedy si ma zavolá šef keď zrazu dobehla henta šťanda celá nadšena, že dostala zmluvu na trvaly pracovný pomer. V tom momente som myslel, že ma tam vystre! Keď som sa bol spýtať šefa prečo som zmluvu nedostal mi povedal,že proste mi to enmohol dať lebože ona to viac potrebuje. Nakoniec som sa od kolegyňe dozvedel, že obom zamestnávateľom tam vyrozprávala srdcervúci príbeh ako ona chuderka uboha mamička s deckom sama nemá čo dať dieťaťu do úst, aká je ona ubožiatko lebo nemá na veci (hlavne že tam chodila z taškou od gucciho čo naležite nezabudla kolegyňa čo najhlasnejšie oznámiť aj koľko stála),že jej partner sa vždy privalil pomali až do kancelárie s nabliskaním novým bmwčkom a premával sa tam a v kuse mi vypraval ako si kúpil nvoý mobil za 700 ečiek a že ake všeljaké príspevky si vybavili a neviem čo všetko. Ja nemám nič proti mamičkám ani tehulkam ani nič ale toto urobiť pričom dobre vedela ešte keď sme sa o tom rozprávali som jej hovoril ako veľmi tu prácu potrebujem a ona mi ju takto.. Kebyže niečo robila pričom ja som tam robil ako vol 3 emsiace ona si pride v polke mesiaca a hneď jej daju zmluvu do ruky!

yogino
autor
12. bře 2013

@yogino najhoršie je, že práve to ubohe dieťa použila na to aby jej tu zmluvu dali jej a nie mne.

kocicinka
12. bře 2013

@yogino co naděláš, život není spravedlivej. I já jsem se setkala v práci a nejen tam, s nefér jednáním nejrůznějšího druhu. Někteří lidi jsou prostě prospěcháři. Můžeš si se šéfem popovídat o celé situaci, ale jak on se rozhodne, to asi neovlivníš. On je šéf. Člověk se musí učit, mít ostré lokty. Zde jsem narazila na několik maminek, které záměrně neuvedly otce dítěte, jen, aby měly víc peněz. Některé ženské jsou vypočítavé potvory, s tím asi nic neuděláme.

stavba
12. bře 2013

@yogino a to buď rád, že nejsi ženská, to bys teprve poznal, co je to nespravedlnost. Jseš mladej, perspektivní, neboj, práci zase najdeš. I když chápu, jak se cítíš.

llluckaaa
12. bře 2013

@yogino Tak to je asi první případ, kdy slyším, že by někoho kvůli dítěti pozivně diskriminovali. Když se ti to nelíbí, máš se ozvat. Nikdo jiný to za tebe neudělá 😒
A odpověď na otázku: Ne, já to nedělám, nikoho kvůli dítěti pozitivně nediskriminuji a Ne, já se na dítě nevymlouvám a mám stejné podmínky jako ostatní.

brego112
12. bře 2013

Bracho tam už nerobi kedže zmluvu nedostal

tajemna30
12. bře 2013

Nevím, promiň mi mou upřímnost, ale příjde mi hodně zvláštní když si mladý inteligentní muž příjde postěžovat že nedostal práci na server plný maminek či těhulek. Nevím nedokážu si představit že když mně bylo třeba 25 a nedostala bych práci - tak bych si šla postěžovat na server plný chlapů 😀 Ale to jen poznámka - příjde mi to hooodně divné. Ale k tvé otázce - bohužel svět není spravedlivý, a jak už tu psala
@llluckaaa je to poprvé co slyším že by někoho kvůli dítěti vzali do práce. Takže hlavu vzhůru, a uvidíš že místo najdeš ....

adrianka1712
12. bře 2013

@yogino U mna to bolo praveze naopak. Do prace ma nevzali preto, ze mam dieta. Ze co ak bude casto chore a ja nebudem chodit do prace a bla bla bla. Ale rozhodne by som netahala syna do prace a nevravela ze mu nemam co dat jest, atd, zatial co ja mam na pleci kabelku od gucciho. Poznam maminu, ktora ma kazdy druhy den nove znackove handry, a pre veci pre dieta chodi na charitu (sak su zadara). Stym nic neurobis, niektore zenske su mrchy...

brego112
13. bře 2013

Server pre oteckov som este nenasiel. Tu na slovensku je bezne vidierat zamestnavatelov cez deti. Ja sa s tym stretavam denodenne kedze studujem aj na vyske kde mam spoluziacky tehotne a je tam bezne ze pride vymleta jak stoha slamy sadne si a povie ja som ale tehotna ja som sa nemala kedy ucit lebo som na rizikovom a spokojne si odide s indexom a zapisanou znamkou. Neviem ja asi zijem na inej planete 😀

blahova_andrea
13. bře 2013

no myslím si, že většina maminek kvůli dítěti o práci spíš přijde, než že by ji získala. mě to čeká taky. u nás se žádné úlevy ani tolerance nedočkám a skloubit to prostě nepůjde, protože nemáme prarodiče v důchodu.

llluckaaa
13. bře 2013

@brego112 To asi žiješ na jiné planetě. Konkrétně co se týče studia, tak to musím učitele i těhotné studentky bránit, aspoň na naší škole to funguje jinak než u vás. Já rodila v prváku a jedinou úlevou pro mě bylo, že jsem dostala předtermíny, protože mi termín porodu vycházel do zkouškového období a pak mě čekalo šestinedělí s 20 cm dírou břiše 😝 To na dojíždění do 100 km vzdálené školy fakt nebylo ☹ Na to jsem omluvenku měla, na nic ostatní ne.
A myslím, že se v naší třídě nenajde nikdo, kdo by si myslel, že my těhotné nebo po porodu dostáváme nějaké úlevy. Ono stačí, když se s někým chvilku bavíš, a moc dobře víš, jak hodně se snaží a co umí. Takže já třeba mám hodně dobré známky a žádnou zkoušku jsem nemusela opakovat (na rozdíl od téměř všech spolužaček ), ale je to větší snahou, protože chci školu dodělat (jindy na to totiž už nebudu mít příležitost, na rozdíl od těch mladých bezdětných perspektivních pracujících).

papalinka
13. bře 2013

Ještě jsem neslyšela, že by póza "já chudák s malým děckem, které skoro nemá co jíst" někomu pomohla k získání práce. Docela se divím zaměstnavatelům, pokud by se takhle "vtírala" mě, spíš bych si na ni dala pozor a smlouvu jí hned tak nedala. Možná je za tím něco úplně jiného a nebo jsou tví zaměstnavatelé přehnaně charitativní. S tím stejně nic neuděláš.

elephant
13. bře 2013
bolekat
13. bře 2013

@yogino ja jsem se setkala napr. s opacnym pripadem, kdy mi narovinu rekl, ze i kdyby uz to misto nebylo obsazene, tak vezme radsi muze s ohledem na mozny odchod zeny na materskou.. funguje to obousmerne.